Canlı Derste yükleme hızı 5 Mbit oluyor

SUBMITTER

Hectopat
Daha fazla  
Canlı derste böyle oluyor (5 mB/sec), bu durum normal mi?

ewfwefwef (1).png

Moderator başlığı 5 Mbit yapmış ama mB/sec olacak.

Canlı derste böyle oluyor (5 mB/sec), bu durum normal mi?

Eki Görüntüle 1170269
Moderator başlığı 5 Mbit yapmış ama mB/sec olacak.
5 mb/s olabilmesi için en az 40 mbps civarında upload olması gerekiyor. Böyle bir durumun olması pek mümkün değil bence yanlış anlaşılan bir şeyler var.

@SUBMITTER
İndirme hızınız kaç çıkıyor? İndirme hızınız ile karıştırmış olabiliriz, diye düşünüyorum. Çünkü benim hesaplamalarıma göre yaklaşık 45 Mbit/s(Mbps) yükleme hızınız olması gerekli.

MiB/s ve MB/s farklı şeylerdir. 1 MiB/s ≌ 1,05 MB/s eder.
Sizin hızınızı buna göre hesaplayacak olursak.
5,3 MiB/s* 1,05 = 5,565 MB/s
5,565 MB/s * 8 = 44,52 Mbit/s(Mbps)

Son düzenleme:
Hocam 5 MiB/s yazıyor yani 5 mebibit.
Mebibiyte daha fazlaymış?
@SUBMITTER
İndirme hızınız kaç çıkıyor? İndirme hızınız ile karıştırmış olabiliriz, diye düşünüyorum. Çünkü benim hesaplamalarıma göre yaklaşık 45 Mbit/s(Mbps) yükleme hızınız olması gerekli.

MiB/s ve MB/s farklı şeylerdir. 1 MiB/s ≌ 1,05 MB/s eder.
Sizin hızınızı buna göre hesaplayacak olursak.
5,3 MiB/s* 1,05 = 5,565 MB/s
5,565 MB/s * 8 = 44,52 Mbit/s(Mbps)
Biraz kurcaladım MiB'leri bit yaptım bu sefer de böyle diyor. Yazılımsal sorun galiba. Hem Canlı deste neden 40 küsür mbit indirme yapar ki?
Ekran Görüntüsü 2021-09-21 12-20-15.png

@SUBMITTER o kadar indirme yaptığını sanmıyorum. Anlık olarak hızınız ölçtüğü için öyle çıkıyor diye düşünüyorum.
Hız testi yapıp ekran görüntüsü atar mısınız? Lütfen hız testi sonucunun yanında cihazınızın ölçtüğü değerleri de ekleyiniz.

Son düzenleme:
@SUBMITTER o kadar indirme yaptığını sanmıyorum. Anlık olarak hızınız ölçtüğü için öyle çıkıyor diye düşünüyorum.
Hız testi yapıp ekran görüntüsü atar mısınız? Lütfen hız testi sonucunun yanında telefonunuzun ölçtüğü değerleri de ekleyiniz.

Böyle diyor.

Kod:
[h@h-80t7 ~]$ speedtest
Retrieving speedtest.net configuration...
Testing from Turk Telekom (78.183.111.185)...
Retrieving speedtest.net server list...
Selecting best server based on ping...
Hosted by Vodafone Romania (Bucharest) [443.31 km]: 108.378 ms
Testing download speed................................................................................
Download: 9.58 Mbit/s
Testing upload speed......................................................................................................
Upload: 1.81 Mbit/s

Yeni konular

Geri
Yukarı