Casper CKY 3210 oyun için uygun güç planı

AlperenS

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlar. Ben Casper CKY 3210 laptop kullanıyorum bilgisayarım araştırmalarıma göre GTA 5'i kaldırıyor. Bütün donanımsal aksamını söküp temizleyip birleştirdim. Gerekli işlemleri yaptım termal macun vb. Bilgisayar oyuna başladığımda normal bir şekilde oynatıyor fakat 5-10 dk sonra donmalar meydana geliyor. Ben de ısı kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Özel bir güç ayarı yapmak istiyorum. Bu yüzden profesyonellerin yardımına ihtiyacım var. Biliyorum Casper bilgisayar yüksek ısılarda seyretmeyi seviyor. Ancak ben yine de bir yolunu bulmaya çalışıyorum. Yüksek performans yaparsam ısı kaynaklı kasar, düşük performans yaparsam yetersiz CPU-GPU yüzünden kasar. Bunun orta yolunu bulmama yardım edecek herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum, ani donmalar frekans kesilmesinden kaynaklanıyor. Ben bir fan almanı ve ekran kartına uygun ayarları yapmanı öneririm. Ayrıca, bilgisayarı serin bir yerde kullan. Ayrıca oyunun bütün güncellemelerini yap.

Öncelikle herkese selamlar. Ben Casper CKY 3210 laptop kullanıyorum bilgisayarım araştırmalarıma göre GTA 5'i kaldırıyor. Bütün donanımsal aksamını söküp temizleyip birleştirdim. Gerekli işlemleri yaptım termal macun vb. Bilgisayar oyuna başladığımda normal bir şekilde oynatıyor fakat 5-10 dk sonra donmalar meydana geliyor. Ben de ısı kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Özel bir güç ayarı yapmak istiyorum. Bu yüzden profesyonellerin yardımına ihtiyacım var. Biliyorum Casper bilgisayar yüksek ısılarda seyretmeyi seviyor. Ancak ben yine de bir yolunu bulmaya çalışıyorum. Yüksek performans yaparsam ısı kaynaklı kasar, düşük performans yaparsam yetersiz CPU-GPU yüzünden kasar. Bunun orta yolunu bulmama yardım edecek herkese şimdiden teşekkürler.

Yapabileceğiniz ilk şey yazılımlarınızı kontrol etmek olmalıdır. Driverlarınızı, özellikle ekran kartını, en stabil versiyonda kullanın.

Temizliğini yapmışsınız zaten, termal macunu da az veya çok sürmediyseniz devamında sadece ekran kartının ayarlarını performans düzeyine çekip, oyunu da 1366x768 veya 1600x900 çözünürlükte,düşük veya orta ayarlarda -sisteminize göre- oynatırsanız eğer ısınma azalabilir.

Ancak kasa yapısı olarak normal laptopların geneli ısındığından, Casper da bu işin piri olduğundan, sizin ciddi bir ayar yapmanız bile (işlemci hızını düşürmek, ekran kartı hızını düşürmek gibi) size kaybettirdiği performansa karşılık soğuk bir laptop sunmaz. İyi yollu bir soğutucu almanızda fayda olduğunu düşünüyorum. Oyun oynadığınız laptoplara bir soğutucuyu çok görmeyin :) İnanın donanımınızın da ömrüne ömür katarsınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı