Casper İçin Anakart?

Alorns

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Ben anakartımı değiştirmek istiyorum. Şu anda bende olan anakart Pegatron A15 Series Notebook.
İntel Pentium Dual Core destekli, çift çekirdek destekli(tabi oluyorsa. Maruz görün pek anlamıyorum anakartlardan), en az 2 ram girişi, harici ekran kartı takılabilir bir anakart taktırmak istiyorum. Dizüstü bilgisayar için. Bilgisayar Casper. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar. Fiyat en fazla 200 tl olabilir. Şimdiden teşekkürler :)

Ne amaçla değiştireceksin? Çünkü Diz Üstü bilgisayarın Anakartını kolaylıkla değiştiremezsin, ayrıca Türkiye stoklarında Notebook Anakart'ı bulmaz çok zor.

Eğer şu an hiç bir sorunu yoksa anakartının kullanmaya devam et, hiç bir performans farkı olmayacaktır.

Anakartımı harici ekran kartı taktırmak için değiştiriyorum. Bilgisayarın performansı çok kötü. Anakartım ekran kartınıda desteklemiyor. Yani değiştirmekte kararlıyım ama yazın değiştirmeyi planlıyorum.

Bildiğim kadarıyla Notebook anakartları çok pahalı. Elindekini satıp, üzerine de biraz ekleyip burada fiyat verirsen, sana performanslı bir dizüstü önerebiliriz. Hiç uğraşma derim ben.

Hem Casper, hem de anakart değiştirmek için o kadar masraf yapacaksın ki değiştirememe olasılığın da var. Bu nedenle Kaan arkadaşımın da söylediği gibi en temizi sen o bilgisayarını sat. Güzel bir oyun bilgiyasayarı al. Hiç düşünmeden 3-4 sene kullan. Diğer türlü bu kadar verim alamazsın diye düşünüyorum. Ekran kartını da değiştirince soğutma sistemin de yetmeyecek. Böyle böyle masrafların artacaktır.

En iyisi, sen kazık yedin ya sen de bakkal amcalar gibi Casper marka çok iyi diyerek birine sat. Ama o sattığın kişi TP' den olmasın:)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı