Casper Excalibur G770 Minecraft'ta düşük FPS

Woalkhin

Picopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugün Casper Excalibur G770 satın aldım. Minecraft gibi kare bir oyunda bile düşüğe yakın orta ayarlarda 80-90 FPS'in üstüne çıkmıyor (Görüş Mesafesi: 4) Tek oyun Minecraft'ı yükledim daha. Valorant yüklesem daha düşük alacak sanırım. Bunu nasıl düzeltebilirim? Ve GTX 1650 Ti var ama Intel HD Graphics gözüküyor Minecraft'ta F3'e basınca. DxDiag programında da birinci görüntü olarak Intel HD Graphics, ikinci görüntü olarak GTX 1650 Ti çıkıyor. Bunu düzeltmem gerekiyor mu, gerekiyorsa nasıl düzeltebilirim? Yazarsanız sevinirim.

Bugün Casper Excalibur G770 satın aldım. Minecraft gibi kare bir oyunda bile düşüğe yakın orta ayarlarda 80-90 FPS'in üstüne çıkmıyor (Görüş Mesafesi: 4) Tek oyun Minecraft'ı yükledim daha. Valorant yüklesem daha düşük alacak sanırım. Bunu nasıl düzeltebilirim? Ve GTX 1650 Ti var ama Intel HD Graphics gözüküyor Minecraft'ta F3'e basınca. DxDiag programında da birinci görüntü olarak Intel HD Graphics, ikinci görüntü olarak GTX 1650 Ti çıkıyor. Bunu düzeltmem gerekiyor mu, gerekiyorsa nasıl düzeltebilirim? Yazarsanız sevinirim.
Oyun içinden F3 basıp ekran görüntüsü atar mısınız? Sağ tarafta oyuna ayırılan özellikler gözüküyor.

Oyunda f3 tuşuna basıp ss atar mısınız?

Dosya Ekleri

• 2021-07-09_08.37.50.png
    2021-07-09_08.37.50.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 88
Son düzenleme:
2GB RAM vermişsiniz ve ayrıca dahili ekran kartı ile oynuyorsunuz. RAM'ı 4 veya 8 yapıp oyuna sağ tıklayıp "NVİDİA ekran kartı ile aç" seçeneğine tıklayınız. Eğer olmadıysa bilgisayarın arama çubuğuna "Grafik Ayarları" yazıp enterlayınız. Çıkan ekrandan "Göz At" seçeneğine basınız ve masaüstünden eklemek istediğiniz oyunu seçiniz. Daha sonra oyunun üstüne tıklayıp "Seçenekler"e basınız ve "Yüksek Performans"ı seçiniz. Daha sonra oyununuz açıldığında görev yöneticisinden "Performans" sekmesine geliniz ve ekran kartınızın kullanım değerine bakınız.
Ayrıca işlemciniz neden gözükmüyor anlamadım. Oyunu birde 1.16.5 ile açar mısınız?

Geri
Yukarı