Casper, 6000 TL'lik cihaz için 10000 TL anakart parası istedi

Tam olarak okuduğunuza emin misiniz? Olsun ben tekrarlıyayım. "Teknik bilgim yok ama yukarıda bir arkadaş anakartın gömülü olabileceğinden ya da tüm parçaların zarar görmüş olabileceğinden bahsetmiş" yani böyle bir ihtimalin varlığından bahsediyorum.
Dizüstünde işlemci ve ekran kartı gömülüdür zaten biliyoruz. İşlemci ve ekran kartından başka para edecek birşey Yok mu?

Dizüstünde işlemci ve ekran kartı gömülüdür zaten biliyoruz. İşlemci ve ekran kartından başka para edecek birşey Yok mu?
Hala neyi eleştirdiğinizi anlamadım. 2016 yılında dolar kuru 3 lira. Günümüzde ise 7-8 lira arasında gidip gelmekte ve daha yükseklerini gördük. 2016 yılında dolar kurunun "3 lira" olduğu bir dönemde 6000 lira olan bir cihazın günümüzde ise kurdan kaynaklı fiyat artışının çok normal olduğunu ve bahsedilen bilgisayara sıfır parçaların günümüz kurundan hesaplanarak, alınan zamanın fiyatından daha yüksek bir ücret talep edilmesinin normal olduğunu söylüyorum, ki olay doğruysa.

Sana bir soru sıfırı bulunmayan bir leptopa 10000 lira mı verirsin yoksa f/p bir masaüstü PC mi toplarsın?
Kardeşim okuma-yazma konusunda sorunun var mı? Ben sana "10.000 lira ücreti karşılar o laptopu yaptırırım" diye bir cümle kurdum mu? Teknik servisten tam olarak beklentiniz ne onu anlayamadım. Takılacak sıfır parçaların günümüz kurundan hesaplanıp yüksek ücret çıkarmaları gayet tabii bir durum. Hayır garanti kapsamını kapsıyor ve üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmemişler mi? Kanıtlasınlar, onu tartışalım.

Kardeşim okuma-yazma konusunda sorunun var mı? Ben sana "10.000 lira ücreti karşılar o laptopu yaptırırım" diye bir cümle kurdum mu? Teknik servisten tam olarak beklentiniz ne onu anlayamadım. Takılacak sıfır parçaların günümüz kurundan hesaplanıp yüksek ücret çıkarmaları gayet tabii bir durum. Hayır garanti kapsamını kapsıyor ve üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmemişler mi? Kanıtlasınlar, onu tartışalım.
Haklarını kullanıp yaptıracak o zaman.

Haklarını kullanıp yaptıracak o zaman.
Hangi hak? Kişiden kaynaklı sorun olup olmadığını nereden biliyorsunuz? Hayır daha olayın yaşanıp, yaşanmadığı dahi kesin değil. Biri kuyuya taş atmış 40 ses çıkıyor. Buyurun böyle bir ücretin talep edildiğini kanıtlayın. Oldu ki kanıtladınız, kişiden kaynaklı bir sorun olmadığını kanıtlayın. Şayet kişiden kaynaklı değilse ve garanti bittiyse teknik servisten beklentiniz ne o halde?

Hangi hak? Kişiden kaynaklı sorun olup olmadığını nereden biliyorsunuz? Hayır daha olayın yaşanıp, yaşanmadığı dahi kesin değil. Biri kuyuya taş atmış 40 ses çıkıyor. Buyurun böyle bir ücretin talep edildiğini kanıtlayın. Oldu ki kanıtladınız, kişiden kaynaklı bir sorun olmadığını kanıtlayın. Şayet kişiden kaynaklı değilse ve garanti bittiyse teknik servisten beklentiniz ne o halde?
Bu ürün yazanın değil arkadaşının zaten. Olmuş artık yapacak birşey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı