Çözüldü Call of Duty: Modern Warfare hangi sırayla oynanmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Yer
Malatya
Daha fazla  
Merhaba öncelikle iyi sosyaller, önceden Call of Duty oyunlarını oynamayı düşünüyordum zaten, hazır steam sonbahar indirimleri de varken Call of Duty Modern Warfare serisini oynayayım dedim fakat sıra konusunda biraz kafam karıştı. Hangi sırayla oynamalıyım?

Çözüm
Modern Warfare 4
Modern Warfare 2
Modern Warfare 3

Hikaye sıralaması bu şekilde eğer işinize yaradıysa çözüm olarak işaretleyebilirsiniz :)
Modern Warfare 4 diye bir şey yok.
Merhaba öncelikle iyi sosyaller, önceden Call of Duty oyunlarını oynamayı düşünüyordum zaten, hazır steam sonbahar indirimleri de varken Call of Duty Modern Warfare serisini oynayayım dedim fakat sıra konusunda biraz kafam karıştı. Hangi sırayla oynamalıyım?
Sıralama
Call of Duty 4 Modern Warfare
Modern Warfare 2 (2009)
Modern Warfare 3 (2011)
Sonra Reboot edilmiş seri geliyor
Call of Duty Modern Warfare (2019)
Modern Warfare 2 (2022)
Teşekkürler. Biraz önce baktım ilk oyununun remastered versiyonu varmış sanırım pek emin olamadım. İlk oyun yerine bunu alsam olur mu?
Olur fakat eğer

Call of Duty: Infinite Warfare Digital Legacy Edition​

bu oyunu 98 TL'ye alırsanız hem Cod 4 MW Remastered hem de Infinite Warfare oyununa sahip oluyorsunuz.

Teşekkürler. Biraz önce baktım ilk oyununun remastered versiyonu varmış sanırım pek emin olamadım. İlk oyun yerine bunu alsam olur mu?
https://store.steampowered.com/app/292730/Call_of_Duty_Infinite_Warfare/
Bu linkten 99,60 TL olan versiyonu almanız lazım.

Modern Warfare 4 diye bir şey yok.

Sıralama
Call of Duty 4 Modern Warfare
Modern Warfare 2 (2009)
Modern Warfare 3 (2011)
Sonra Reboot edilmiş seri geliyor
Call of Duty Modern Warfare (2019)
Modern Warfare 2 (2022)
Modern Warfare 4 dersen adamın aklı karışır. Öyle bir oyun yok. COD 4, Modern Warfare o.

Oynama sırası:
Cod 4 MW 2007
COD MW 2 2009
COD MW 3 2011
COD MW 2019
COD MW 2 2022.
COD 4 Modern Warfare
COD Modern Warfare 2
COD Modern Warfare 3
İlk iki oyun için Türkçe yama, son oyun için de Türkçe yama ve Türkçe dublaj bulunmaktadır.
Modern Warfare 4 diye bir oyun yok. Bahsettiğin oyun Call of Duty 4: Modern Warfare. COD 4 yani, Modern Warfare 4 değil.

Konuya gelirsek, oynama sırası şu şekilde:

Call of Duty 4: Modern Warfare
Call of Duty: Modern Warfare 2
Call of Duty: Modern Warfare 3
Yeni gördüm. Cevaplar için teşekkürler.

Olur fakat eğer

Call of Duty: Infinite Warfare Digital Legacy Edition​

bu oyunu 98 TL'ye alırsanız hem Cod 4 MW Remastered hem de Infinite Warfare oyununa sahip oluyorsunuz.

https://store.steampowered.com/app/292730/Call_of_Duty_Infinite_Warfare/
Bu linkten 99,60 TL olan versiyonu almanız lazım.
Benim verdiğim linkteki 41 TL'lik olanı alsam hangi oyunu oynuyabiliyorum?

Yeni gördüm. Cevaplar için teşekkürler.

Benim verdiğim linkteki 41 TL'lik olanı alsam hangi oyunu oynuyabiliyorum?
O 41 TL'lik versiyonu almak için öncelikle Infinite Warfare Standart Edition'a ihtiyacınız var. Yani o bir oyun değil yükseltme paketi.

Eğer Remastered alırım diyorsanız en uygun paket 99TL'lik paket. Ha Remastered zorunlu değil derseniz 2007'de çıkan oyun 24,50 TL ve hâla görsel anlamda fena sayılmaz.

O 41 TL'lik versiyonu almak için öncelikle Infinite Warfare Standart Edition'a ihtiyacınız var. Yani o bir oyun değil yükseltme paketi.

Eğer Remastered alırım diyorsanız en uygun paket 99TL'lik paket. Ha Remastered zorunlu değil derseniz 2007'de çıkan oyun 24,50 TL ve hâla görsel anlamda fena sayılmaz.
Tamamdır teşekkür ederim. Fakat remastered alırsam belki PC'm kaldırmayabilir. Rahat oynayabiliceksem almak isterim
İ3-8100
8GB RAM
UHD 630
PC özelliklerim bu şekilde iki oyunu da oynuyabilir miyim bu PC'yle?

Birde bu İnfinite Warfare'in Modern Warfare gibi hikaye sırası var mı acaba?

Yani oyunun hikayesini anlamam için önceden başka bir oyun oynamam gerekiyor mu.

Son düzenleme:
Tamamdır teşekkür ederim. Fakat remastered alırsam belki PC'm kaldırmayabilir. Rahat oynayabiliceksem almak isterim
İ3-8100
8GB RAM
UHD 630
PC özelliklerim bu şekilde iki oyunu da oynuyabilir miyim bu PC'yle?

Birde bu İnfinite Warfare'in Modern Warfare gibi hikaye sırası var mı acaba?

Yani oyunun hikayesini anlamam için önceden başka bir oyun oynamam gerekiyor mu.
Hocam kusura bakmayın 1 gün kadar geç cevap veriyorum.
Infinite Warfare için bildiğim kadarıyla hikâye sırası yok. Seri olan 2 oyun var Black Ops ve Modern Warfare. Zaten Infinite Warfare pek sevilmeyen bir oyun hikâye olarak.
Remastered için 660 isteniyor fakat internetten izlediğim videolara göre UHD 630 minimum için istenen ekran kartına göre güçsüz. Yani Modern Warfare (2007) almak daha doğru olur. Zaten indirim de bittiği için fiyat olarak şu an en uygun o.

Hocam kusura bakmayın 1 gün kadar geç cevap veriyorum.
Infinite Warfare için bildiğim kadarıyla hikâye sırası yok. Seri olan 2 oyun var Black Ops ve Modern Warfare. Zaten Infinite Warfare pek sevilmeyen bir oyun hikâye olarak.
Remastered için 660 isteniyor fakat internetten izlediğim videolara göre UHD 630 minimum için istenen ekran kartına göre güçsüz. Yani Modern Warfare (2007) almak daha doğru olur. Zaten indirim de bittiği için fiyat olarak şu an en uygun o.
Dün indirim bitmeden 10 dakika önce aldım şuan indiriyorum bi deneyeyim oynatmazsa iade ederim. Yardımın için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı