Casper Excalibur 3060 vs Monster 3050 Ti

Arda Çakal

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben Monster'in Abra A5 v19.3 olan modelini almayı düşünüyordum i7 12.nesil işlemcisi var 3050 Ti 4 GB ekran kartı var 8 GB RAM var ama ben o RAM'ı kendim çoğaltmayı düşünüyordum. Ta ki insanlar çok abartı şekilde 3050 Ti'yi kötüleyene kadar. Birisi diyor 1650 ile aynı, birisi diyor 2060 ondan daha iyi vs... Bana saçma geliyor arkadaşlar 1650 mi kaldı yani neden 3050 Ti ile aynı performans versin ki? Bu benim düşüncem sadece ama bu kadar kötüleniyorsa vardır bir şeyi diye ben başka laptoplara baktım. Ve Casper Excalibur G870 modelini buldum. RTX 3060 6 GB i7 12. nesil var sizce hangisini almalıyım neden insanlar 3050 Ti'yi çok abartı kötülüyor?

Monster Abra A5 v29.3

Casper Excalibur G870.

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben Monster'in Abra A5 v19.3 olan modelini almayı düşünüyordum i7 12.nesil işlemcisi var 3050 Ti 4 GB ekran kartı var 8 GB RAM var ama ben o RAM'ı kendim çoğaltmayı düşünüyordum. Ta ki insanlar çok abartı şekilde 3050 Ti'yi kötüleyene kadar. Birisi diyor 1650 ile aynı, birisi diyor 2060 ondan daha iyi vs... Bana saçma geliyor arkadaşlar 1650 mi kaldı yani neden 3050 Ti ile aynı performans versin ki? Bu benim düşüncem sadece ama bu kadar kötüleniyorsa vardır bir şeyi diye ben başka laptoplara baktım. Ve Casper Excalibur G870 modelini buldum. RTX 3060 6 GB i7 12. nesil var sizce hangisini almalıyım neden insanlar 3050 Ti'yi çok abartı kötülüyor?

Monster Abra A5 v29.3

Casper Excalibur G870.
Hocam 4gb vram az kalıyor. O kart daha güçlü vram darboğazına takılıyor. 3060 ta aynı şekilde ama 700 tl verip 3060 alabilecekken 3050 ti almak saçma değil mi sizce de

Bütçe nedir? 1650'den güçlü fakat 2060'dan zayıf kaldığı doğru, 3050/ti hem kas gücü olarak zayıf hemde 4gb vram karta bir tekme daha vuruyor.

Bütçe nedir? 1650'den güçlü fakat 2060'dan zayıf kaldığı doğru, 3050/ti hem kas gücü olarak zayıf hem de 4 GB VRAM karta bir tekme daha vuruyor.

Bütçem 22-23K arası. Ben istiyorum ki i7'li olsun artık i5 almak çok da mantıklı değil, güzel bir ekran kartı olsun oyunlarda sıkıntı yaşa miyim? Zaten çok abartı derece oyun oynamıyorum orta grafiklerde oynarım ben laptoplar çok ısınmaya gelmiyor. Ryzen işlemciye sıcak bakmıyorum Intel almayı düşünüyorum.

Hocam Excalibur'un çok ısınma sorunu ve sürücü problemleri var.
Şuna bakabilirsiniz:

İsterseniz çok daha farklı modellere de bakabiliriz.

Isınma sorununu Monster'de olduğu söyleniyor. Ama benim baktığım kasa tonghfong kasaymış onlarda ısınma olmuyormuş. Excalibur inceleme videolarını izledim Excalibur bu modelde farklı bir soğutma kullanmış diğer laptoplara göre 15 derece daha soğuk çalışıyormuş.

Excalibur alınmaz Monster daha iyidir.

Neden?

Isınma sorununu Monster'de olduğu söyleniyor. Ama benim baktığım kasa tonghfong kasaymış onlarda ısınma olmuyormuş. Excalibur inceleme videolarını izledim Excalibur bu modelde farklı bir soğutma kullanmış diğer laptoplara göre 15 derece daha soğuk çalışıyormuş.
Hocam forum Excalibur alıp sürücü ya da ısınma sorunuyla alakalı konu açan zibilyon tane insanla dolu. @Artoria Pendragon hocam ve benim önerdiğim modellere bakmanız daha iyi olur. Bir de almadan önce performans testi ve inceleme videolarını izleyin.

Nereden çıktı ki bu? 12500H gayet güçlü bir işlemci.

Hocam güçlüdür ama ben ileriye dönük bakıyorum i7 daha güncel bir işlemci.

Arkadaşlar ben artık Excalibur ve Monster'e doldum herkes işsiz gibi kötülüyor. Acer Nitro 5 alacağım yine de görüşleriniz için teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı