Camı kırık monitör nasıl iade edilir?

alperrylmazz

Hectopat
Merhabalar, ürünümü 16.09.2020 tarihinde Vatan'dan satın almıştım ürünün camı içten kırık yollamışlar sağ olsunlar, bende tutanak tutturmuştum kabul etmemişlerdi tüketici haklarına başvurmuştum tutanak yok diye 6 ay sonra iptal ettiler vs. , kısaca ürün elimde kaldı fakat monitörün içindeki anakart vs. para ediyormuş teknik servisten ekran için fiyat istediğimde 1400-1500 TL arası fiyat veriyor ürünün zaten sıfırı 1500-1800 TL olduğundan dolayı yaptırmadım monitör elimde kaldı önerebileceğiniz veya yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı bu ürün için ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• 20200919_224411.jpg
    20200919_224411.jpg
    108,8 KB · Görüntüleme: 111
Koşulsuz şartsız iade hakkınız vardır nereden satın aldınız mağaza mı

Koşulsuz şartsız iade hakkınız vardır nereden satın aldınız mağaza mı ?
Web Sitesi Üzerinden Satın Almıştım Vatan bilgisayar dan iade etmeye götürdüğümde internetten aldığınız için kurye ile iade yollucaksiniz tarafımıza diyip saçma sapan olaylar yaşandı zaten sonrasında

Web Sitesi Üzerinden Satın Almıştım Vatan bilgisayar dan iade etmeye götürdüğümde internetten aldığınız için kurye ile iade yollucaksiniz tarafımıza diyip saçma sapan olaylar yaşandı zaten sonrasında
Hocam zaten öyle olur iade kodu ile geri göndermen gerekiyor.

Merhabalar, ürünümü 16.09.2020 tarihinde Vatan'dan satın almıştım ürünün camı içten kırık yollamışlar sağ olsunlar, bende tutanak tutturmuştum kabul etmemişlerdi tüketici haklarına başvurmuştum tutanak yok diye 6 ay sonra iptal ettiler vs. , kısaca ürün elimde kaldı fakat monitörün içindeki anakart vs. para ediyormuş teknik servisten ekran için fiyat istediğimde 1400-1500 TL arası fiyat veriyor ürünün zaten sıfırı 1500-1800 TL olduğundan dolayı yaptırmadım monitör elimde kaldı önerebileceğiniz veya yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı bu ürün için ne yapabilirim?
Olay aslında çok basitmiş. Vatan bilgisayar siparişlerim üzerinden iade talebi oluşturup verdikleri kod ile kargoya teslim edecektin ve 3-5 gün içinde ücretini iade alacaktın. Tüketici hakları bu durumda haklı çünkü senden kaynaklanan bir problem. Satsan 200 300 TL verirler diye düşünüyorum.

Arkadaşlar İade Talebi Oluşturdum Zaten Yukarıda Okumuyormusunuz Herşeyi Belirttim Tutanak Tutturdum İade Olarak Geri Gönderdim Tutanak Yok Deyip Tarafıma Geri Gönderdiler Ürünü Hep Tekrar Tutanak Tutturdum Gönderdim Gene Beni Arayıp Tutanak Yok Dediler Sürekli insanları kandırıyorlar kısaca ayrıca kargocu tutanağı tutarken bile fotoğraflarını çektim ama hiç bi türlü ürünü iade almadılar zaten tütekici hakları hiç bi zaman tüketicinin yanında durduğunu görmedim delil gösterdiğim halde tüketici hakları bile tutanak yok diye olumsuz sonuçlandırmış davayı vatan bilgisayar ile anlaşmaları mükemmel

Kargo firmalarının 2 şekilde tutanak hazırladıkları söyleniyor.
1. Hasar tespit tutanağıymış.
2. Durum tespit tutanağıymış.
Hangi tutanak ile müracaat ediyorsun? tutanakta ne yazıyor? önce onu netleştirin.
Sonra tutanağın fotoğrafını çekersiniz ve muhatabına mail olarak yollayıp,
iletildi bilgisi gözüken bir ekran çıktısını alırsınız.
Diyorsan ki!
''Ben hasar tespit tutanağı yolladığım halde evrak yollamamışım gibi muamele ediyorlar.''
Buradan nasıl yardımcı olalım ne yapmamız gerekiyor?
Avukata gidip yardım almanız gerekebilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı