Casper Excalibur G770 adaptöre takınca Coil Whine sesi

OguzEmre45

Kilopat
Yer
Manisa/Kula
Daha fazla  
Bu sorundan dolayı Monster Abra A7 v12.1'yi 1 ay uğraşlarım sonucunda iade etmiştim. Bu bilgisayarı alalı 13 gün oldu 10.günde başladı bu ses. Bu teknik servislerin sanırım kulağı yok duymuyorlar bu sesleri telefon başında sinir krizleri geçirtiyorlar. Sizce ne yapmalıyım. Bir de bütün 10.nesil laptoplarda mı var bu Coil Whine sesi.

Adaptöre taktığınızda oluyorsa evinizin elektrik tesisatında bir problem vardır. Farklı prizlerde ve mümkünse topraklama hattı olan prizlerde deneyin.

Adaptöre taktığınızda oluyorsa evinizin elektrik tesisatında bir problem vardır. Farklı prizlerde ve mümkünse topraklama hattı olan prizlerde deneyin.
Adaptöre taktığımda işlemci frekansı yükseliyor onunla alakası olamaz mı ? Elektrik prizlerinin hepsinde topraklama var

6 yaşındaki GTX 950M cihazımda da vardı, 10 gün önce aldığım Hp Omen cihazımda da var. Çok kafaya takmamak lazım bence. Şans işi ve kullanıma engel değil. Zamanla alışmaya çalışın bence.

6 yaşındaki GTX 950M cihazımda da vardı, 10 gün önce aldığım Hp Omen cihazımda da var. Çok kafaya takmamak lazım bence. Şans işi ve kullanıma engel değil. Zamanla alışmaya çalışın bence.
Hocam zamanla azalma oluyor mu peki yada artıyor mu zamanla ses

Hiç duymadım. Olacağını sanmam maalesef. Ama çoğu insanda mevcut ve Bazı firmalar bunu garanti kapsamına sokmuyor. Performansa herhangi bir etkisi olmadığından sanırım.
Garanti kapsamına sokmamayı bırakın ses olmadığını iddia ediyorlar. Monster servisi ile konuşurken kulaklarınıza baktırın diye bağırmamak için zor tutmuştum kendimi. O kadar çok ses çıkartıyordu. Bu bilgisayarın sesi daha az kabul edilebilir düzeyde aslında hdd taksam onun gürültüsünden coil whine duyulmaz bile.
Bu arada Casper desteğe Twitter üzerinden yazdım Coil Whine'lı cihazları değiştiriyor musunuz diye. Evet derlerse şansımı deneyeceğim ama elime daha kötü dönme olaslığıda var.

Garanti kapsamına sokmamayı bırakın ses olmadığını iddia ediyorlar. Monster servisi ile konuşurken kulaklarınıza baktırın diye bağırmamak için zor tutmuştum kendimi. O kadar çok ses çıkartıyordu. Bu bilgisayarın sesi daha az kabul edilebilir düzeyde aslında hdd taksam onun gürültüsünden coil whine duyulmaz bile.
Bu arada Casper desteğe Twitter üzerinden yazdım Coil Whine'lı cihazları değiştiriyor musunuz diye. Evet derlerse şansımı deneyeceğim ama elime daha kötü dönme olaslığıda var.
Aynen öyle. Servis kalitesinden şüphe ediyorsanız göndermenizi tavsiye etmem. Benim tavsiyem, bilgisayarınızın bakım vakti geldiğinde servise coil whine sesinden de bahsedin. Belki o zamana kadar alışırsınız ve buna gerek duymazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı