Canon 5D mark 2 ve 5D Classic düğün fotoğrafçılığı için alınır mı?

Merhaba herkese. Düğün fotoğrafçılığı yapıyorum ve dış çekim çoğunluklu olmak üzere çekimler yapıyorum. Şu an kullandığım kamera Canon 800D ve değiştirmek istiyorum. 2022'de halâ Canon 5D mark2 veya 5D Classic'le müşterilerimi mutlu edebilir miyim?

Selamlar hocam, bende canon 600D kullanıyorum hobi olarak başladım bundan 1 sene önce ve şuan proffessiyonel olarak devam ediyorum bu cihaz eski olsa bile raw çekip editlemek yeterince beni memnum ediyor ama 5d mark II bundan da çok eski bir cihaz yinede siz düşünün derim.

Müşterileri mutlu etmek size bağlı. Ama müşterileri genelde ekipman konusunda cahil olduğu için ''Ne kadar büyük makine o kadar iyi fotoğraf'' mantığına sahipler. Aynasız bir makineye geçmeniz daha iyi olur bana kalırsa.

Merhaba herkese. Düğün fotoğrafçılığı yapıyorum ve dış çekim çoğunluklu olmak üzere çekimler yapıyorum. Şu an kullandığım kamera Canon 800D ve değiştirmek istiyorum. 2022'de halâ Canon 5D mark2 veya 5D Classic'le müşterilerimi mutlu edebilir miyim?

Kullandığınız makine ff makine değil. 5D Mark ff makine. Hem heybetli görünüşüyle hem de üstteki ikinci ekranı ve en önemlisi resimlerin kalitesiyle hem sizi hem müşterilerinizi tatmin edecektir. Elinize aldığınızda zaten farkı anlayacaksınız.

Kullandığınız makine ff makine değil. 5D mark ff makine. Hem heybetli görünüşüyle hem de üstteki ikinci ekranı ve en önemlisi resimlerin kalitesiyle hem sizi hem müşterilerinizi tatmin edecektir. Elinize aldığınızda zaten farkı anlayacaksınız.

Merhaba hocam öncelikle yorumunuz için teşekkürler şu an bütçe olarak da uygun olan 5D classic buldum onu almayı düşünüyorum alayım mı? Veya mark 2 mi almalıyım?

Merhaba hocam öncelikle yorumunuz için teşekkürler şu an bütçe olarak da uygun olan 5D classic buldum onu almayı düşünüyorum alayım mı? Veya mark 2 mi almalıyım?

Hocam amacınız sadece fotoğraf çekmek ise alınabilir. Ancak 2.el DSLR makine alırken çekim sayısına da bakmanızı öneririm. Belli bir çekim sayısından sonra mekanizmanın yenilenmesi gerekebilir. Dolayısıyla uygun ya da ucuz zannettiğiniz makine daha pahalıya mal olabilir. Bildiğim kadarıyla Canon makineler 100K shutter ömrü olması gerekiyor.

Hocam bu saatten sonra 5D mark3'den aşağısını almayın derim. Mark2 de ayna netlik sorunları var. Piyasadaki çoğu makine zaten çok yüksek shutter yapmış boyası atmış suyu çıkarılmış makineler.
Eğer lens yatırımız ve lens setiniz taam değilse lense yatırım yapın derim. Daha sonra 5D MK3 veya 5D MK4 geçersiniz.

APSC sensörlü makineden FF bir makineye geçmek profesyonel iş yapan biri için gayet mantıklı bir hareket 5D MII zaten düğün fotoğrafçılarının çokça tercih ettiği bir makine tabii son zamanlarda 6D MII daha çok tutuluyor ama her şey bütçeyle alakalı 5D MII iyi bir başlangıç olabilir 5D classic artık eski kalıyorr MII daha iyi bir tercih. tabii makineden çok daha önemli olay lens 5D MII yi kit lens ile kullanacaksanız boşuna geçmeyin Bir diğer konuda MII'nin temizini bulmak ikinci el piyasasının çoğu yüksek shutterlı ve fotoğrafçı çıkması çok yıpranmış makineler.

Geri
Yukarı