Casper Excalibur 200Hz monitörde ghosting var

Bütçe
6000-7000

destryHaRD

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU - AMD Ryzen 5 5600X
GPU - ASUS Dual RTX 3070
RAM - XPG Spectrix D41 TUF 16GB
SSD - CORSAIR 500GB Force MP600 + CRUCİAL 500GB P3
PSU - CORSAIR CX750M 750W 80+ Bronze
MOTHERBOARD - ASUS PRIME B550M-A WIFI II
Monitör
Casper Excalibur M.E238FHD-G
Arkadaşlar herkese selam,

10.07.2023 tarihinde Teknosa web mağazası üzerinden 'CASPER Excalibur M.E238FHD-G' model monitörü satın aldım. Ürün akşam saatlerinde elime ulaştı ve kutusunu açtıktan sonra bilgisayarıma HDMI kablosu ile bağladım, sonrasında görüntü ayarları sekmesinden monitör Hertz'ini 200'e aldım. Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra masaüstünde mouse hareket ederken bile belli bir şekilde arkasında gölgesini bırakıyor, forum sayfalarında gezerken sayfayı aşağı/yukarı hareket ettirdiğimde yazılar tamamen siliniyor ve okunmayacak hale geliyor. (ghosting) monitörün hızı gerçekten 200Hz hissettiriyor buna bir sözüm yok, ancak bu problemlerle bırakın oyun oynamayı Web'de gezmekte, Word'de bir şeyler yapmakta büyük bir sorun teşkil ediyor.

Yaşadığım sorun acaba DisplayPort ile bağlantıyı gerçekleştirmediğim için yaşanıyor olabilir mi? Sorun HDMI kaynaklı ise ürünü DP kablosu ile kullanmaya devam edeceğim, ancak DP kablo ile de denediğimde aynı sorunun devam etmesi durumunda ürünü tekrardan Teknosa'ya iade edeceğim.

Son olarak şu anda Amazon'da indirimde olan 'Samsung Odyssey G4 LS25BG400EUXUF' ürün sizce nasıldır, eğer Casper'i iade edersem satın almayı düşünüyorum. IPS panele sahip ve 240Hz yenileme hızı, ayrıca Samsung kalitesi de malum. Yorumlarınızı bekliyorum, şimdiden herkese iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu monitörün kronik sorunlu olduğunu yırtına yırtına söylüyoruz. İade edin. IPS monitör alın.
Evet, şansımı denemek istemiştim ama ne yazık ki hüsrana uğradım. Umarım iade gerçekleşir. Peki linkini attığım Samsung G4 hakkında ne düşünüyorsun?

Evet, şansımı denemek istemiştim ama ne yazık ki hüsrana uğradım. Umarım iade gerçekleşir. Peki linkini attığım Samsung G4 hakkında ne düşünüyorsun?

240Hz potasında bilinen en ucuz monitör. 2.9 Ms'lik bir input lag süresi var.
6 ms piksel süresi var.
Seri monitördür. Ancak renk olarak bir IPS'e yakışmayan tonlara sahip.
Nötr bakıyorum. 240Hz zorunlu değilse farklı monitörler bakılabilir.

240Hz potasında bilinen en ucuz monitör. 2.9 Ms'lik bir input lag süresi var.
6 ms piksel süresi var.
Seri monitördür. Ancak renk olarak bir IPS'e yakışmayan tonlara sahip.
Nötr bakıyorum. 240Hz zorunlu değilse farklı monitörler bakılabilir.
Haklısın, peki kendine şu an bir monitör alacak olsan 144Hz üzeri olmak kaydıyla ne tercih ederdin? Valorant, CsGo, Last Of Us, GTA V vb. oyunlar oynuyorum, ama çoğunlukla FPS oyunlarıyla meşgulüm diyebilirim.

Canım kardeşim fiyta bütçen ne kadardır acaba bir monitör istiyorsan bütcene göre güzel monitörler önerebilirim.

Son düzenleme:
Elimde AOC G2790G4 modeli var ondan daha iyi bir şeyler bakıyorum, bütçem de maksimum 7K diyebiliriz.

Doğrusu her ikisi de IPS panel, 240Hz bir monitöre aynı parayı vermek varken neden 165Hz olanı tercih etmeliyim?

ASUS TUF VG259QM 24.5" 1 ms 280 Hz Freesync ve G-Sync Uyumlu IPS Gaming Monitör Siyah canım kardeşim benim 280Hz'lik ASUS'un monitörüdür IPS panel ver 1ms tıklama süresi sunmakta 7Kdan biraz fazla ama çok fazla fark ediyor bence almalısın (not! Overclock ilr 280 Hz çıkıyor bu kafanı karıştırmasın neyse al mis gibi 280Hz monitör.

Yeni konular

Geri
Yukarı