Çarşaflı kızların bana asansöre "siz binmeseniz" demesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konudaki tüm mesajları okudum, herkes yanlış biliyor. Hatta fırlatıyorum kaynağı aşağıya.

Kadınların yaptığı dini yanlış anlamak falan değil. Müslüman'lık dinine göre karşı cinsten insanların aynı ortamda bulunması yasaktır. Yani burada gerçek Müslüman'lık bu değil diyerek kadınları eleştirenler aslında kendi dinlerine laf ediyor.

Kaynak? Afganistan da mı kaldın?

Bu tiplerin toplu taşıma versiyonları da var. Yanlış bir tutum ben de kendimi muhafazakar olarak tanımlarım bu tipler dünyayı kendi etrafında dönüyor sanıyor. O AVM'ye girdiğinde o asansörde erkeklerle aynı ortamda olacağını bilecek bunu kabul edemiyorsa kocasıyla/oğluyla/babasıyla çıkacak veya çıkmayacak.

Siz alnıyorsunuz galiba alıntı yapıldı diyor
Dostum alıntını zaten gördüm ancak siz koca bir mesajı alıntılamışsınız ve o koca mesajda ben hatamı anlayamadım, siz 'mesajı mouse ile hatalı olarak belirttiğiniz cümleye kadar sürükleyip bırakıp cevapla olarak tıklayın' öyle belirtin.

Az önce AVM'de yemek katında yemek yedim. Asansör ile aşağı inecektim. Benimle beraber 2 tane çarşafı kız ve bebek bekliyordu. Her neyse asansör geldi içi boştu. Bunlar benden önce girdi içeriye tam ben girecektim bir tanesi eliyle dur işareti yapıp siz binmeseniz dedi. Ben de neden binmeyecekmişim? Asansör size özel mi yapıldı dedim. Sonradan haram falan olduğu için düşündüm. Ve dedim ki madem haram neden o zaman dışarıya çıkıyorsunuz? Dışarı da çıkmayın o zaman gelen asansör boş değil de dolu olsaydı dolu olan insanları aşağı mı indirecektiniz? Dedim. Ve lafı yiyip sustular. Aşırı sinirlendim. Geri kafalı medeniyesiz cahiller. Her haltı yiyip haram muamelesi yaparlar. Sanki meraklıydım bunlar ile aynı asansöre
Helal olsun hocam.

Öyle bir şey yok, gayette kalabilirler diyor din.
Kaynak göster.

1673103269778.png

Yanlış hatırlamıyorsam Buhari güvenilir bir kaynaktı.

Dostum alıntını zaten gördüm ancak siz koca bir mesajı alıntılamışsınız ve o koca mesajda ben hatamı anlayamadım, siz 'mesajı mouse ile hatalı olarak belirttiğiniz cümleye kadar sürükleyip bırakıp cevapla olarak tıklayın' öyle belirtin.

Oldu galiba

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı