Casper CHY Yüksek Fan Sesi ve Isınma

hadwinner16

Hectopat
Laptopum Casper CHY. Özellikleri aşağıdaki gibi. Bilgisayarımı 2 güç seçeneği ile kullanıyorum: İş/oyun için %100 işlemci gücü, Chrome'da takılırken ise %1 işlemci gücünde. Çünkü buna mecburum, sürekli yüksek performansta kalsa o sese kafa dayanmıyor. Önce fanını temizledim, macun yeniledim ancak yine de ses ve ısınma var. Sonra yeni fan aldım, yine ses ve ısınma var. Yapabileceğim başka bir şey var mı?

Bilgisayarımın özellikleri:
İşlemci: i7-4702MQ.
RAM: 8 GB.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 740M.
250 GB SSD / 1 TB HDD.
Windows 10 orijinal.

Son düzenleme:
Peki bu sorunu yaşamamak için bilgisayar alırken neye göre hareket etmeliyim?

Laptoplarda soğutması iyi tasarlanmış modelleri tercih edebilirsiniz. Bunu da kullanıcı yorumlarını okuyarak anlayabilirsiniz. Yeni nesil laptoplar yük altında hep ısınır küçük fanlar kullanıldığından da ses çıkartırlar. Ama tabii yük altında olmadığı durumlarda sessiz çalışan modellerde var. Öncelikle ne için kullanıcağınızı belirlemelisiniz iş için mi oyun için mi iş içinse kullandığınız programlar neye ihtiyaç duyuyor CPU ya mı GPU ya mı? Sonra ihtiyaçlarınıza göre belli CPU ve GPU modellerini karşılayan markalara bakabilir ve soğutma sistemlerini inceleyip yorumlarını okuyabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı