CASPER CD TKI-4770A Sistem Upgrade Önerisi

EminBey41

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Technopat sakinleri.

Ne yazık ki bilgisayar ve bilgisayar parçaları hakkındaki konuya tam hakim değilken almış olduğum bilgisayarımı (hala çok fazla hakim değilim) değiştirmek istiyorum. Daha önce bu bilgisayar hakkında bazı konulara rastladım fakat hangi parçaların değiştirilip değiştirilmeyeceği hakkında bir başlık göremedim. Araştırmama göre Casper marka bilgisayarların çoğu işlemci ve RAM'leri iyi tutup ekran kartına ve anakarta hiç önem vermemesiymiş. GTA 5'te kasmayan, online'a girip 60 FPS sabit bir şekilde oyun keyfi sürmek istiyorum. Fazla abartmadan ve bütçeyi yormayacak şekilde sizden tavsiye bekliyorum. Sizce hangi parçaları değiştirirsem bu bilgisayar orta düzeyde bir oyuncu bilgisayarı olur?
  • Bellek (MB) DDR RAM: 8 GB
  • İşlemci: Intel Core i7 4770
  • İşlemci Hızı (GHz): 3.40 GHz
  • Sabit Disk (GB/RPM): 1 TB
  • Ekran Kartı : Nvidia GeForce GT 630 (2 GB)
  • Anakart: Anakart modeli Casper Nirvana yazıyor
Not: AIDA64 programına göre öğrendiğim bilgiler bunlar. Unutmadan söyleyeyim bilgisayar için yeni bir kasa da planlıyorum içi gözüken türden. Elimdeki bilgisayarı da Vatan'dan almıştım. Yeni önerdiğiniz parçaları almaya gittiğimde elimdeki bilgisayarı götürsem parçaları onlar takar mı acaba?

Dipnot: Technopat Sosyal'de yeniyim. Umarım bir hata yapmamışımdır. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung 750 ya da 850 EVO alıp, (mümkünse 250 GB olanından) yanına bir de ekran kartı eklerseniz, sistem alır başını gider. Yeni nesil oyunlar geldikçe RAM ihtiyacı hafiften artmaya başladı. 8 GB RAM artık ucu ucuna yetiyor hale geldi. 8 GB RAM ilavesi de yaparsanız gayet güzel olur. Anakart modelinizi bilmemiz gerek ancak. Her ne kadar Intel i7 4770 destekleyen bir anakart olsa da işimizi riske atmayalım. RAM'i boşuna almış olmayalım.

Tamam o zaman listeye Samsung 250GB 850 EVO' yu ekledim. Ekran kartı olarak 256 bit çok pahalı olmayan bir ekran kartı olarak öneriniz nedir ? Intel i7 4770 destekleyen ve alıcağım ekran kartını destekleyen bir anakart olarak da MSI Z serisi anakartları uygun mudur, uygunsa hangi modeli tercih etmeliyim ?

@EminBey41 PSU'nun üstündeki etiketin fotoğrafını çekip Resim Yükle butonu ile Sosyal'e yükleyin görelim. Bahsettiğiniz değerleri yanlış yazmış olabilirsiniz.

Tabikide.

Dosya Ekleri

• 65963cdf-3cdc-4010-9034-2b0cb3f7f4ed.jpg
    65963cdf-3cdc-4010-9034-2b0cb3f7f4ed.jpg
    147,2 KB · Görüntüleme: 119
Eger kasayla gelen PSU ise zaten degisin. Cunku cok kalitesiz ve sistemi ucu ucuna besleyen PSU gelir. +80 sertifikası ile olan 450 veya 500W PSU işinizi görecektir.

Total 250W ve cok kaliteli degil. Casper'in kasalarindaki PSUlardan bisey beklemeyin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı