Casper Bilgisayar Hakkında Yapılan Olumsuz Yorumlar

• Konuyu başlatan asiLx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 9B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sonuç olarak Casper, kullandığı anakart,ekran kartı, dış kasa ve müşteri hizmetleri kalitesi açısından 5 para etmez bir firmadır. Bence bunun tartışılacak bir yanı yok.

O elemanlar sattıkları her üründen prim alıyorlar kardeşim. Onların gözünde sen paranı verecek bir enayisin sadece.
Adam birde diyor kart sıkıntı yapmaz ama 2-3 sene sonra kartı değişirsin e abi dedim PSU ne bunda 300 Watt var diyor. Onu da değişirsin diyor. Ama kasada İ7 varmış daha ne istiyorsun diyor işlemciyle bitiyor sanki.

Sıradan bir Casper klasiği. Kullanılan RAM'lerin, Anakartın, PSU'nun DVD Reader'in markası yok, kasanın ise 5 LT'lik yağ tenekesinden farkı yoktur. Fakat en son nesil İntel işlemcilidir :cry::cry:.

Sıradan bir Casper klasiği. Kullanılan RAM'lerin, Anakartın, PSU'nun DVD Reader'in markası yok, kasanın ise 5 LT'lik yağ tenekesinden farkı yoktur. Fakat en son nesil İntel işlemcilidir :cry::cry:.
İşlemciyi al gerisini at çöpe gitsin. :D

Toplama bilgisayar varken, Casper marka bilgisayar almak aptallıktır.

Sana katılıyorum, zamanında indirimde diye son anda toplamadan vazgeçip Casper almıştım, o kadar pişmanım ki anlatamam daha aldığımız ilk gün kasanın tepesindeki kısım birden bire yukarı atmıştı, servis kasayı değişmedi 15 gün bekledim (kasa tepesinde bir küçük metal'in tekrar düzeltilmesi için), geldikten sonra kasadan çok fazla ses çıkıyordu (super silent technology güya) götürdük, 15 gün daha bekledik sonuç hiçbir şey sadece tozunu alıp getirmişler. Şuan o kasa 4. yılına girecek çok ısındığını düşünüyorum boşta 40-50 maksimum yük altında 65-70 oluyor sisteme göre ekran kartı çok zayıf kalıyor işlemci İntel Core-i5 3.1GHz ekran kartı sadece 1GB anakart ayrı kabus sadece 1333MHz destekliyor Pegatron-ipxsb-h61 anakart kısaca casper pişmanlıktır!...

4 yıl önce bilgisayarlardan hiç anlamazken bir Casper bilgisayar aldım. Adamlar i5 işlemciye Gt 420M ekran kartı koymuş.:cry:

Herkes kafasına göre daha hiç bir araştırma yapmadan yazıp çizmiş.

Soru 1 = Pegatron'un kendi sitesi, Driver desteği bile yok.
Cevap = Evet. Pegatron'un kendi sitesi yok ama, Pegatron'a ait tüm driverleri, Ana kart modeline göre yazilim-ve-surucu-arama sitesinde bulabilirsiniz.

Soru 2 = Bios güncellemeleri yok.
Cevap = Evet. Her önüne gelen kafasına göre Bios güncellemesi yapmasın diye, Bios güncelleme dosyalarını paylaşmıyorlar. Ama dileyenler olursa Casper'e Mail yoluyla durumu bildirip , Güncel Bios güncelleme dosyalarını elde edebiliyorlar. Bu işin Ehli'leri bilirlerki, Bios güncellemelerini daha çok, Bios'la ilgili problem yaşandığı zaman, Güncellemeleri şikayetler ve sorunlar üzerine yaparlar. Her yetkili servisin konuyla ilgili bir lafı vardır. "Bios güncellemelerini çok gerekmediği sürece yapmayın."

Soru 3 = Ekran çözünürlüğün nedir? Kaç FPS'de oynadın ?
Cevap = Kendi monitör'üm 1360x768. Geçenlerde Bilgisayarı 119 Ekran Philips Smart Tv'ye bağlayıp, Need For Speed Hot Pursuit ve Euro Truck Smilator 2 Oyununu oynamıştım. En ufak bir takılma donma problemi yaratmamıştı.

Soru 4 = Adamlar yeni nesil işlemcilere sahip Bilgisayarlara, düşük özellikli Ekran kartları koymuşlar.
Cevap = Bu tamamıyla Bilgisayarın hangi amaçla piyasaya sürüldüğüyle ilgili bir durumdur. Adamlar demekki normal kullanıcılara hitap ederek böyle bir özellikli Bilgisayar piyasaya sürmüşlerdir. Siz, size hitap eden Bilgisayarı alamamışsınız demekki. Kısa bir dille bunu ifade edecek olursak, Fazla uzağa gitmeye gerek yok, Bu forumda bile 4 bin TL 5 bin TL gibi yüksek bedeller ödeyip, tam anlamıyla kendine hitap eden yüksek özellikli Oyun Bilgisayarı toplayan arkadaşlarımız var.

Soru 5 = Yetkili servisler vasat. Adam gibi ilgilenmiyorlar.
Cevap = Bu genel olarak tamamen Yetkili servis'te çalışan elamanlarla ilgili bir durumdur. Bu durumu marka'lara bağlamak doğru değildir. Sonuç olarak, bende daha yeni aldığım Msi 990Fxa-Gd65-am3 isimli Anakart'ım yandı. Servise göndereli tam 15 gün oldu ve hala gelmedi. Aradığımda bilgi veremeyeceklerini söylüyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı