Canlı derste hocayı trollemek suç mu?

DursunMertD

Centipat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba 1 ay once canli derse girdim. Arkadaslarimla sakalasmak icin bir troll sunucusuna girdim. 3-4 kisi trolledi, hoca bayağı kizdi. Yayani savcilıga vereceğim dedi. IP adresimi degistirim, Discord hesabimi devre dışı bıraktim. Basima bir şey gelemez değil mi ya da nasıl kurtulurum? Çok pismanim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocanız korkutmak amaçlı da söylemiş olabilir, yaptığınız da hoş değil. Söyleyeyim, canlı dersi dinlemek istemiyorsan katılmazsın. Olur biter. Belki gerçekten de verebilir, daha bu yaşta mahkemelerle uğraşırsınız. Çok üzücü bir durum gerçekten.

Evet yaptığım hataydi dersin son 5 dakikasi yapmistim zaten IP adersimi değistirdim beni bulmamasi icin yapabilecegim baska bir şey var mı?

İp değiştirme gibi bir şey yok hocam hocanız gerçekten yapmak isterse zooma mail atması yeterlidir sizin ev adresinize kapı numaranıza kadar bulabilir. Ama şahsen uğraşacağını sanmam bir daha yapmayın diye söylemiştir. Suç mu sorusuna da evet.

Son düzenleyen: Moderatör:
İp değiştirme gibi bir şey yok hocam hocanız gerçekten yapmak isterse zooma mail atması yeterlidir sizin ev adresinize kapı numaranıza kadar bulabilir. Ama şahsen uğraşacağını sanmam bir daha yapmayın diye söylemiştir. Suç mu sorusuna da evet.

Peki hoca mahkemeye vereceğim diyor benim ne yapsam aderesimi falan degistiririm ya da kurtulabilirim.

Bilgisayara format atsam duzelir mi cok korkuyorumda.

Peki hoca mahkemeye vereceğim diyor benim ne yapsam aderesimi falan degistiririm ya da kurtulabilirim.

Hocadan özür dileyerek, bir daha bunu yapmayacağını yanlışının farkında olduğunu söyle samimiyetle. Oda bunu anlayışla karşılayacaktır. Adresini değiştirmene falan gerek yok.
Bilgisayarı parçalarınada ayırsanız sizin üzerinizden alınan veriler gitmez hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı