Çözüldü Çamaşır Makinesi Çalışırken Sigorta Cızırtısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Su değil kezzap

Hectopat
Daha fazla  
Çamaşır makinesi çalışırken evin elektrik sigortalarından ince bir cızırtı sesi geliyor. Açıkçası insan korkuyor yangın çıkma ihtimali var mı diye. Bu riskli dönemde elektrikçi çağırmaya değer mi? Kendim çözebilir miyim? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Çözüm
Benimde evimdeki sigorta da benzer durum olmuştu, söktüğümde ise arkası kararmış ve bağlantı kablosu erimişti.

2 sebebi var.
1- Ya sigortanızın amperi yetmiyor. Kaç amper olduğunu bilmediğimden söylüyorum.
2- Sigortanız eskimiş. yıpranmış. Değiştirmeniz gerekli. Elektrik bu şakaya gelmez. Geçmiş olsun bu arada mümkünse makinenizi çalıştırmayın sigortanızı değiştirmeden.
Benimde evimdeki sigorta da benzer durum olmuştu, söktüğümde ise arkası kararmış ve bağlantı kablosu erimişti.

2 sebebi var.
1- Ya sigortanızın amperi yetmiyor. Kaç amper olduğunu bilmediğimden söylüyorum.
2- Sigortanız eskimiş. yıpranmış. Değiştirmeniz gerekli. Elektrik bu şakaya gelmez. Geçmiş olsun bu arada mümkünse makinenizi çalıştırmayın sigortanızı değiştirmeden.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı