Çamaşır Makinesi önerisi

Greydoze

Centipat
Arkadaşlar hepinize selamlar iyi pazarlar,

Evdeki 5kg'lık makineyi değiştirip 9-10 kg'lık 2 kişilik yorgan vs. yıkayabileceğimiz bir çamaşır makinesine geçme fikriyle yola çıktık ve tüm incelemelerimiz sonucu 3 makine arasında kaldık.
Fakat bazısının tambur hacmini vs. bulamadığım için sizlerden yardım almak istedim. Benim bulamadığım bilgilere hakimseniz veya bu makineleri tanıyorsanız lütfen yardımcı olur musunuz, yorumlarınız çok önemli. Hangi makine yorgan vs yıkamak için idealdir ve fiyat performans aynı zamanda da servis bakımından diğer iki makineden bir adım öne çıkar? Makinelerin linklerini aşağı bırakıyorum.

Değerli yorumlarınız için teşekkürler, iyi forumlar..

Merhaba. Size şunu samimiyetle belirteyim ki; yorgan, kilim, battaniye, vb. ağır veya zor eşyaları makinanın yıkama programı çok uygun olup üzerinde bulunsa bile yine yıkamamanızı öneririm. Zira komşumuzun yıllar öncesinde vestel çamaşır makinesine koyup yıkadığı klilmler yüzünden makinesi bir daha düzelelemedi, hiç bir düzeni tutamadı, hemen tüm parçaları, amortisörleri, kazanı, vb. tümüyle değişti, ama yine elinden çıkarıp yeni makinayı satın almak zorunda kaldı. Biz ise arçelik 8144 BJ (buhar ve su jetli) directdraw (inverter) teknolojili makinamızda şimdiye kadar bu tür eşyaları hiç yıkamadığımız için 2006 -2007' 'de satın alınan makinemiz hiç arıza yapmadan bu yılları doldurup geçmiş oldu.

Ayrıca marka konusunda sizin seçtiğniz veya tam olarak düşündüğünüz bu markaları değil (TV veya buzdolabı için bu markalar belki düşünülebilir) sadece arçelik markasının 9-10 kg.lık inverterli yeni modellerini (A+++) seçebilmenizi tavsiye ederim. Bosch da iyi bir makina seçimi olabilir, yine kötü bir seçim olmamış olur. Ondan önce de yıkama kapasitesi daha az olan arçelik 2200 'ü kullandık, ondan da çok memnunduk, ancak kullanım sürecince çok ciddi arızalar dışında kullanım hatasından doğan bazı küçük veya önemsiz parçaları (beyni dışında) orijinaliyle değiştirmiş bulunduk.

Bir de makinenin standart olan garanti süresini, 3 yıldan 7 yıla ek bir belgeyi daha doldurup mutlaka çıkarmaya çalışın. Çünkü en iyi markalar bile olsalar ne zaman bozulacakları (Sürpriz bozulmaları) hiç belli olamıyor. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı