Casper D910 BIOS güncelleme

Merhabalar.
Konuyu çözdüm arkadaşlar.
Casper BIOS'u modladığı için MSI BIOS Update'lerini görmüyor. Görmesi için MSI BIOS adını E7971ICN. A58 olarak değiştirin.
Sonra MS-DOS modunda USB oluşturun USB içine dosyayı atın ayrıca fpt.exe dosyası var, BIOS yüklemek için internetten indirebilirsiniz.
O dosyayı da flasha atın.
Sonra F11 ile flaştan Boot başlatın. Ekteki resimdeki komutları yazın orijinal MSI anakart olsun.

Dosya Ekleri

• 4B73C26C-A955-417F-80D1-08A1CC711071.jpeg
    4B73C26C-A955-417F-80D1-08A1CC711071.jpeg
    2,8 MB · Görüntüleme: 135
İlk olarak modelinizi yanlış yazmışsınız buna benzer hatalar ileride size sorunlar çıkartır bilginiz olsun bir daha yanlış bilgi vermeyin. Anakartınız Z170A PC mate.
İlk olarak buradan en son BIOS'unuzu indirin:

Sonra bunu uygulayın:

Bunu indirin:

İndirdiğiniz BIOS dosyanızı rar içinden çıkartıp USB içine atın. Son verdiğim yazılımı da indirip belleğin içine atın.

BIOS'dan boot USB edip dos ekranında AFUDE238 E7971IMS.AG0 yazıp enter'a basın.

2017 de açılmış konu çözüldü.
Yıl önemsiz :) Adama o zaman sorular sordum net cevaplamadığı için hala açıktı ve cevap vermedim. O gün istediklerimi verseydi cevaplasaydı onun da o gün güncellerdik :)
Murat kardeşim benim bildiğim bu cihazlarda zaten tek anakart kullanılıyor.
Genelde öyle ancak yine de değişebiliyor.

İlk olarak modelinizi yanlış yazmışsınız buna benzer hatalar ileride size sorunlar çıkartır bilginiz olsun bir daha yanlış bilgi vermeyin. Anakartınız Z170A PC mate.
İlk olarak buradan en son BIOS'unuzu indirin:

Sonra bunu uygulayın:

Bunu indirin:

İndirdiğiniz BIOS dosyanızı rar içinden çıkartıp USB içine atın. Son verdiğim yazılımı da indirip belleğin içine atın.

BIOS'dan boot USB edip dos ekranında AFUDE238 E7971IMS.AG0 yazıp enter'a basın.
Bunu indirin yazdığınız yeri indiremiyorum. Ne yapmam lazım?
Ben o kadar bilemem. Sadece yardımcı olmak için üye oldum. Yazdım yapmış, olmuş. Hayırlı olsun diyelim.
Bana daha ayrıntılı bilgi verir misin? Bende de D910 Casper masaüstü PC var. BIOS update yapamıyorum.
Murat bey teşekkür ederim. Selvic arkadaşın dediğini denedim. Bios update yapabildim. Çok teşekkür ederim. Technopat ailesi harikasınız :)
Nasıl yaptın? Bana da anlatsana, ben yapamadım.

Casper BIOS'u modladığı için MSI BIOS Update'lerini görmüyor. Görmesi için MSI on sitesinden eğer anakartınız MSI Z170'a PC Mate ise MSI sitesinden anakartın güncel BIOS dosyasını indirin. Sonra inen dosya rar dosyasıdır. Rar dosyası içindeki BIOS dosya adını E7971ICN. A58 olarak değiştirin.
Sonra MS-DOS modunda USB oluşturun USB içine dosyayı atın ayrıca fpt.exe dosyası var, BIOS yüklemek için internetten indirebilirsiniz
O dosyayı da flasha atın.
Sonra F11 ile flaştan Boot başlatın. Ekteki resimdeki komutları yazın orijinal MSI anakart olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı