Casper Excalibur 23.8" 200Hz monitörde ghosting var

cheroke

Zeptopat
Daha fazla  
Monitör
Casper Excalibur 200hz 1ms curved oyuncu monitörü
Baylar ben bu söz konusu monitörü aldım sistemim de yok açıkçası kasam biraz eski. Bilgisayar toparlıyorum yavaştan bunu da şimdi alayım dedim laptop sistem olarak iyi olduğu için o zamana kadar ondan kullanırım demiştim ölü piksel bulutlanma gibi sorunlar yok ürün sorunsuz geldi fakat gerçekten hissedilir derecede ghosting var açıkçası monitörü de sevdim iade etmekle uğraşmak istemiyorum ayrıca sorun benim aldığım ürünle mi alakalı değişim yaparsam ghosting olmayan bir monitör gönderirler mi yoksa hepsinde aynı sorun var mı merak ediyorum eğer gerekliyse mecbur iade edeceğim bir de 200 Hz monitör ben 120 Hz alabiliyorum herhangi bir alakası var mı ghostingle çözümünüz tavsiyeniz varsa yardımcı olursanız sevinirim.
(Edit: Görüntüdekilerden sonra bazı ayarlamalar yaptım OverDrive gibi biraz daha normalleşti en azından)

Dosya Ekleri

• 20230427_132423.jpg
    20230427_132423.jpg
    323,8 KB · Görüntüleme: 659
  • 20230427_213813.jpg
    20230427_213813.jpg
    359,3 KB · Görüntüleme: 564
Son düzenleyen: Moderatör:
Baylar ben bu söz konusu monitörü aldım sistemim de yok açıkçası kasam biraz eski. Bilgisayar toparlıyorum yavaştan bunu da şimdi alayım dedim laptop sistem olarak iyi olduğu için o zamana kadar ondan kullanırım demiştim ölü piksel bulutlanma gibi sorunlar yok ürün sorunsuz geldi fakat gerçekten hissedilir derecede ghosting var açıkçası monitörü de sevdim iade etmekle uğraşmak istemiyorum ayrıca sorun benim aldığım ürünle mi alakalı değişim yaparsam ghosting olmayan bir monitör gönderirler mi yoksa hepsinde aynı sorun var mı merak ediyorum eğer gerekliyse mecbur iade edeceğim bir de 200 Hz monitör ben 120 Hz alabiliyorum herhangi bir alakası var mı ghostingle çözümünüz tavsiyeniz varsa yardımcı olursanız sevinirim.
(Edit: Görüntüdekilerden sonra bazı ayarlamalar yaptım OverDrive gibi biraz daha normalleşti en azından)

Monitörün panel kalitesi kötü olduğundan ve VA panel olduğundan normal bir durum ghosting olması. Aynı monitörle değişim yapsanız bile hepsi aynı gelecek. OverDrive ayarlarıyla biraz azaltmışsınız ama tamamen çözmenin bir yolu yok. O yüzden eğer iade edebiliyorsanız edin derim.

O monitörle aynı fiyat aralığında bunu öneririm.

Monitörü forumda azıcık araştırsaydınız önermediğimizi görürdünüz.
Ghostingin babası bir monitör. Benim gözümde monitör bile değil aslında.
OverDrive seçeneği keskinliği arttırarak bir nebze azaltıyor bunu ama çözümü olmayan bir durum.
Panel ile alakalı.
Göndersen bile fark yaratmayacak. VA panel monitör aldığın sürece bununla karşılaşırsın.

İade etmeye çalışacağım eğer bir sıkıntı çıkmaz ise önerdiğin monitörü alırım çok teşekkürler.
Bu arada kontrast parlaklık gibi ayarlarlarla NVIDIA Denetim Masası üzerinden de birkaç ayarlama yaptım ve gerçekten hissedilmeyecek düzeylere indirgedim fakat bana bu olay çok saçma geliyor oyuncu monitörü diyerek Casper gibi bir firmanın Excalibur serisine eklenmesi ve ayarsız haliyle deli gibi ghosting olması çok saçma birkaç kişi iade etmeye çalışmış anladığım kadarıyla sıkıntı yaşamışlar Casper bunun bir sorun olmadığını ifade etmiş anladığım kadarıyla gerçekten saçmalık.
göründüğü üzere sadece en üstte biraz ghosting kaldı alttakiler kameradan dolayı biraz blurlu gözüküyor
20230428_133516.jpg

Formlarda hiç araştırmadım aslında sadece yorumlarına baktım alanların çoğu kişi de çok az ghosting var yazmıştı o yüzden çok umursamadım ama orijinal halinde gerçekten belirgin ghosting çıktı incelemelerini de izledim zaten bu fiyata bu kadar özellik saçma geliyordu şaşırtmadı ama ikinci ekran olarak kullanılabilir bence tasarımı renk yoğunluğu açıkçası tatmin ediyor dediğim gibi sadece ghostin üzdü.

