Casper Excalibur G770'de oyunlar NVIDIA GPU'yu kullanmıyor

BlackKpoT

Hectopat
Merhaba,
Daha bugün aldığım Casper Excalibur G770'da Minecraft oyununda bir test yapayım dedim ve en yüksek aldığım FPS 45 oldu. O da gökyüzüne bakarken. Görev yöneticine baktığımda javaw.exe'nin yani Java dosyasının GPU 0 tarafından kullandığını yani GTX 1650 Ti yerine HD Graphics'i kullandığını gördüm. İlk defa laptop kullanıyorum yardımcı olur musunuz? Bazı araştırmalarım sonucunda grafik ayarlarından gireceğin oyunu ekleme, NVIDIA Denetim Masası'ndan gireceğin oyuna girip 1650 Ti'ı tanımlama PhysX ayarını 1650 Ti'a çekme gibi işlemlere ulaştım. Bunların hepsini yaptım ve sonuç aynı 45 50 FPS alıyorum. Hadi 100 FPS alayım, i7 10750H işlemcide, 16 GB RAM'de, 1650 Ti ekran kartında böyle bir şey söz konusu olamaz. Eski bilgisayarımda şu an 100 FPS'e yakın alıyorum ve i5 3.nesil işlemci GT 630M ekran kartı var.

1630073954952.png

NVIDIA Control Panel'den 3D ayarların yönetilmesi kısmına girin, daha sonra oradan program ayarları kısmına girin, programı bulun ve yüksek performanslı NVIDIA istemcisini seçin.

Merhaba,
Daha bugün aldığım Casper Excalibur G770'da Minecraft oyununda bir test yapayım dedim ve en yüksek aldığım FPS 45 oldu. O da gökyüzüne bakarken. Görev yöneticine baktığımda javaw.exe'nin yani Java dosyasının GPU 0 tarafından kullandığını yani GTX 1650 Ti yerine HD Graphics'i kullandığını gördüm. İlk defa laptop kullanıyorum yardımcı olur musunuz? Bazı araştırmalarım sonucunda grafik ayarlarından gireceğin oyunu ekleme, NVIDIA Denetim Masası'ndan gireceğin oyuna girip 1650 Ti'ı tanımlama PhysX ayarını 1650 Ti'a çekme gibi işlemlere ulaştım. Bunların hepsini yaptım ve sonuç aynı 45 50 FPS alıyorum. Hadi 100 FPS alayım, i7 10750H işlemcide, 16 GB RAM'de, 1650 Ti ekran kartında böyle bir şey söz konusu olamaz. Eski bilgisayarımda şu an 100 FPS'e yakın alıyorum ve i5 3.nesil işlemci GT 630M ekran kartı var.

Eki Görüntüle 1150219
Hocam bendede var ve çözümü çok basit ilk önce NVidia denetim masasına girin 3D ayarlarının yönetilmesine basın ve buradan Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisini seçin.
1630074036837.png

Eğer olmassa Grafik ayarlarına gidin minecraft'ı seçip yüksek performans moduna alın.

Hocam dediklerinizin hepsini yaptım ama Minecraft'ta 100 FPS görebiliyorum maksimum da eski bilgisayarımda da zaten 100 görüyordum. İndirdiğim driverlardan dolayı olabilir mi? Bir de @Noqx evet gaming modu açık. Hatta yüksek performans modu var ona da aldım FPS değişmedi.

Hocam dediklerinizin hepsini yaptım ama Minecraft'ta 100 FPS görebiliyorum maksimum da eski bilgisayarımda da zaten 100 görüyordum. İndirdiğim driverlardan dolayı olabilir mi? Bir de @Noqx evet gaming modu açık. Hatta yüksek performans modu var ona da aldım FPS değişmedi.
Hocam zaten java edition optimizasyon özürlüsü.

Peki driverları verdikleri flashtan mı indirdiniz?
Birde excalibur control centerdan macro atadınız mı? Aynı sorun bende de vardı macroları silmiştim düzlmişti.

Minecraft'ı açın sonra görev yöneticisine gelin ve Minecraft'ta yani Java'ya sağ Click yapıp dosya konumunu aç deyin ve o konumu kopyalayın daha sonra masaüstünde sağ Click yapıp görüntü ayarları deyin oradan da grafik ayarlarına gidip göz at tuşuna basıp kopyaladığınız konumdaki javaw.exe'yi seçin ardından da yüksek performansı seçin :).

Yeni konular

Geri
Yukarı