Casper, 6000 TL'lik cihaz için 10000 TL anakart parası istedi

Alakasız olacak ama bu durum ülkemiz için bence gayet normal. Arkadaşım aracıyla ufak bir kaza yaptı tamponu kırıldı ve sol tekerlekte rot başı yamuldu. Aracın değeri 100.000 TL civarında yetkili servis 45 bin TL tamir masrafı istemiş. Ek olarak kasko da 70 bin verip perte çıkabiliriz demiş. Normal tanıdık ustalar 5 bin fiyat biçti tamir için. Yetkili servisteki arkadaş tanıdık arayıp söyledi abi bizim firma böyle çalışıyor senden aracı alıyor 3 5 verip yaptırıyor dışarıya 90 bine satıyor. Dolandırıcı olmayan yer kalmamış. Merak edenler için kazanın görüntülerini atabilirim.

(Forum bile bu yalana inanmayıp çöktü.)
Ben bu kitleyi gerçekten anlayamıyorum. Siz herhalde yalan "Arkadaşım TurboX aldı" konularının artmasından dolayı bu tarz hiçbir konuya inanmamaya başlamışsınız. Tanıdığımla gerçekten çok sohbet ettim, kendisi yakından tanıdığım bir insan. Bana yalan söylemeyeceğini biliyorum.
Yanlış anlaşılmasın marka savunuculuğu yaptığımdan değil ama şu karalama ne kadar etik? Böyle bir ücret istediklerine dair tek kanıt sizin burada yazdığınız içerik sizin kaynağınız ise bir arkadaşınızdan duyduğunuz cümleler. O halde adamın biri çıkıp "MSİ benden ücret için 20.000 Lira istedi" desin ve hep birlikte karalayalım. Velev ki böyle bir ücret istendi, çok teknik bilgim yok ama bir arkadaş diğer donanımların anakarta gömülü olabileceğini veya anakart arızasıyla tüm parçaların zarar görebileceğini belirtmiş. 2016 yılında alınan bilgisayarın dolar kuru dolayısıyla şuan alış fiyatının üstünde bir ücret çıkarmaları normal. Burada tartışacağımız konuların farklı olması gerekmekte. Örneğin garanti süresine dahildi ve bunu Casper karşılamadı mı? Gibi gibi örnekler çoğaltılır.
Dediğinize katılıyorum. 2016 yılında 6000 TL olan bir bilgisayar günümüz dolar kuruna uyarlandığında 15.000 TL'ye satılması gerekiyor.
Şuan bilgisayar 6000-7000 lira ise anakart 10000 lira olur mu güzel hocam?
Bilgisayarın sıfır ederi değil, ikinci el ederi o kadar. Sıfırı artık satılmıyor, 2016 yılından kalma bir bilgisayar.

1 senedir Casper Excalibur G770 kullanıcısıyım gayette memnunum açıkcası yarı yolda bırakmadı hiç 10.000 istenmesi durumunada şahsen inanmıyorum imkansız bir durum merakımdan yetkili servise sormak istiyorum anakart tamiri fiyatını.

1 senedir Casper Excalibur G770 kullanıcısıyım gayette memnunum açıkcası yarı yolda bırakmadı hiç 10.000 istenmesi durumunada şahsen inanmıyorum imkansız bir durum merakımdan yetkili servise sormak istiyorum anakart tamiri fiyatını.
Bozulursa sorun yaşarsan sen konu açma
Yanlış yere yanlış mesajı yazdın.

Linççi kızgıncılar arıyor: kızgın atacaklar.
Sorun.

Şuan bilgisayar 6000-7000 lira ise anakart 10000 lira olur mu güzel hocam?
Tam olarak okuduğunuza emin misiniz? Olsun ben tekrarlıyayım. "Teknik bilgim yok ama yukarıda bir arkadaş anakartın gömülü olabileceğinden ya da tüm parçaların zarar görmüş olabileceğinden bahsetmiş" yani böyle bir ihtimalin varlığından bahsediyorum.

Geri
Yukarı