Casper Excalibur E27QHD-G alınır mı?

yaboii

Centipat
1440p, 144Hz, G-Sync bir monitör arıyorum ve karşıma Casper Excalibur E27QHD-G çıktı. Alınır mı yoksa farklı bir monitör mü almalıyım?

Bazı FreeSync monitörlerde de G-Sync açılıyor, biliyorum ama bir yerde öyle yapınca HDR açılmıyor diye duydum. Doğru mu bilmiyorum. Kullanım amacım oyun olacak.

Ayni monitör bende var. Hdr var mi var mantığıyla konulmuş ki şahsen ben acip kapayinca hiçbir farkını görmedim. Onun dışında TN panel kullanıyor ama renkler oldukça canlı. %100 sRGB renk gamutuna sahip İPS panel bir monitör kullanmıştım ki onunla arasında çok fark göremedim renkler açısından. Genel anlamda malzeme kalitesi, standin çok farklı kullanim alternatifi sunması acilarindan oldukca iyi. Son olarak fiyat da ucuzsa tercih edilebilir. Ben alırken ayni özelliklerdeki VA yada İPS panel monitörlerle arasında 700 lira civarı fark vardı ve tercihimden pişman değilim.

Pardon hocam TN panel en sorunsuz da görüntü kalitesi kötü büyük ihtimal. İyi panel kullandıklarını düşünmüyorum.
Yanında bir de 24" monitör kullanacağım. 31.5" çok büyük gelir mi?
Ayni monitör bende var. Hdr var mi var mantığıyla konulmuş ki şahsen ben acip kapayinca hiçbir farkını görmedim. Onun dışında TN panel kullanıyor ama renkler oldukça canlı. %100 sRGB renk gamutuna sahip İPS panel bir monitör kullanmıştım ki onunla arasında çok fark göremedim renkler açısından. Genel anlamda malzeme kalitesi, standin çok farklı kullanim alternatifi sunması acilarindan oldukca iyi. Son olarak fiyat da ucuzsa tercih edilebilir. Ben alırken ayni özelliklerdeki VA yada İPS panel monitörlerle arasında 700 lira civarı fark vardı ve tercihimden pişman değilim.
HDR oyundan oyuna değişiyor diye biliyorum ama şu videoda BF1'de yarattığı kadar fark yaratan oyun bulamadım.

Hocam ben Hdr ile ilgili teknik bilgiye sahip değilim. Benim söylemek istediğim daha doğrusu kendimce kıyasladığım nokta HDR destekli farklı bir monitör ve bu monitörün HDR desteği, her ikisinde de HDR açınca gördüğüm şeyler tamamen farklıydı. Excaliburda görsel olarak bi farklılık yaşamadım. Yine de diyorum teknik bilgim yok bu konuda.

Yeni konular

Geri
Yukarı