Dizüstü bilgisayarlarda "Casper" marka neden tercih edilmez

Casper laptop tavsiye eder misiniz ?

• Evet, tavsiye ederim.

Oy: 4 6,6%
  • Hayır, kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Oy: 57 93,4%

• Oy verenlerin toplamı
    61

byrupi

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Soğutma ve İklimlendirme
Herkese Selamlar,

Dizüstü bilgisayarlarda "Casper" marka neden tercih edilmez. Bu soruya vereceğiniz cevapları Casper laptop almayı düşünen bir yakınıma ileteceğim.

"Casper pişmanlıktır."

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de Casper kullanıyorum. İlk bir ay sorunum yoktu. Sonrasında ısınmaya başladı. Çok çok ısı hemde. Normal olarak 75 derecede dolaşıyordu. 30 dakikalık kullanımda ise kendini kapatıyor ve 1 saat kadar beklemeden de açamıyordum. Biraz böyle devam ettim. Sonra ne oldu ise kasa yan taraftan açıldı. Sanki ısınmadan dolayı esnemiş gibiydi. Bios ve Driver sorunları da cabası. Yüklediğim Windows 8.1 ve 8 Driver'lari bile yüklenmedi. Her yükleyişim de mavi ekran alıp durdum. Sonra da ekran kartı yüzünden çöp Windows 7 kullanmak zorunda kaldım. Hala da kullanıyorum.

Geçen temmuz ayının başında artık bıkıp garantiye gönderdim. Ama bilgisayar gelmek bilmedi. Bir ayım bilgisayarsız geçti. Peki garantiye gidince sorunlarım bitti mi? Hayır :( Isınma sorunu azalsa da kapanmalardan kurtulamadım. Şu anda güncel olmayan Driver'lar ve Windows 7 ile işlemci kullanımını %80 ile kullanıyorum. İmzama da boşu boşuna "Casper Pişmanlıktır" yazmadım.

İşte tam da bu yüzden ; (Sadece tarayıcı ve müzik açıkken)

204incir2846201.jpg

Casper ilk çıktığı zamanlarda iyi idi. 2006 senesinde casper nirvana almıştım. 7-8 sene dayandı bana ve tek sorun olarak ekranını değiştirdim. Artık burada üretildikleri için ve birçok sorunları olduğunu duyduğum için hiç tavsiye etmem.

Türkiye'de Casper nasıl seviliyor ben anlamıyorum. Hayır hakkında ne biliyorsunuz ne hayrını gördünüz de beğeniyorsunuz bilemiyorum. Benim dizüstü bilgisayarım Casper. Sürücüsü bile bulunmuyor. Casper'a mail attım cevap bile vermediler. Geçen birisi bir yorum yapmıştı, çok hoşuma gitti.

''Casper, senin hayatın, senin teknolojin'' umursamıyor işte. :D

Casper'ın içindeki kaç tane parça casper'a ait ki. O da her firmanın kullandığı intel nvidia realtek vs parçaları kullanıyor. PC kullanmayı bilmeyenler hangi markayı kullanırlarsa kullansınlar fark eden bir şey olmaz ;)

Bence Casper'ın sevilmesinin tek bir sebebi var uzaktan güzel gözükmesi.
Casper alan arkadaşlarım var. Aldıklarına çok pişmanlar. Sürekli ısınıp kapanıyor, güncelleme yok, malzeme kalitesi kötü ve sürekli arızalanıyor.

Özelliklerini alanlara bilgileri olmadığı için kolay tanıtma şansları var. Çünkü: Alıcı bilgisiz yapacak birşey yok. Özelliklerini iyi gösterip kandırırlar kalitesiz mallar kullanırlar. Destek desen olmaz. Güncelleme olmaz. Ne var? Sadece göz alıcı reklamları? Yok neymiş efendim, tablette gitar çalabiliyormuşuz. Bare de basabiliyor muyuz?

Casper masaüstü pc mi 2006 dan beri kullanıyorum [ 2 kez ekran kartı yandı ] garanti karşıladı. Ama notebook'larda kullanıssız oldugunu biliyorum sorunuz cevabı su ;

MSI - ASUS gibi markaları her yerde bulamıyorsunuz. Ama casper neredeyse BİM'de bile satılacak ve yetkili bayisi o kadar cokki türkiyede servis konusunda hiç sorun yaşamadım.
Diğer markaların türkiye içine gerekli dagılımlar yapmaması sebebiyle bilgisarardan anlamayan kişilerin alacagı bilgisarar olmaya devam edecektir. Ne zaman Asus - MSI gibi markalar türkiyede Faliyetlerini arttırdıkları an Casper zaten tercih edilmeyecektir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı