Call of Duty MW Multiplayer ping sorunu

İşletim sistemi
Windows 11

Enesksp

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
IT - Bilgi İşlem
RAM
SK Hynix 16GB(8x8) 3200MHz
Ekran kartı
Asus Nvidia RTX3060 12GB
Anakart
ASUS PRIME B550M-A (WI-FI)
İşlemci
AMD Ryzen 7 5700G
Merhaba, Call of Duty MW multiplayer'da maç ararken "searching for a match" 200ms e kadar yükseliyor ve ancak maç bulabiliyor, bunu her oyuna girdiğimde yaşıyorum ve sürekli 200ms de maç buluyor bu şekilde bulmasına rağmen oyun içi çoğu zaman, latency 50-70ms arası oynuyorum, normalde 100Mbps kullanırken Superonline 1000Mbps'e geçtim fakat durumun devam ettiğini görünce oyun ile alakalı bir sorun olduğunu fark ettim, özellikle temmuz ayı itibari ile bir arkadaşımla maç ararken 200ms de takılıp hiçbir şekilde maç bulamıyor ve çok bekletiyor, Shadow ban ile alakalı olmasından şüphelenip kontrol ettiğimde herhangi bir inceleme de mevcut değil. Bu durumu yaşayan veya bilgi sahibi olan var ise rica etsem açıklayabilir mi?

Son düzenleme:
Merhaba, Call of Duty MW multiplayer'da maç ararken "searching for a match" 200ms e kadar yükseliyor ve ancak maç bulabiliyor, bunu her oyuna girdiğimde yaşıyorum ve sürekli 200ms de maç buluyor bu şekilde bulmasına rağmen oyun içi çoğu zaman, latency 50-70ms arası oynuyorum, normalde 100Mbps kullanırken Superonline 1000MBPS'e geçtim fakat durumun devam ettiğini görünce oyun ile alakalı bir sorun olduğunu fark ettim, özellikle temmuz ayı itibari ile bir arkadaşımla maç ararken 200ms de takılıp hiçbir şekilde maç bulamıyor ve çok bekletiyor, Shadow ban ile alakalı olmasından şüphelenip kontrol ettiğimde herhangi bir inceleme de mevcut değil. Bu durumu yaşayan veya bilgi sahibi olan var ise rica etsem açıklayabilir mi?
Bende MW 2019 da yaşıyorum. Ama aslında bu bir sorun değil sanırım. Oyuncu bulamadığından yüksek ping değerine sahip oyunculara kadar arama yapıyor. Yani aslında o sizin ping değeriniz değil.

Merhaba, Call of Duty MW multiplayer'da maç ararken "searching for a match" 200ms e kadar yükseliyor ve ancak maç bulabiliyor, bunu her oyuna girdiğimde yaşıyorum ve sürekli 200ms de maç buluyor bu şekilde bulmasına rağmen oyun içi çoğu zaman, latency 50-70ms arası oynuyorum, normalde 100Mbps kullanırken Superonline 1000MBPS'e geçtim fakat durumun devam ettiğini görünce oyun ile alakalı bir sorun olduğunu fark ettim, özellikle temmuz ayı itibari ile bir arkadaşımla maç ararken 200ms de takılıp hiçbir şekilde maç bulamıyor ve çok bekletiyor, Shadow ban ile alakalı olmasından şüphelenip kontrol ettiğimde herhangi bir inceleme de mevcut değil. Bu durumu yaşayan veya bilgi sahibi olan var ise rica etsem açıklayabilir mi?

Hocam bu MW oyunlarında, 2019 ve 2022 oyunu üstüne yorum yapayım. Shadow ban diye bir muhabbet var. İnternete ban appeal yazıp çıkan Activision sitesine girip hesabını yazıp bakabiliyorsun. Under review yazıyor ise o dediğim banı yemişsin. Korkulacak bir şey yok çünkü %90 ihtimalle açılıyor. Eğer sitede, under review demiyor ise o zaman oyuncu azalmıştır.
Bu benim kendi SS'im daha dün sabah yedim :D

Dosya Ekleri

• 1690190622034.png
    1690190622034.png
    33,7 KB · Görüntüleme: 18
Bende MW 2019 da yaşıyorum. Ama aslında bu bir sorun değil sanırım. Oyuncu bulamadığından yüksek ping değerine sahip oyunculara kadar arama yapıyor. Yani aslında o sizin ping değeriniz değil.
Teşekkür ederim yanıtınız için, MW 2019 da eskisi kadar oyuncu yok sanırım aslında güzelde oyun enteresan.

Hocam bu MW oyunlarında, 2019 ve 2022 oyunu üstüne yorum yapayım. Shadow ban diye bir muhabbet var. İnternete ban appeal yazıp çıkan Activision sitesine girip hesabını yazıp bakabiliyorsun. Under review yazıyor ise o dediğim banı yemişsin. Korkulacak bir şey yok çünkü %90 ihtimalle açılıyor. Eğer sitede, under review demiyor ise o zaman oyuncu azalmıştır.
Bu benim kendi SS'im daha dün sabah yedim :D
Teşekkür ederim yanıtınız için. Konuda da belirttiğim gibi ona baktım fakat "no ban detected" yazıyor, ama orada da anlamadığım bir şey var yükleme logosu takılı kalıyor görseldeki gibi.
Ekran görüntüsü 2023-07-24 122730.png

Sorun değil hocam bu oyuncu sayısı azaldığı için oyuncu bulamıyor ve daha uzak sunucularda oyuncu arıyor.
Teşekkürler bilgi için, eğer öyleyse kötü oldu sürekli bu oyunu oynarım yıllardan beri.

Son düzenleme:
Ama 2 oyundan birinde latency 190'lara bazen 300'lere kadar yükseliyor, maçtakilerin pingleride hep o düzeyde, onlar yüzünden mi bende de yükseliyor.

Net bilgi mi? 😞

Yakında oyuncu bulamadığı için Amerika sunucusuna falan atıyordur muhtemelen. 3-4 ay önce oynadım en son o zamanlarda 150 pingde falan buluyordu maçı. Yeni Call of Duty oyununa geçme zamanınız gelmiş 😀.

Yakında oyuncu bulamadığı için Amerika sunucusuna falan atıyordur muhtemelen. 3-4 ay önce oynadım en son o zamanlarda 150 pingde falan buluyordu maçı. Yeni Call of Duty oyununa geçme zamanınız gelmiş 😀.

Bu oyunun motorunu daha çok seviyordum aslında, her güzel şeyin bitişi var derler. 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı