Cachyos kurulum sırasında "Harici komut hatalarla bitti" hatası

belali31

Centipat
Daha fazla  
Cachyos ISO yukledim Rufus ve Ventoy ile boot ettim. Klavye dil gibi secenekleri seçtim yüklenme sırasında bir hata verdi Calamares ile ilgili sanırım, çözüm bulamadım tekrardan ISO indirdim yazdırdım fakat sorun hala aynı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-07-06-22-29-20-55_1c337646f29875672b5a61192b9010f9.jpg
    Screenshot_2023-07-06-22-29-20-55_1c337646f29875672b5a61192b9010f9.jpg
    55,8 KB · Görüntüleme: 33
Cachyos ISO yukledim Rufus ve Ventoy ile boot ettim. Klavye dil gibi secenekleri seçtim yüklenme sırasında bir hata verdi Calamares ile ilgili sanırım, çözüm bulamadım tekrardan ISO indirdim yazdırdım fakat sorun hala aynı.

Öncelikle Ventoy'a attığın ISO'nun hash değerini kontrol et. ISO'nun orijinal hash değeriyle uyuşuyor mu bir bak.

Ayrıca hata kodunu dediği gibi internete yapıştır. En olmadı buraya at.

Öncelikle Ventoy'a attığın ISO'nun hash değerini kontrol et. ISO'nun orijinal hash değeriyle uyuşuyor mu bir bak.

Ayrıca hata kodunu dediği gibi internete yapıştır. En olmadı buraya at.
Hash değerli kontrol nereden ediyoruz bilmiyorum çok fazla bilgim yok. Hata kodu dediği kurulum sırasındaki log dosyasini veriyor.

Hash değerli kontrol nereden ediyoruz bilmiyorum çok fazla bilgim yok. Hata kodu dediği kurulum sırasındaki log dosyasini veriyor.

Onu buraya atar mısınız hocam?

Windows için
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodan yararlanabilirsiniz.

Linux tarafındaysa gtk bir de kullanıyorsanız gtkhash ile, qt bir de kullanıyorsanız da dolphin üzerinden ISO'ya sağ tıklayıp özellikler diyerek checksums kısmından SHA256'yı seçerek hash değerini hesaplatabilirsiniz.

Ventoy ile kontrol edilebiliyor olması lazım hash değeri. Oradan hash değerini öğrenip telefondan veya başka herhangi bir cihazdan orijinal hash değerini bulup Ventoy'un çıktı verdiği hash değeriyle karşılaştırın.

Onu buraya atar mısınız hocam?

Windows için
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodan yararlanabilirsiniz.

Linux tarafındaysa gtk bir de kullanıyorsanız gtkhash ile, qt bir de kullanıyorsanız da dolphin üzerinden ISO'ya sağ tıklayıp özellikler diyerek checksums kısmından SHA256'yı seçerek hash değerini hesaplatabilirsiniz.

Ventoy ile kontrol edilebiliyor olması lazım hash değeri. Oradan hash değerini öğrenip telefondan veya başka herhangi bir cihazdan orijinal hash değerini bulup Ventoy'un çıktı verdiği hash değeriyle karşılaştırın.
SHA256 hash of cachyos-gnome-linux-230603.iso:
2a207cb6eff4383ce41baa2ea95bc7f73a1a540a355618ccbe3f1ace3cffd734
CertUtil: -hashfile command completed successfully.

Bu şekilde çıktı aldım Cachyos kendi sha256: 2a207cb6eff4383ce41baa2ea95bc7f73a1a540a355618ccbe3f1ace3cffd734

Herhangi bir sıkıntı yok ISO ile ilgili, Cachyos kendi taraflarında sıkıntı var sanırım bilmiyorum sorun hala devam ediyor.

Geri
Yukarı