Can Değer 2024 antivirüs tier listesi

Tamam o zaman madem 4 5 tane Update aliyor o zaman testlere neden bakiyoruz hocam bakmiyalim testlere zaten 4 5 tane Update aliyor iyi avdir o zaman deyip gecelim. 😀 Testler pek oyle gostermiyor cunku.
Herhangi bir AV'nin iyi olup olmadığını anlamak için sadece dosya tespit testi yapmak yeterli olmaz. Gerçek dünya koruma testlerinin de gerçekleştirilmesi gerekir: Web koruması, ağ tehditlerine karşı koruma, fidye yazılımına karşı koruma, sezgisel davranış, güvenlik duvarı testi, 0-day saldırılarına karşı koruma testleri yapılmalı ve buna göre programın yeterliliği baz alınmalı. (Ayrıyeten antivirüs kendini iyi bir şekilde koruyabilmeli.)
Comparison (Kaspersky %100 koruma, 0 yanlış pozitif ile listenin 1. sırasında.)

Herhangi bir Av'nin iyi olup olmadığını anlamak için sadece dosya tespit testi yapmak yeterli olmaz. Gerçek dünya koruma testlerinin de gerçekleştirilmesi gerekir: Web koruması, ağ tehditlerine karşı koruma, fidye yazılımına karşı koruma, sezgisel davranış, güvenlik duvarı testi, 0-day saldırılarına karşı koruma testleri yapılmalı ve buna göre programın yeterliliği baz alınmalı.
Comparison (Kaspersky %100 koruma, 0 yanlış pozitif ile listenin 1. sırasında.)

Sadece 1 test sitesine bakarakda antivirusun iyi oldugunu anlayamazsin ki birçok testlere bakmamiz lazim. YouTube'deki test kanallarina bakilmali bakin mesela
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
burada Kaspersky 80 virus kacirirken BitDefender 66 virus kacirmis sadece. Bu testtede mi bakmayalim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
burada Kaspersky BitDefender en cok zararli yazilimi kaciran antivirusler olmus, Norton ise daha iyi bir performans gostermis mesela bunlar gunluk ev kullanicilarinin yiyebilecegi virusler boyle testlere bakmak daha mantikli geliyor bana. Ama tabii av comparisona da bakilmali ama sadece oraya bakarak iyi veya kotu diyemeyiz bence.

Sadece 1 test sitesine bakarakda antivirusun iyi oldugunu anlayamazsin ki birçok testlere bakmamiz lazim. YouTube'deki test kanallarina bakilmali bakin mesela
O test sitesi dediğim tüm saldırı yöntemlerini test etmektedir.

Norton daha fazla kaçırmış sanki😊
Ekran görüntüsü 2024-05-06 190325.png

Eki Görüntüle 2188628

Diger videodada daha fazla kacirmis Kaspersky. Kaspersky'nin fazla kacirdigi fazla fazla testler var. Siz sadece av comparatives atip antivirusun iyi oldugunu soyluyorsunuz pek fazla kaynaginiz bulunmamakta o yuzden ikna olmuyorum. Av test desen tum antiviruslere top product vermis zaten.

burada Kaspersky 80 virus kacirirken BitDefender 66 virus kacirmis sadece. Bu testtede mi bakmayalim.
burada Kaspersky BitDefender en cok zararli yazilimi kaciran antivirusler olmus, Norton ise daha iyi bir performans gostermis mesela bunlar gunluk ev kullanicilarinin yiyebilecegi virusler boyle testlere bakmak daha mantikli geliyor bana. Ama tabii av comparisona da bakilmali ama sadece oraya bakarak iyi veya kotu diyemeyiz bence.

Ama şu da var ki BitDefender Kaspersky'dan 2 kat daha pahalı.

Eki Görüntüle 2188628

Ayrica ben masaustunde olusan programlara gore daha fazla dedim.
burada'da daha fazla kacirmis Kaspersky. Norton 8 tane kacirmis. Kaspersky 35 tane virus kacirmis.

Son düzenleme:
Ayrica ben masaustunde olusan programlara gore daha fazla dedim.
buradada daha fazla kacirmis Kaspersky Norton 8 tane kacirmis. Kaspersky 35 tane virus kacirmis.
Ben bir Anti-Virüs'ün korumasını sadece Youtube'da yapılan testlere göre değerlendirmiyorum. Yahu adam 700 zararlı ile test etmiş iyi güzel test yapmış ama sadece bu videolara bakıp değerlendirme yapmak bence doğru değil. Dünyada milyonlarca kötü amaçlı yazılım var ve bu zararlıların bulaşmasını önlemek için ilk olarak Antivirüsün web korumasını güçlendirmesi gerekiyor. Bu alanda da Kaspersky çok üstün seviyede. Ben burada tamamen objektif bir şekilde konuşuyorum Norton'da çok kaliteli Antivirüs çok köklü bir firma ona lafım yok ama bu işler sadece test videosu izleyip karar vermekle yetmiyor bence.

Ben bir Anti-Virüs'ün korumasını sadece YouTube'da yapılan testlere göre değerlendirmiyorum. Yahu adam 700 zararlı ile test etmiş iyi güzel test yapmış ama sadece bu videolara bakıp değerlendirme yapmak bence doğru değil. Dünyada milyonlarca kötü amaçlı yazılım var ve bu zararlıların bulaşmasını önlemek için ilk olarak antivirüsün web korumasını güçlendirmesi gerekiyor. Bu alanda da Kaspersky çok üstün seviyede. Ben burada tamamen objektif bir şekilde konuşuyorum Norton'da çok kaliteli antivirüs çok köklü bir firma ona lafım yok ama bu işler sadece test videosu izleyip karar vermekle yetmiyor bence.

Sadece av comparatives sitesine bakmak'da yetmez bence. YouTube'da o kadar acemi testlerde fazla fazla virus kaciran Kaspersky'yi av comparatives'de 100% almis diye Kaspersky mi satin alayim simdi. Ayrica Norton daha ucuz sadece 69 TL ve iyi bir antivirus.

Av-Comparatives'da Avira da cok guzel puan almis halbuki rezalet bir antivirus, E bu testleri yok mu sayalim? Ben kendi yaptigim testi yok mu sayayim? Sirf kurumsal diye guvenilir olmuyor.

Ayriyetten bu tier list'e faydali yazanlar falan var, abi cildirirsin yahu, Defender'i ovup Norton'u liste disi yapmak ne biliyim yani.

Sadece av comparatives sitesine bakmak'da yetmez bence. YouTube'da o kadar acemi testlerde fazla fazla virus kaciran Kaspersky'yi av comparatives'de 100% almis diye Kaspersky mi satin alayim simdi. Ayrica Norton daha ucuz sadece 69 TL ve iyi bir antivirus.
Dürüstçe söylüyorum 7 yıldır Kaspersky kullanıcısıyım sürekli trojan ile karşı karşıya kaldığımda kaspersky işini iyi yapıyor.

Kaspersky virüsleri indirme kaynağında tespit etmede çok başarılı olan nadir AV yazılımlarından biri.

Yeni konular

Geri
Yukarı