Canınızın en çok acıdığı an neydi?

Dedem vefat edince. Fiziksel acı değil de en çok canım o gün acımıştı,yanmıştı ondan sonra gelen her gün de devam etti,ediyor. Çok şükür acımın çok büyük olması sevgimdendi. Mutluyum onunla geçirdiğim her ana. Keşke tüm arkadaşlıklarımın yerine hep dedem olaydı. Neyse, yazılacak çok şey var ama kısaca dünyadaki en yakın, en sevgilimi kaybedince acı ne imiş, geceler ne imiş o zaman anladım. Allah kimseyi sevdiği insandan,insanlardan ayırmasın.

Ortası oyuk olan azı dişimin siniri ortaya çıkmıştı dilimle basınca 14 dakika boyunca her saniye o diş sökülüyormuş gibi oldu sonra 1 hafta dayanmaya çalıştım ikide bir dilim gidiyor hava alıyor konuştuğun an zonkluyordu sonra dolgu yaptırdım şimdi rahatım.

Hocam tam olarak ne sürüyordunuz?
1629570544066.png

Bisikletle son hız giderken (direksiyon titriyordu, sabit tutamıyordum) sağa dönmem gerekiyordu. Dönemezsem havuza uçacağım, dönersem düşeceğim. Belki düşmem, kurtulurum umuduyla döndüm. Döndükten 1 - 2 metre sonra tamamen dengeyi kaybedip düşmüştüm, yerde 2 - 3 metre falan sürüklendim. Kol ve bacak dirseklerim kemiğe kadar soyulmuştu.

Kemiğim kırıldı ama en kötüsü o değildi, dişimin parmak ile bastırılarak yerinden sökülmesi de değildi, kırılan kemiğimi masanın ayağına çarpmak ta değildi, ama en kötüsünü hatırlamıyorum. Ama gerçekten o acıyı yaşadım.

Bisikletle son hız giderken (direksiyon titriyordu, sabit tutamıyordum) sağa dönmem gerekiyordu. Dönemezsem havuza uçacağım, dönersem düşeceğim. Belki düşmem, kurtulurum umuduyla döndüm. Döndükten 1 - 2 metre sonra tamamen dengeyi kaybedip düşmüştüm, yerde 2 - 3 metre falan sürüklendim. Kol ve bacak dirseklerim kemiğe kadar soyulmuştu.
Ya ben de bisiklet kullanırken bayağı ciddi kazaları sıyrıksız atlattım. Örn olarak az kalsın nehirin içine düşüyordum. Bizim ev yokuşun üstünde altta ise nehir var. Son hız iniyorum çünkü ne abi frenleri ayarlamışım üüüf şimdi bir durucam eü eü derken frenler yerinden çıktı. LAN diye bağırıp paniklediğimi hatırlıyorum. O gün o bisikleti oradan kurtarıcam diye yatırdığım açıyı şimdi bisikleti sadece düşürmeye oynasam yakalayamam. Saçma salak bir şeydi. Şimdi Salcano NG 450 kullanıyorum. V fren 29 jant olanından. Frenlere dokunuyorum yavaş yavaş iniyor. Süspansyon sertliği vs. ayarlanıyor. Mis gibi.

Daha büyük acım olmuştur belki ama ben bunu hatırlıyorum(çok fazla sorun yaşamadım genelde) bisiklet sürmeyi öğrenirken hız yaptım döneyim derken bisiklet yan yattı ve biraz asfallta kaydım asfalt yanığı çok kötüydü diş ağrıları ve yaklaşık 5 parmağımın kırılması da bunlara ek bir de yürürken fazla düşerim diz kapaklarım bir aralar çok acı çekti.

Kemik nasıl gözüküyordu ?

Yeni konular

Geri
Yukarı