Can sıkıntısında ne yapılmalı?

Evet çünkü bu devirde canının sıkılması için depresyonda olman lazım eğer depresondaysan doktora git yukarıda adamın dediği gibi çok geniş bir yelpaze her şeyi yapabilirsin.

Daha da atarlanacağınızı düşünmüştüm. Zaten depresyondayım da bunun için ilaç kullanıyorum. Etki etmiyor sanırım.

Sıkılmak iyidir, sıkılmaya devam edin,

Mantıklı.

C418'in en popüler Minecraft şarkılarını oynat ve dinle.

Genelde müzik dinliyorum ancak bana göre değil C418. müzik dinliyorum da genelde günde 1saat. Geri kalan saatlerde sıkıl.

Daha da atarlanacağınızı düşünmüştüm. Zaten depresyondayım da bunun için ilaç kullanıyorum. Etki etmiyor sanırım.

Mantıklı.

Hocam niye atarnayım size :D ilaç etki etmiyorsa doktora git MGS'i yükseltsin biraz sosyal hayattan uzak kal sonra geri dönünce mutlu olursunuz dopamin detoksu kısaca işte.

O kadar "geri zekalı" mı duruyorum hocam 🥲 13 yaşındayım. Bir gayem var ama ona da üşeniyorum.
Gündelik hayatında çok fazla sosyal medyaya vakit ayırıyorsan bunu yapma. 3-4 hafta öncesine kadar bende çok fazla Instagram olsun Shorts olsun izlerdim ama artık bu tarz uygulamaların bağımlılık yaptığının farkına vardım ve bunu değiştirmek için çabalıyorum. Sanada tavsiye ederim.

Hocam niye atarnayım size :D ilaç etki etmiyorsa doktora git MGS'i yükseltsin biraz sosyal hayattan uzak kal sonra geri dönünce mutlu olursunuz dopamin detoksu kısaca işte.

Dediğinize komik mi? Deyince evet diyeceğiniz, daha sonra uzayıp uzaya ağını düşünmüştüm. Ah ne çevrem var benim. Senin gibi insanlar lazım. Tamam teşekkürler de gerçek hayatta arkadaşım yok zaten. Ben genelde her şeye üşeniyorum Dehb'im de var ancak bunun tedavisini görmüyorum şu an için. Yani, yeni dil öğrenmek, yazılım öğrenmek gibi şeylere ilgim var ancak canım çok sıkılıyor bunları öğrenirken bile.

Gündelik hayatında çok fazla sosyal medyaya vakit ayırıyorsan bunu yapma. 3-4 hafta öncesine kadar bende çok fazla Instagram olsun Shorts olsun izlerdim ama artık bu tarz uygulamaların bağımlılık yaptığının farkına vardım ve bunu değiştirmek için çabalıyorum. Sanada tavsiye ederim.

Hocam ne yapmalıyım mesela? Zaten ben uyku, telefon şarj olurken, okul dışında Full telefonlayım. Günde en az 10saat bakarım.

Dediğinize komik mi? Deyince evet diyeceğiniz, daha sonra uzayıp uzaya ağını düşünmüştüm. Ah ne çevrem var benim. Senin gibi insanlar lazım. Tamam teşekkürler de gerçek hayatta arkadaşım yok zaten. Ben genelde her şeye üşeniyorum Dehb'im de var ancak bunun tedavisini görmüyorum şu an için. Yani, yeni dil öğrenmek, yazılım öğrenmek gibi şeylere ilgim var ancak canım çok sıkılıyor bunları öğrenirken bile.

Hocam ne yapmalıyım mesela? Zaten ben uyku, telefon şarj olurken, okul dışında Full telefonlayım. Günde en az 10saat bakarım.

Telefonu bırak annene ver ya da sat 1 ay 2 ay bakma onsuz yaşamayı öğren dünyayı keşfet çık bisiklet sür yürüyüş yap üşeniyorsan çık balkona balkonda otur milleti izle dışardaki hayata bak biraz.

Çok yanlış yoldasın hemde bayağı yanlış yoldasın. Seni kısmen depresyona sokan şey sosyal medya bağımlılığı zaten. En kısa zamanda telefon bağımlılığını yenmen gerekli. Hem ruhsal sağlığın hemde fiziksel sağlığın açısından. Farklı şeylere yönel, telefon monotondur. Sürekli aynı şeyleri yapar durursun. 2-3 tane de olsa illa ki arkadaşın vardır, çık dışarıya sosyalleş.

Çok yanlış yoldasın hem de bayağı yanlış yoldasın. Seni kısmen depresyona sokan şey sosyal medya bağımlılığı zaten. En kısa zamanda telefon bağımlılığını yenmen gerekli. Hem ruhsal sağlığın hem de fiziksel sağlığın açısından. Farklı şeylere yönel, telefon monotondur. Sürekli aynı şeyleri yapar durursun. 2-3 tane de olsa illaki arkadaşın vardır, çık dışarıya sosyalleş.

Maalesef ki yok. Olsa da konuşacak konu bulamam zaten. Yani istediğiniz bayağı zor bir şey. İllaki vardır dediniz de yok işte.

Telefonu bırak annene ver ya da sat 1 ay 2 ay bakma onsuz yaşamayı öğren dünyayı keşfet çık bisiklet sür yürüyüş yap üşeniyorsan çık balkona balkonda otur milleti izle dışardaki hayata bak biraz.

Yani bir nevi kitap okumaktan, ders çalışmaktan, yeni dil öğrenmekten ki bunlar ilgi alanım. Zevk almayı öğreneceksin telefon elinden alındıktan sonra diyorsunuz?

Maalesef ki yok. Olsa da konuşacak konu bulamam zaten. Yani istediğiniz bayağı zor bir şey. İllaki vardır dediniz de yok işte.
Tamam hocam, arkadaşın yok diye pes etmemelisin. Dünyaya bir kez geliyorsun ve bunu iyi değerlendirmen lazım. Telefona ayırdığın vakitin onda birini hobilerine ayırsan kendine gelirsin.

Geri
Yukarı