Casper Bilgisayar Hakkında Yapılan Olumsuz Yorumlar

• Konuyu başlatan asiLx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 9B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
A

asiLx

Ziyaretçi
Evet arkadaşlar;
Son zamanlarda Casper bilgisayar hakkında yapılan olumsuz yorumları gördüm ve bir Casper bilgisayar kullanıcı olarak, sizlere bu konuda daha iyi yardımcı olabilmek adına bu konuyu açıp, kendimi cevap verme gereğinde hissettim. Benim; 3 sene'dir ve hala kullanmakta olduğum; Hiç bir şekilde ram uyumsuzluk sorunu çıkartmayan (Ram'ların hızlarının birbirleriyle aynı hız sınıfında olmaları şartıyla) Pegatron İpx41-d3 model Anakart'a ve Pentium(R) Dual-Core Cpu E6700 @3.20GHz(2 Cpus), 3.2 GHz özellikli işlemciye sahip Casper marka bir Masaüstü bilgisayar'ım var. Bilgisayarda oynadığım Oyunları ve kullandığım Proğram'ları sizler için tek tek sıralayacağım.

Oynadığım Oyunlar;

- Call of Duty ; 1'den 8'e kadar olan seri'lerini
- Medal of Honor ; 1, 2010 ve Warfighter
- Sniper; Ghost Warrior 2
- Farcry 3
- Crysis ; 1'den 3'e kadar olan seri'lerini
- Grand Theft Auto IV (Gta 4)
- Need For Speed ; Hot pursuit
- Red Alert 2 ve daha fazlası

Kullandığım Proğramlar;

- Fl Studio 11
- Cubase Elements 7
- Adobe Web Premium Cs3 Proğramları
- Adobe Cs6 Master Collection Proğramları
- Microsoft Office 2010 Proğramları
- Kaspersky Antivirüs ( Normal ayarlarda ) ve daha fazlası

Bilgisayar'da oynadığım Oyun'lar ve kullandığım Proğram'lar bu şekilde, Bunları yaparken Bilgisayar'ım 3 senelik olmasına rağmen beni hiç bir şekilde üzmedi ve ne mavi ekran hatası, ne takılma ne donma, ne kendini resetleme ne de göçüp çökme gibi sorunlar yaşatmadı. Benim söyleceklerim bu kadar. Umarım, çelişkiye düşen arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir. Saygılar.

Evet arkadaşlar;
Son zamanlarda Casper bilgisayar hakkında yapılan olumsuz yorumları gördüm ve bir Casper bilgisayar kullanıcı olarak, sizlere bu konuda daha iyi yardımcı olabilmek adına bu konuyu açıp, kendimi cevap verme gereğinde hissettim. Benim; 3 sene'dir ve hala kullanmakta olduğum; Hiç bir şekilde ram uyumsuzluk sorunu çıkartmayan (Ram'ların hızlarının birbirleriyle aynı hız sınıfında olmaları şartıyla) Pegatron İpx41-d3 model Anakart'a ve Pentium(R) Dual-Core Cpu E6700 @3.20GHz(2 Cpus), 3.2 GHz özellikli işlemciye sahip Casper marka bir Masaüstü bilgisayar'ım var. Bilgisayarda oynadığım Oyunları ve kullandığım Proğram'ları sizler için tek tek sıralayacağım.

Oynadığım Oyunlar;

- Call of Duty ; 1'den 8'e kadar olan seri'lerini
- Medal of Honor ; 1, 2010 ve Warfighter
- Sniper; Ghost Warrior 2
- Farcry 3
- Crysis ; 1'den 3'e kadar olan seri'lerini
- Grand Theft Auto IV (Gta 4)
- Need For Speed ; Hot pursuit
- Red Alert 2 ve daha fazlası

Kullandığım Proğramlar;

- Fl Studio 11
- Cubase Elements 7
- Adobe Web Premium Cs3 Proğramları
- Adobe Cs6 Master Collection Proğramları
- Microsoft Office 2010 Proğramları
- Kaspersky Antivirüs ( Normal ayarlarda ) ve daha fazlası

Bilgisayar'da oynadığım Oyun'lar ve kullandığım Proğram'lar bu şekilde, Bunları yaparken Bilgisayar'ım 3 senelik olmasına rağmen beni hiç bir şekilde üzmedi ve ne mavi ekran hatası, ne takılma ne donma, ne kendini resetleme ne de göçüp çökme gibi sorunlar yaşatmadı. Benim söyleceklerim bu kadar. Umarım, çelişkiye düşen arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir. Saygılar.
3 senelik bir bilgisayar için normal.
Bende 7 senelik asus toplama bilgisayar var hala istediğimi yapabiliyorum.

3 senelik bir bilgisayar için normal.
Bende 7 senelik asus toplama bilgisayar var hala istediğimi yapabiliyorum.

Casper bilgisayar iyi değil, Casper bilgisayar seni üzer, Casper bilgisayar sana bir çok sorun çıkartır diye düşünen arkadaşlara verilmiş olan bir cevap'tır bu.

Adına sevindim, çok şanslısın.

Benim teknik servisyenlik tecrübem olduğu için özellikle Casper bilgisayarlarda bu yaşamadığınız sorunlarla çok karşılaştım.

Toplama bilgisayar varken, Casper marka bilgisayar almak aptallıktır.

Casper bilgisayar iyi değil, Casper bilgisayar seni üzer, Casper bilgisayar sana bir çok sorun çıkartır diye düşünen arkadaşlara verilmiş olan bir cevap'tır bu.
Intel 4790k işlemcinin yanına gt 630 koyan bir marka benim gözümde hiçbir zaman düzelmeyecektir.

Dostum, Casper sistemlerde kullanılan anakart markası Pegatron doğru düzgün Bios güncellemesi sunmayan hatta doğru düzgün bir web sitesi dahi bulunmayan bir markadır. Casper ise insanları aldatan bir firmadır. İnsanlar HDD, Ram, Usb bellek gibi donanımları alırken belleğe önem veriyor. Casper de bunu biliyor. 16 gb 1600 mhz cl9 ram, İ7 4770K'lı bir sisteme utanmadan 4 gb vram'li Gt 630 koyabiliyor. Gt 630'un işleyebileceği max. vram 768 mb'dir. İnsanların zaafından faydalanan bir firmadır Casper. Teknik servisin zayıflığından bahsetmiyorum, zira forumda bol bol bu konudan bulabilirsiniz. :)

Bana göre kötü Bilgisayar yoktur, Kötü kullanıcı vardır. Bunu çok basit bir dille anlatacak olursak, Bu en fazla maksimum 2 ton yük çekme kapasitesine sahip olan bir arabaya, kalkıpta 4 ton yük vurmaya eş değerdir. Ondan sonra Araba çok kötü. Gücü yok, çekmiyor. Çok arıza yapıyor, Gitmiyor.

Intel 4790k işlemcinin yanına gt 630 koyan bir marka benim gözümde hiçbir zaman düzelmeyecektir.
Aynen öyle işlemciye abanıyorlar ekran kartına geldi mi 4 GB diye 630 koyuyorlar. Birde satış elemanları öyle bir abartıyor ki ağzını burnunu dümdüz edesim geliyor.

Dostum, Casper sistemlerde kullanılan anakart markası Pegatron doğru düzgün Bios güncellemesi sunmayan hatta doğru düzgün bir web sitesi dahi bulunmayan bir markadır. Casper ise insanları aldatan bir firmadır. İnsanlar HDD, Ram, Usb bellek gibi donanımları alırken belleğe önem veriyor. Casper de bunu biliyor. 16 gb 1600 mhz cl9 ram, İ7 4770K'lı bir sisteme utanmadan 4 gb vram'li Gt 630 koyabiliyor. Gt 630'un işleyebileceği max. vram 768 mb'dir. İnsanların zaafından faydalanan bir firmadır Casper. Teknik servisin zayıflığından bahsetmiyorum, zira forumda bol bol bu konudan bulabilirsiniz. :)
Güncellemeler, sorunları çözmek için vardır. Ben şahsen hiç Bios'u güncelleme gereğinde bulunmadım. Buna ihtiyacım olmadı çünkü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı