Call of Duty vs Battlefield

Hangi oyun sizce daha iyi?

• Call of Duty

Oy: 36 51,4%
  • Battlefield

Oy: 34 48,6%

• Oy verenlerin toplamı
    70
Makaleler
20
Yer
Nordschleife
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ortalığı biraz kızıştıralım :). Hem Call of Duty hem de Battlefield çok sevilen ve birbirinin rakibi diyebileceğimiz seriler. Ben Call of Duty'i çok seviyorum. Hikaye işleyişi, karakterlerin birbirleri ile olan ilişkisinin çok iyi aktarılması, aksiyonun çok iyi olması ve gerçek savaş ortamında hissettirmesi, yapay zekanın iyi olması ve grafiklerin ortama/olaya/mekana uygun olması gibi nedenlerden Call of Duty serisi benim çok daha beğendiğim bir seridir. Battlefield'da çok oynadım fakat aksiyonu ve hikayesi ham geldi. Karakterler ile bağ kuramadım ve oyunu oynarken içine çekmedi. Siz ne düşünüyorsunuz? Hangisini tercih ederdiniz?

Battlefield'i ben de sevemedim bir türlü 1.Oyununu o kadar Multiplayer oynadım. Konu adam vuramamak falan da değil tüm oyunlar arasında en iyi savaş atmosferine sahip oyun ona eyvallah ama ben oyumu Call of Duty'den yana kullanıyorum. Bir iki oyunu hariç neredeyse hepsi güzeldi.
Battlefield 2'yi zamanında oynuyorduk bence en çok zevk veren BF oyunuydu zamanında.

COD hikaye modu BF ise Multiplayer güzel sıralama şöyle;

COD Single > COD Multiplayer > BF Multiplayer > BF Single (Maalesef kötü)

Cod mw1 den mw3 e kadarki hikaye hiçbir oyunda yok. Efsaneydi. Oyunu hikayeyi devam etsin diye oynadım. O zamanlarda öğrenciydik para yoktu korsan oynadık, yıllar sonra aklımdan silinmeyen hikayesi yüzünden o seriyi steamden hesabıma ekledim. BF gelirsek, cod kadar akışkan bir oyun yok, genelde görevleri yalnız hallediyorsun, 3 ve 4 de yalnız olmasan bile özellikle 3 de dikkat et sen adamları vurmazsan yanındakiler habire boşa sıkıyor, düşmanları birtek sen öldürüyorsun. Hikaye açısından cod daha öndedir, yani bir amerika çin savaşından ziyade ki o da bayağı gerçekçi gelebilir ama farklı planları olan gizli örgütlerin 2 büyük devleti savaşa sürüklemesi ve adeta 3. dünya savaşı başlatması efsaneydi.

BF hiç oynamadım, gereksiz gibi geliyor. COD daha iyi, çocukluğumun oyunu, internet kafe de oynardık, hava yağmurlu iken 7 saat aralıksız tek başıma oynamışlığım var.
Aynen ilk bilgisayarımın içinde 3 oyun yüklüydü. Half Life, COD 2 ve Undergorund 2 😀 İnternet yaygın değil küçük çocuğuz zamanımızı COD 2 ile geçiriyorduk 1 saniyesi bile sıkmıyordu.

Battlefield ezer geçer. Öbürü yanına yaklaşamaz. Online için konuşuyorum.

COD'un herhangi bir oyununu Multiplayer oynadınız mı hiç?

BF hiç oynamadım, gereksiz gibi geliyor. COD daha iyi, çocukluğumun oyunu, internet kafe de oynardık, hava yağmurlu iken 7 saat aralıksız tek başıma oynamışlığım var.
Xfire üzerinden bağlanırdık, klanımız ve serverlarımız vardı, adminlik yapmıştım, bazı aimbotlar gelip (rakip klandan) serverin boşalmasını sağlıyor biz de onlara aynını yapıyorduk. Hayatımda gözlerimi bozacak kadar uzun süreli oynadığım tek oyundur Cod4, sabahın 4 5 6 sına kadar serverda tek tek gezinirdim, adım adım karış karış ezberledim tüm maplerini, zaten kendimi övmek gibi olmasın genelde her oyunda ya 1. yada 2.dim. Şimdi hatırlamaz kimseler o günleri yada nicklerimizi.

Geri
Yukarı