C# ya da C++'yı nasıl öğrenebilirim?

301230

Decipat
Yer
???
Hep oyun oynamaktan bıktım artık, ki ailem de artık "Şu bilgisayarda hep oyun oynuyorsun, az kendini geliştir, yazılım dili öğren!" Diyor, ki benim de merakım çokça var yazılım dillerine, AAA türü oyunların çoğu C++ ile yazılıyor galiba, ben bu iki dili nasıl öğrenebilirim? Tam 2 sene önce bugün Scratch diline adım atmıştım kurs ile, ardından Arduino, ama robot kodlamaya pek ilgim yok, oyun yazmak istiyorum yani, C# ve C++'yı öğrenmeli miyim? Yoksa ondan daha kolay dilleri mi?

Hep oyun oynamaktan bıktım artık, ki ailem de artık "Şu bilgisayarda hep oyun oynuyorsun, az kendini geliştir, yazılım dili öğren!" Diyor, ki benim de merakım çokça var yazılım dillerine, AAA türü oyunların çoğu C++ ile yazılıyor galiba, ben bu iki dili nasıl öğrenebilirim? Tam 2 sene önce bugün Scratch diline adım atmıştım kurs ile, ardından Arduino, ama robot kodlamaya pek ilgim yok, oyun yazmak istiyorum yani, C# ve C++'yı öğrenmeli miyim? Yoksa ondan daha kolay dilleri mi?

Ben sana ilk önce vb.net ile algoritma vb. şeyleri öğrenmeni öneririm. C ve C++ zor gelir. Herşeyi sen yazmak zorundasın o dillerde. Ilk önce vb.net ve C#'ta iyi yerlere gelmeye çalış :)

Merhaba.
C neredeyse öldü ve C++ da ölüyor.
Windows 10 yil önce C++ dan destegini kesip C# a verdi.
Artik güncel oyunlar da C# dan yaziliyor.
Eger ki C# ögrenmeye merakliysan söyle bir sey yapabilirsin
Algoritma mantigini bilmiyorsan önce bu 10 videoyu bitir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eger ki Algoritma mantigini biliyorsan bu 50 videoyu bitir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Sonra buradan C# form derslerine de bakabilirsin. Console derslerini bitirdikten sonra elbette.
Community i indirmen gerekecek buradan indirebilirsin.
Sonra bu kursu satin alip ögrendikten sonra 3D 2D oyun yapmaya baslayabilirsin.
Multiplayer dahil.
Lakin bir ekip bulman ya da toplaman senin yararina olacaktir.
Python yeni başladıysa biraz zorlar gibi geliyor bana ama :D
Hocam ben C# la basladim su anlik iyi gidiyoruz sorun cikmaz umarim:D

Merhaba.
C neredeyse öldü ve C++ da ölüyor.
Windows 10 yil önce C++ dan destegini kesip C# a verdi.
Artik güncel oyunlar da C# dan yaziliyor.
Eger ki C# ögrenmeye merakliysan söyle bir sey yapabilirsin
Algoritma mantigini bilmiyorsan önce bu 10 videoyu bitir.
Eger ki Algoritma mantigini biliyorsan bu 50 videoyu bitir.
Sonra buradan C# form derslerine de bakabilirsin. Console derslerini bitirdikten sonra elbette.
Community i indirmen gerekecek buradan indirebilirsin.
Sonra bu kursu satin alip ögrendikten sonra 3D 2D oyun yapmaya baslayabilirsin.
Multiplayer dahil.
Lakin bir ekip bulman ya da toplaman senin yararina olacaktir.

Hocam ben C# la basladim su anlik iyi gidiyoruz sorun cikmaz umarim:D
Tam karantinalık eylem, oyun oynamak yerine bari bir işe yararım, biraz öğrenince herhalde 2D Bağımsız oyunumu yapmaya başlarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı