Call of Duty Modern Warfare Yasaklandı mı?

Oyunda PKK övüldüğü için, onlardan esinlenildiği için.

Güzelim mekanikleri, grafikleri geri zekalıca bir senaryo ile harcamışlar gram üzülmedim.
Öyle bir durum varsa isabet olmuş demektir. Hatta daha iyi yanıt için desteklemeden oynamak bile iyi fikir gibi duruyor. :)

Yalnız şunuda hatırlarım, Battlefield 1'dede benzer durum yapılmıştı. Osmanlıyı kötü gösterip oradaki militanlardan yana bir tavır alınmıştı. Ama Battlefield 1 yasaklanmadı? Kısacası filmlerde, oyunlarda bu tarz şeyler olabilir. En iyi yanıt kendi oyununu kendi filmini kendi tarihine göre yapıp satışa sunmak. Ama oda zor...

Öyle bir durum varsa isabet olmuş demektir. Hatta daha iyi yanıt için desteklemeden oynamak bile iyi fikir gibi duruyor. :)

Yalnız şunuda hatırlarım, Battlefield 1'dede benzer durum yapılmıştı. Osmanlıyı kötü gösterip oradaki militanlardan yana bir tavır alınmıştı. Ama Battlefield 1 yasaklanmadı? Kısacası filmlerde, oyunlarda bu tarz şeyler olabilir. En iyi yanıt kendi oyununu kendi filmini kendi tarihine göre yapıp satışa sunmak. Ama oda zor...
Ama BF1 de Arabistanlı Lawrance karakterinin her ne kadar ''kahramanca'' şeyler yapıldığı anlatıldıysa da bu kişinin tartışmalı bir adam olduğunu da bölüm bitince söylüyorlardı.

Oyunda PKK övüldüğü için, onlardan esinlenildiği için.

Güzelim mekanikleri, grafikleri geri zekalıca bir senaryo ile harcamışlar gram üzülmedim.
Sonuna kadar katılıyorum sana.
Ama BF1 de Arabistanlı Lawrance karakterinin her ne kadar ''kahramanca'' şeyler yapıldığı anlatıldıysa da bu kişinin tartışmalı bir adam olduğunu da bölüm bitince söylüyorlardı.
Aynen Bf1 de bence o yönden bir sıkıntı yoktu. Hem bizi hem diğer tarafları kararında senaryoya dökmüşlerdi bana kalırsa.

Adamların çok oyunu var hocam. Call of Duty Modern Warfare yasaklansa bile Call of Duty Mobile kapatır o farkı. Kesin!!!

Yasaklanmasına gerek yok ama bence bizim kendi insanımızın bireysel bir tavır alması şarttı. Devletin bir şeyi yasaklamasına ihtiyacımız yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı