Casper Excalibur G770 güç modu nasıl olmalı?

Kuzen sen yüksek performansa aldın diye boştaki PC yüksek performansta çalışmaz yüke binince çalışır bu 1.
2cisi ise sen dengeliye aldın diye işlemci sıcaklığı ekran kartı 75'i görünce fanları azda çalıştırır diye bir şey yok yine Turbo'ya geçer anladın? Yani aslında senlik çok bir şey yok PC kendini duruma göre optimize ediyor.
Bende diyorum ki yüksek performansa alınır mı? Yoksa dengeli de kalsın mı 😁
Dostum High performans da kaldığı zaman boşta olsa bile sürekli yüksek frekanslarda çalışır, eğer Windows dan High a alırsan, İntel UHD sürekli tam frekans da çalışır ve şarjın hızlı biter. Kısaca Windows da Dengeli kalsın zaten ihtiyacı olunca tam frekansa alıyor.

Dostum High performans da kaldığı zaman boşta olsa bile sürekli yüksek frekanslarda çalışır, eğer Windows dan High a alırsan, İntel UHD sürekli tam frekans da çalışır ve şarjın hızlı biter. Kısaca Windows da Dengeli kalsın zaten ihtiyacı olunca tam frekansa alıyor.
Ben deneyip söylüyorum bunu sende bi dener misin excalibur control centerdan ofise çek ve boştaki değerlerine bak birde yüksek performansa çek dene hiç bir fark göremeyeceksin boştayken :)

Ben deneyip söylüyorum bunu sende bi dener misin excalibur control centerdan ofise çek ve boştaki değerlerine bak birde yüksek performansa çek dene hiç bir fark göremeyeceksin boştayken :)
Bekle

1683359555193.png

1683359579222.png

GHz değerlerine iyi bak. Yüksek oluyo boşta bu şu demek, boşta gereksiz W tüketimi yaparak kendisini yoracak, bu şu demek oyun dışında çok takılan bir iseniz, Ofis/Dengeli mod size göre. Fakat sürekli oyun oynuyorum derseniz High Performance de kalsın diyorum sadece.

Son düzenleme:
Hani dostum ghz değerine iyi bakıyorum* :) sende bi sıkıntı olmasın?

Dosya Ekleri

• Adsı1z.jpg
    Adsı1z.jpg
    373,2 KB · Görüntüleme: 11
  • Ad2sı1z.jpg
    Ad2sı1z.jpg
    381 KB · Görüntüleme: 13
Casper Excalibur G770 markalı laptopum var şu anda pek sorun yaşamadım. Ama bir arkadaşım güç modunu en iyi performans yap dedi benimkisi aldığımdan beri dengelide. Nasıl yapmalıyım onu bilen var mı? Yoksa pek bir fark yok mu aralarında?

Dengeli olursa oyunlarda tam performans alamazsın boştayken sistemi daha az yorarsın ve daha az ısınır daha az fan sesine maruz kalırsın.

En iyi performansa alırsan işlemcin ve ekran kartın daha çok ısınır, daha verimli çalışır, daha çok performans alırsın.

Dengeli olursa oyunlarda tam performans alamazsın boştayken sistemi daha az yorarsın ve daha az ısınır daha az fan sesine maruz kalırsın.

En iyi performansa alırsan işlemcin ve ekran kartın daha çok ısınır, daha verimli çalışır, daha çok performans alırsın.
Fakat sana tavsiyem turbo boost varsa ayarlarda onu kapatman. Aşırı sıcaklıkları arttırıyor.

Sende öyle o zaman :D bende değil. Peki iki ayardada Twitch gibi yüksek bit. Kullanan videolar açıp veya oyun, fps ve ısı değerlerine bakar mısın?
Atomic heart ultra ayarlarda:
Fps:100-130 arası
Isı:max 65 dereceyi görüyor
bu söylediklerim performans modunda

Geri
Yukarı