Canon MF110/910 Baskıyı düzgün çıkartmıyor

Cartelle

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Yazıcıdan pek anlamıyorum. Ablamın elinde başlıktakı marka model Canon yazıcı var. Fakat her baskıyı bu şekil çıkarıyor. Sorun nedir? Kartuşla alakalı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• 17019760704933139311864774882845.jpg
    17019760704933139311864774882845.jpg
    27,4 KB · Görüntüleme: 18
Yazıcı ayarlarında sorun olabilir hangi boyutlarda yazacaksanız ona göre ayarlayın. Daha sonra olmaz ise murekkep kontrolu yapın, azalmıssa yıne boyle sorunlar yaratabilir. Yazıcının içindeki toner kartuşlarını veya mürekkep kartuşlarını çıkarın ve temiz bir bezle hafifçe silerek temizleyin. Bunun gibi islemler senı bu dertten kurtarabilir. Yazıcının iç kısmını tozdan ve kirden arındırmak için bir temizlik kartı veya hava spreyi kullanabilirsiniz.

Yazıcıdan pek anlamıyorum. Ablamın elinde başlıktakı marka model Canon yazıcı var. Fakat her baskıyı bu şekil çıkarıyor. Sorun nedir? Kartuşla alakalı olabilir mi?
Kardeşim bunun birçok sebebi olabilir. Tonerin azalmış olabilir, tonerin içindeki silindirin üzerinde leke olabilir. Yazıcının içinde tonerin girdiği noktada metal renkli bir plaka var. Bunun üzerinde de toner tozu kalmış olabilir. Eğer elin yatkınsa bazı parçaları söküp detaylı bir temizlik yapman gerekebilir

Kardeşim bunun birçok sebebi olabilir. Tonerin azalmış olabilir, tonerin içindeki silindirin üzerinde leke olabilir. Yazıcının içinde tonerin girdiği noktada metal renkli bir plaka var. Bunun üzerinde de toner tozu kalmış olabilir. Eğer elin yatkınsa bazı parçaları söküp detaylı bir temizlik yapman gerekebilir

Yatkın oldugunu sanmıyorum, güvendiğiniz bir bilgisayarcı var ise ona gosterebılırsınız @Cartelle

Bu modelin toneri ve drum ünitesi ayrı ayrı ikisinde de problem olabilir birinde de problem olabilir. Tonerin ve drum ünitesini çıkartıp kağıttaki izlerle karşılaştırıp anlayabilirsin. Resimde işaretlediğim yeri kontrol et çıktıdaki gibi izler varsa toner bozulmuştur keza drum ünitesindeki yeşil/mavi parça silindir şeklindeki onu da kontrol edersin. Resimleri yüklersen değerlendirebilirim.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    90,4 KB · Görüntüleme: 11

Yeni konular

Geri
Yukarı