Çözüm Coil whine sesi

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FurKaan61

Centipat
Daha fazla  
RAM
Lunatic CL22 3200 Mhz Ram
SSD veya HDD modeli
500GB 970Evo Plus + Mld 500GB
Ekran kartı
Sapphire Rx6600
Anakart
Asus Prime B550M K
İşlemci
Ryzen 5 5500
Merhaba hayırlı akşamlar Technopat ailesi. Size bir çözüm önerisi ile geldim. 5-6 saat önce coil whine sorunu ile ilgili konu açmıştım, çok rahatsız edici bir durum. Donanımsal olduğunu düşünüyordum fakat ben yazılımsal olarak çözdüm. Windows 11 kullanıyordum, Windows 10'a geçiş yaptım ve şaşırtıcı bir şekilde durumum çözüldü. Denemenizi tavsiye ediyorum. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı kayıt programları arkada geri kayıt özelliği için kayıt yapıyorsa coil whine olur. Belki sıfırlayınca uygulama veya ayarlar sıfırlanmıştır.
Benim durumum için ufak bir ihtimal denilebilir. Çünkü sadece AMD Adrenalin programı ve windows updatenin kurduğu driverlar bulunuyordu. Herhangi bir kayıt programı kullanmıyorum. Ufak bir ihtimalden kastım Adrenalin uygulamasıydı fakat onda da herhangi bir ayar yapmadığım için ihtimal vermiyorum.

Merhaba hayırlı akşamlar Technopat ailesi. Size bir çözüm önerisi ile geldim. 5-6 saat önce coil whine sorunu ile ilgili konu açmıştım, çok rahatsız edici bir durum. Donanımsal olduğunu düşünüyordum fakat ben yazılımsal olarak çözdüm. Windows 11 kullanıyordum, Windows 10'a geçiş yaptım ve şaşırtıcı bir şekilde durumum çözüldü. Denemenizi tavsiye ediyorum. İyi günler.

İyi de coil whinenin voltaj ayarlarını değiştirmekten başka yazılımsal bir çözümü yok ki donanımsal bir sorun bu?

Plesebo etkisi diyoruz buna.
Siz öyle diyebilirsiniz hocam. Saygı duyarım. Ben burada sohbet etmek amacı ile bir konu açmadım. Yaşadığım sorunun çözümünü kendi alternatiflerim ile nasıl bulduğumu paylaştım, denemekten kimseye zeval gelmez. Burda kalkıp bir çıkar sağlama gibi amaç taşımıyorum. Kimseyi kandırmak gibi bir niyetim de yok. Belki birilerine faydalı olurum diye ufak bir çaba gösterdim. Hepsi bu kadar.

Geri
Yukarı