Çalışmaktan korkuyorum

Yapamayabilirsin bunda ne korkulacak ne utanılacak bir şey göremiyorum ben. Zaten hayatın her noktasında deneyip yanılarak öğreniyoruz birşeyleri. Sadece biraz cesaret ve kendine güven sorunlarını çözecektir diye düşünüyorum.

Herkese merhaba, arkadaşlar. 16 yaşındayım ve ilk iş deneyimim olacak. Büyük bir restaurantta çalışacağım. Fakat dalga geçerler veya işi beceremem diye düşünüyorum kendi kafamda. Bu sebeplerden dolayı çalışmak istemiyorum fakat bir yandan da istiyorum. Patron babamın arkadaşı babam ayarladı zaten. Şu ana kadar babamın marketin de çalıştım 3 sene. Asgari ücret veriyorlar bu arada. Sizce çalışayım mı?

Bende de aynısı var ve daha önce çalıştım gerçekten kötü.

İlk başlarda elbette olacaktır çekingenlik. Önemli olan bunu zamanla sindirebilmek. Eğer sen çalışmak istiyorsan gerisi çok da önemli değil bence.

16 yaşında asgari ücret iyi bence hem ev geçindirme faturalar vs. derdinde yok.

Asgari ücreti önemsememesi lazım işini iyi yapmayı zamanla öğrenince daha fazlası vereceklerdir her yerde bu böyledir biliyorum az çok zaten senin paraya aman aman bir ihtiyacın yok baban evi geçindiriyor sonuç olarak yani kısa vadede Basic paradan başlıyıp heyecan yapıp olayları karıştırmak yerine adım adım ilerleyip en iyisi olabilirsin bu yol daha sakin olur bence ama bu sana bağlı nasıl istersen.

Asgari ücreti önemsememesi lazım işini iyi yapmayı zamanla öğrenince daha fazlası vereceklerdir her yerde bu böyledir biliyorum az çok zaten senin paraya aman aman bir ihtiyacın yok baban evi geçindiriyor sonuç olarak yani kısa vadede Basic paradan başlıyıp heyecan yapıp olayları karıştırmak yerine adım adım ilerleyip en iyisi olabilirsin bu yol daha sakin olur bence ama bu sana bağlı nasıl istersen.
16 yaşında asgari ücretten fazla maaş veren bir iş bulmak kolay değil. Eğer zanaat gerektiren bir iş değilse.

Herkese merhaba, arkadaşlar. 16 yaşındayım ve ilk iş deneyimim olacak. Büyük bir restaurantta çalışacağım. Fakat dalga geçerler veya işi beceremem diye düşünüyorum kendi kafamda. Bu sebeplerden dolayı çalışmak istemiyorum fakat bir yandan da istiyorum. Patron babamın arkadaşı babam ayarladı zaten. Şu ana kadar babamın marketin de çalıştım 3 sene. Asgari ücret veriyorlar bu arada. Sizce çalışayım mı?

İş tecrübeniz falan olmuş zaten sıkıntı yapmayın hem 16 yaş için asgari ücret çok iyi.

İlk 1 ay zor sonra alışıyorsunuz sanki kendi yeriniz gibi :D

16 yaşında asgari ücretten fazla maaş veren bir iş bulmak kolay değil. Eğer zanaat gerektiren bir iş değilse.

Zaten buna bir şey demedim ilk başlarda öyle olacak ama devamlı kalacaksa artar maaşı tezgahtarlık gibi sadece ikna etmek üzerine kurulu bir işte bile asgari maaştan 12bin civarlarında alan yakınlarım var tanıdığım ama tabii zaman istiyor bir anda yükselmedi normal halinden böyle bir duruma.

Yeni konular

Geri
Yukarı