Çalışan bir genç kadının isyanı sosyal medyada gündem oldu

Nüfus iş sayısından daha fazla ve çoğu kişiler lisede okula gitmek boş diyerek yatıp geziyorlar sonra kazanamıyorlar iyi bir üniversite.
Zaten açıklanmış ama ben yinede yazayım, yani gelip ne için dersen adam sana bir yeri ile güler ama neyse.. :)
O işlerde çalışma oranı ülkede yoğun sebebi ise kişinin niteliği, niteliksiz birini kimse rahat işlerde çalıştırmaz. O nitelikte olan kesim o işlerde çalışır. Ha 10 kişiden 5'i böyle ülkemizde, nufüs niteliksizleşiyor. İtiraz etse ne etmese ne? Başka bir şey yapamaz.

Zaten açıklanmış ama ben yinede yazayım, yani gelip ne için dersen adam sana bir yeri ile güler ama neyse.. :)
O işlerde çalışma oranı ülkede yoğun sebebi ise kişinin niteliği, niteliksiz birini kimse rahat işlerde çalıştırmaz. O nitelikte olan kesim o işlerde çalışır. Ha 10 kişiden 5'i böyle ülkemizde, nufüs niteliksizleşiyor. İtiraz etse ne etmese ne? Başka bir şey yapamaz.
Ben farklı bir cevap bekliyordum da ondan sordum, söylediklerin doğru.

Ben farklı bir cevap bekliyordum da ondan sordum, söylediklerin doğru.

Bundan farklı cevabı yok ki? 5 yıl öncede aynıydı 20 yıl öncede 30 yıl öncede.

Yukarıda bir arkadaş iyi üniversite okumamışsa söylenmeye hakkı yok tarzında saçma bir şey yazmış da, çakma IVY League okullarımızı globalde takan yok ki. Türkiye'de kariyer yapmak isteyen benim gibi insanlar ya İTÜ ya ODTÜ ya da YTÜ okur o kadar. Ülke senede 100.000 mezun verse 15.000 iyi diye gösterilen okulların mezunu olsa kalanlar ölsün mü? Ülkede her şey bozuk adamın değindiği noktaya bak.

ODTÜ demiyorum sadece ODTÜ gibi birçok üniversite var Türkiye'de. İş verenin daha az para harcayıp daha çok çalıştırabileceği seçeneği varken daha fazla para harcayıp daha az çalıştırdığını seçmesine bence şükredilmesi gerek. Bir de vatana 5 kuruş katkısı olmiyacak kısmında da hatalısın fabrika sahipleri çalışanların toplamından daha çok devlete vergi veriyorlar yani mantıken daha çok katkıları oluyor.

En basitinden şöyle düşün sen A mağazası bir ürünü 50 TL'ye satıyorsa oradan mı alırsın ya da B mağazası aynı ürünü 200 TL'den satıyorsa oradan mı alırsın. A mağazası ile evinin arası 30dk B mağazası ile 2 saat. Tek fark A mağazasının sahibi Afgan B'nin ki Türk.
ODTÜ gibi olan üniversitelerin hepsi ODTÜ gibi sıralamalar istiyor kıvırmaya gerek yok. Üniversite sınavına 3.527.463 kişi başvurdu bu yıl ve yaklaşık 3000000 kişi sınava girdi %1'i ilk 30.000 ediyor ve ODTÜ'de en kötü mühendislikler bile 30.000 altında "iyi bölüm" dediğimiz bilgisayar mühendisliği için ilk 0.003 gibi bir dilimde olman lazım makine mühendisliği bile ilk 6k ile alıyor. ODTÜ seviyesinde ki diğer üniversitelere gireceksen ya bunun gibi bir sıralama yapıcaksın ya da zengin yabancı vatandaş olup sınavsız Sabancı gibi bir özel üniversiteye gireceksin. Zengin araplar ve avrupadan gelen yabancılar istediği gibi sınavsız Türkiyenin en iyi üniversitelerine girerken burda bana Türklerin şükretmesi gerektiğini söyleme.
Türkiyenin durumunun farkındayım ve dediklerinin bunla alakası yok kadın işçi olarak durumundan bahsediyor ve böyle bir duruma şükretmek akıl dışı. Türkiyede işçi hakları korunmuyor Türk halkı olduğu en berbat durumlardan birinde ve sen buna "hakketiğini alıyor" diyorsun bana burda şirketlerin çıkarından olduğunu söylemen birşey değiştirmiyor yanlış yanlıştır.