İade etmeye çalışacağım eğer bir sıkıntı çıkmaz ise önerdiğin monitörü alırım çok teşekkürler.
Bu arada kontrast parlaklık gibi ayarlarlarla NVIDIA Denetim Masası üzerinden de birkaç ayarlama yaptım ve gerçekten hissedilmeyecek düzeylere indirgedim fakat bana bu olay çok saçma geliyor oyuncu monitörü diyerek Casper gibi bir firmanın Excalibur serisine eklenmesi ve ayarsız haliyle deli gibi ghosting olması çok saçma birkaç kişi iade etmeye çalışmış anladığım kadarıyla sıkıntı yaşamışlar Casper bunun bir sorun olmadığını ifade etmiş anladığım kadarıyla gerçekten saçmalık.
göründüğü üzere sadece en üstte biraz ghosting kaldı alttakiler kameradan dolayı biraz blurlu gözüküyor
Eki Görüntüle 1757822

Formlarda hiç araştırmadım aslında sadece yorumlarına baktım alanların çoğu kişi de çok az ghosting var yazmıştı o yüzden çok umursamadım ama orijinal halinde gerçekten belirgin ghosting çıktı incelemelerini de izledim zaten bu fiyata bu kadar özellik saçma geliyordu şaşırtmadı ama ikinci ekran olarak kullanılabilir bence tasarımı renk yoğunluğu açıkçası tatmin ediyor dediğim gibi sadece ghostin üzdü.
Knk ben konsoldan oynuyorum tam olarak hangi renk ayarlarını yaptın söylersen çok sevinrim

Kanka ben konsoldan oynuyorum tam olarak hangi renk ayarlarını yaptın söylersen çok sevinrim.

Kanka renk sıcaklığından hepsini Full'e aşırı yüklemeyi de güçlü yap kontrastı düşür parlaklığı aç bazı renklerde patlama yapıyor fazla parlak geliyor onu da NVIDIA Denetim Masası'ndan biraz hallettim aşırı rahatsız ederse renk sıcaklıklarını biraz düşürebilirsin zaten açıkçası oyunda o kadar aşırı hissedilmiyor o yüzden dediğim ayarlarla seni rahatsız etmeyecek şekilde ayarlayabilirsin. iade edemedim zaten vaktim de yok şu ara çok umursamadım açıkçası en kötü ilerde 2.ekran olarak kullanırım ghosting dışında güzel monitör

Kanka renk sıcaklığından hepsini Full'e aşırı yüklemeyi de güçlü yap kontrastı düşür parlaklığı aç bazı renklerde patlama yapıyor fazla parlak geliyor onu da NVIDIA Denetim Masası'ndan biraz hallettim aşırı rahatsız ederse renk sıcaklıklarını biraz düşürebilirsin zaten açıkçası oyunda o kadar aşırı hissedilmiyor o yüzden dediğim ayarlarla seni rahatsız etmeyecek şekilde ayarlayabilirsin. İade edemedim zaten vaktim de yok şu ara çok umursamadım açıkçası en kötü ileride 2.ekran olarak kullanırım ghosting dışında güzel monitör.

Kanka yaptım bir şey değişmedi NVIDIA Denetim Masası konsolda yok diğer ayarları yaptım bir işe yaramadı çünkü çoğu oyunda 60 FPS veriyor bana 60 Hz'ye göre ayarlar lazım.

Kanka yaptım bir şey değişmedi NVIDIA Denetim Masası konsolda yok diğer ayarları yaptım bir işe yaramadı çünkü çoğu oyunda 60 FPS veriyor bana 60 Hz'ye göre ayarlar lazım.

Vallahi kanka bilmiyorum 200 Hz monitörden 60Hz alıyosan sarkma yapabilir diyorlardı forumda o yüzden daha fazla olabilir bir bilgim yok konsolun da renk ayarları vardır belki bilmiyorum konsol yok bende
Bir de ben normal kullanımda nadiren hissediyorum oyunlarda hissetmiyorum öyle çok ghosting sende o kadar problem yaratıyor mu?

Vallahi kanka bilmiyorum 200 Hz monitörden 60Hz alıyosan sarkma yapabilir diyorlardı forumda o yüzden daha fazla olabilir bir bilgim yok konsolun da renk ayarları vardır belki bilmiyorum konsol yok bende.
Bir de ben normal kullanımda nadiren hissediyorum oyunlarda hissetmiyorum öyle çok ghosting sende o kadar problem yaratıyor mu?

Kanka mesela FIFA oynuyorum oyuncuların üstünde hangi oyuncuda olduğunu gösteren kırmızı bir şey var o gostingten dolayı çok hareket ediyor bir tane farklı bir oyun var dönerken karakterden 6 tane falan izi gözüküyor.

Geri
Yukarı