Casper Excalibur G770 laptop i5-11400H işlemci 100 dereceye kadar çıkıyor

Alslay

Centipat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Bilgisayar markası Casper Excalibur g770. işlemcisi Intel i5-11400H. Daha önce yine Technopat'dan rehberlerle undervolt denedim. Diğer deneyenler benim gördüğüm kadarıyla olumlu geri dönüş almış undervolt yaparak. Sıcaklıktır performanstır hepsi düzelmiş. Ama benim bu bilgisayarda ne yapsam yapayım en ufak şeyde işlemcim 100 derecelere kadar çıkıyor. En azından ThrottleStop uygulamasında ben öyle görüyorum. Ben sıcaklık sorununu yine ThrottleStop ile Turbo'yu kapatarak kendimce çözmüştüm ama araştırınca Turbo kapatmak iyi değilmiş. Undervolttan sonra Turbo yine kapalıyken sıcaklıklar iyice düşmüştü. Turbo'yu açtığım gibi aynı derecelere dönüyor. Thorttlestoptan anlayan biri iletişime geçip yardım edebilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

İyi günler arkadaşlar. Bilgisayar markası Casper Excalibur G770. İşlemcisi Intel i5-11400H. Daha önce yine Technopat'dan rehberlerle undervolt denedim. Diğer deneyenler benim gördüğüm kadarıyla olumlu geri dönüş almış undervolt yaparak. Sıcaklıktır performanstır hepsi düzelmiş. Ama benim bu bilgisayarda ne yapsam yapayım en ufak şeyde işlemcim 100 derecelere kadar çıkıyor. En azından ThrottleStop uygulamasında ben öyle görüyorum. Ben sıcaklık sorununu yine ThrottleStop ile Turbo'yu kapatarak kendimce çözmüştüm ama araştırınca Turbo kapatmak iyi değilmiş. Undervolttan sonra Turbo yine kapalıyken sıcaklıklar iyice düşmüştü. Turbo'yu açtığım gibi aynı derecelere dönüyor. Thorttlestoptan anlayan biri iletişime geçip yardım edebilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.
O cihazla o dereceleri düşürmek pekte kolay değil boşuna uğraşmayın satın o bütçede normal bir laptop alın derim.

İyi günler arkadaşlar. Bilgisayar markası Casper Excalibur g770. işlemcisi Intel i5-11400H. Daha önce yine Technopat'dan rehberlerle undervolt denedim. Diğer deneyenler benim gördüğüm kadarıyla olumlu geri dönüş almış undervolt yaparak. Sıcaklıktır performanstır hepsi düzelmiş. Ama benim bu bilgisayarda ne yapsam yapayım en ufak şeyde işlemcim 100 derecelere kadar çıkıyor. En azından ThrottleStop uygulamasında ben öyle görüyorum. Ben sıcaklık sorununu yine ThrottleStop ile Turbo'yu kapatarak kendimce çözmüştüm ama araştırınca Turbo kapatmak iyi değilmiş. Undervolttan sonra Turbo yine kapalıyken sıcaklıklar iyice düşmüştü. Turbo'yu açtığım gibi aynı derecelere dönüyor. Thorttlestoptan anlayan biri iletişime geçip yardım edebilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.
Almışsın ışıklı sobayı şimdi zararlarını görüyorsun. İade edebiliyorsan et yada sat.

Yeni konular

Geri
Yukarı