Yukarıda bir arkadaş iyi üniversite okumamışsa söylenmeye hakkı yok tarzında saçma bir şey yazmış da, çakma IVY League okullarımızı globalde takan yok ki. Türkiye'de kariyer yapmak isteyen benim gibi insanlar ya İTÜ ya ODTÜ ya da YTÜ okur o kadar. Ülke senede 100.000 mezun verse 15.000 iyi diye gösterilen okulların mezunu olsa kalanlar ölsün mü? Ülkede her şey bozuk adamın değindiği noktaya bak.
Zaten ODTÜ'nün sıralaması bile ilk 500 de Avrupada çoğu üniversite ilk 500'de ortalama üniversitelere girmek için 4 yıl eşek gibi çalışacak Türk halkı birde şükredecek?

ODTÜ gibi olan üniversitelerin hepsi ODTÜ gibi sıralamalar istiyor kıvırmaya gerek yok. Üniversite sınavına 3.527.463 kişi başvurdu bu yıl ve yaklaşık 3000000 kişi sınava girdi %1'i ilk 30.000 ediyor ve ODTÜ'de en kötü mühendislikler bile 30.000 altında "iyi bölüm" dediğimiz bilgisayar mühendisliği için ilk 0.003 gibi bir dilimde olman lazım makine mühendisliği bile ilk 6K ile alıyor. ODTÜ seviyesinde ki diğer üniversitelere gireceksen ya bunun gibi bir sıralama yapacaksın ya da zengin yabancı vatandaş olup sınavsız Sabancı gibi bir özel üniversiteye gireceksin. Zengin araplar ve Avrupa'dan gelen yabancılar istediği gibi sınavsız Türkiye'nin en iyi üniversitelerine girerken burada bana Türklerin şükretmesi gerektiğini söyleme.
Türkiye'nin durumunun farkındayım ve dediklerinin bununla alakası yok kadın işçi olarak durumundan bahsediyor ve böyle bir duruma şükretmek akıl dışı. Türkiye'de işçi hakları korunmuyor Türk halkı olduğu en berbat durumlardan birinde ve sen buna "hakketiğini alıyor" diyorsun bana burada şirketlerin çıkarından olduğunu söylemen bir şey değiştirmiyor yanlış yanlıştır.

Şirket sahipleri sizin çıkarınızdan önce tabii ki de kendi çıkarlarını düşünecekler. Unutmamak gerek oralar özel kuruluş hayır kurumu değiller. Türkiye'nin durumu uzun yıllardır bu en son 80'li yıllarda büyük bir kesim Almanya'ya göç etmişti çalışmak için, buradaki çalışma koşullarını beğenmeyenler başka ülkelere gidebilirler ya da liseden başlayarak düzenli olarak çalışıp o %1'lik kesime girmeye çabalamaları gerek.

Zaten ODTÜ'nün sıralaması bile ilk 500 de bile değil Avrupada çoğu üniversite ilk 500'de ortalama üniversitelere girmek için 4 yıl eşek gibi çalışacak Türk halkı birde şükredecek?
Arkadaş sanırım sınav senesinde kendine telkin veriyor, olumluyor hocam :) Ben ODTÜ'ye yerleşeceğim ve videodaki ablamızın sitem ettiği şeyi asla yaşamayacağım sanmakta :)

Zaten ODTÜ'nün sıralaması bile ilk 500 de Avrupa'da çoğu üniversite ilk 500'de ortalama üniversitelere girmek için 4 yıl eşek gibi çalışacak Türk halkı bir de şükredecek?

Unutmamak gerek şu anda Türkiye'de zengin olan üniversite mezunu olmayan kişiler veya başka ünversitelerden mezun kişilerde var. Kişi kendisi doğru yolları tercih edip kendini geliştirirse ve o kapasiteye sahipse her türlü parayı buluyor.

Arkadaş sanırım sınav senesinde kendine telkin veriyor, olumluyor hocam :) Ben ODTÜ'ye yerleşeceğim ve videodaki ablamızın sitem ettiği şeyi asla yaşamayacağım sanmakta :)

Benden bahsediyorsun galiba. Ben üniversite sınavına çalışmadım, 20 yaşındayım özel bir üniversitede 3.sınıfa gidiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı