Çalışan kamera birden çalışmamaya başladı

Hocam virüs olsa, Kaspersky de çıkardı, acaba kamera mı bozuldu? Güncelleme var mi windows için yuklemeyi deneyin.Calismazsa bozulmuş olabilir.
Kameram 2 gün önce böyle oldu. Uzun süredir de isteğe bağlı 20H2 03 Topluluk güncellemesi vardı belki güncellersem düzelir dedim bir düzelme olmadı.
Resimlerde çalışan programlar var.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    197,8 KB · Görüntüleme: 12
  • 2.png
    2.png
    215,2 KB · Görüntüleme: 24
  • 3.png
    3.png
    203 KB · Görüntüleme: 20
  • 4.png
    4.png
    209,9 KB · Görüntüleme: 21
Kameram 2 gün önce böyle oldu. Uzun süredir de isteğe bağlı 20H2 03 Topluluk güncellemesi vardı belki güncellersem düzelir dedim bir düzelme olmadı.
Bişey göremedim hocam, internette biraz araştırma yapayım belki bir şeyler bulurum.
Hocam böyle bir şey buldum, tam anlamadım ne demek istemiş ama bir bakın ayni sorun sorulmuş Microsoft yanıt vermiş
Merhaba, bilgisayarım ASUS FX553VE-DM416, orijinal Windows 10 Pro 20H2 sürümünü kullanıyorum. Arkadaşımla WhatsApp Web'den görüntülü konuşuyordum. Birden kamera başka bir uygulama tarafından kullanılıyor dedi. Hem aygıt yöneticisinden kamerayı kaldırıp yeniden kurdum hem de kamera uygulamasını sıfırladım. Kamerayı açtığım zaman kamera ışığı yanıp yanıp sönüyor ve aynı anda kameranızı bulamıyoruz ve kamera başka bir uygulama tarafından kullanılıyor diyor.
  • Hocam bunlar olabilir.
  • kamera uygulamasını sıfırlamayı bir deneyin.
  • Kamera uygulamasından gelen dosyalar bozuldu - Sorunun Kamera uygulamasının kendisinin neden olduğu birkaç durumu tanımlamayı başardık. Etkilenen birkaç kullanıcı, Kamera uygulamasını sıfırlayarak bu sorunu çözmeyi başarmıştır.

• Web kamerası koruması, web kamerasına uygulama erişimini kısıtlıyor - Bu özel soruna neden olabilecek Web Kamerası Koruması adlı bir güvenlik özelliği var. ESET Smart Security ürününde sıkça karşılaşılır, ancak eşdeğeri olan başka güvenlik uygulamaları da olabilir.

Son düzenleme:
Kaspersky acaba kamerayı kısıtlıyor mu diye Kaspersky'ı kaldırıp kamerayı açmayı denedim, yine aynı hataları vermeye devam etti.
Kamera dosyaları bozuksa eğer, kamera uygulamasını sıfırladığım da kamera dosyaları onarılıyorlar mı acaba? Eğer kamera dosyaları onarılıyorsa bozuk dosyalardan kaynaklı sorun çözülmesi gerekirdi.
Sanırım format atacağım. Teşekkür ederim güzelce yardımcı olmaya çalıştınız. @Yusuf Halil Sağaz

Kaspersky acaba kamerayı kısıtlıyor mu diye Kaspersky'ı kaldırıp kamerayı açmayı denedim, yine aynı hataları vermeye devam etti.
Kamera dosyaları bozuksa eğer, kamera uygulamasını sıfırladığım da kamera dosyaları onarılıyorlar mı acaba? Eğer kamera dosyaları onarılıyorsa bozuk dosyalardan kaynaklı sorun çözülmesi gerekirdi.
Sanırım format atacağım. Teşekkür ederim güzelce yardımcı olmaya çalıştınız. @Yusuf Halil Sağaz
Birsey değil hocam formatla olmazsa, kamerada sıkıntı olabilir, servise göndermenizi tavsiye ederim.İyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı