Carraro Active 290 bisikletle nasıl daha hızlı gidilir?

yasinozdmr0

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, Carraro Active 290 bisiklet aldım. Görüntüsü ve ortalama hızı tatmin etti beni.

Fakat bir şey sormak istiyorum, ortalama 18 km hız yaptığım bu bisiklette daha hızlı nasıl gidilir? Donanımsal olarak değişim mi gerekiyor yoksa vitesle vs. mi alakali?

Aynı enerjide daha hızlı gitmek için ne yapmalı?

Selamlar, Carraro Active 290 bisiklet aldım. Görüntüsü ve ortalama hızı tatmin etti beni.

Fakat bir şey sormak istiyorum, ortalama 18 km hız yaptığım bu bisiklette daha hızlı nasıl gidilir? Donanımsal olarak değişim mi gerekiyor yoksa vitesle vs. mi alakali?

Ortalama için iyi bir değer. Bunun üstüne çıkmak için lastiklerinizi dişsiz bir lastik ile değiştirip sürtünmeyi azaltıp hız yapabilirsiniz. Biraz da güç için kondisyon arttırmaya devam.

18km/h ne kadar yol katederek ve toplam ne kadar irtifaya tırmanarak ettiniz? Örneğin Carraro Race 022 ile 700mt rakıma tırmanırken benim de ortalamam 15-16km/h oluyor. Ama düz yolda 27-28km/h görüyorum. Yine örneğin 25km sürersem ortalamam 30km/h üstü olurken 100+kmlerde genelde 22-24km/h arası oluyor. Eğer hız yapmak istiyorsanız daha doğrusu 100km yolu 8 saatte değil de 4 saatte gideyim diyorsanız yol bisikleti alacaksınız. Yol bisikleti ile normal şehir veya dağ bisikletinde kullanılan ruble dişlileri sayısı farklı. Dağ bisikleti yokuşu kolay tırmanmanızı sağlar, yol bisikleti düz yolda hızlı gitmenizi sağlar, şehir bisikleti ise adı üzerinde şehir de işinizi görecek şekilde tasarlanır.

Rulmanlar, zincir ve aktarıcıyı iyi bir yağ ile yağlayın bir hızınız bir miktar daha artacaktır.

Daha da hızlanmak istiyorsanız donanımsal değişiklikler gerekecektir.

Geri
Yukarı