Casper Excalibur G770'te FPS düşüyor

• Konuyu başlatan xmv
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 663

xmv

Decapat
İyi günler. Bir süredir oyun oynarken FPS düşmesi yemeye başladım. Genellikle Rainbow 6 ve GTA 5 oynuyorum. Gaming modunda 90 derecelere çıkarken (GTA 5 ve Rainbow) power saving modunda 65-70 derecelerde takılıyor. FPS'te sıkıntı yok ama iki türlü de FPS düşmesi yiyorum. Sorun ne olabilir acaba? Half-Life oynarken bile drop yiyorum.
  • 1650 Ti.
  • i5 10300H.
  • 16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler. Bir süredir oyun oynarken FPS düşmesi yemeye başladım. Genellikle Rainbow 6 ve GTA 5 oynuyorum. Gaming modunda 90 derecelere çıkarken (GTA 5 ve Rainbow) Power saving modunda 65-70 derecelerde takılıyor. FPS'te sıkıntı yok ama iki türlü de FPS düşmesi yiyorum. Sorun ne olabilir acaba? Half-Life oynarken bile drop yiyorum.
  • 1650 Ti.
  • i5 10300H.
  • 16 GB RAM.

FPS düşmesi genellikle PC yük altında olduğu zaman olur yani demek istediğim arka planda ekstra çalışan uygulama vs. olabilir sisteminize temiz bir kurulum yapıp sürücülerinizi güncelleyip aynı zamanda Windows güncel tutun sorununuz ortada kalkacaktır ayrıca virüs ve yönet kısmından oyuna gireceğiniz zaman tüm her şeyi kapatın ekstra bir rahatlama sağlar PC'ye.

FPS düşmesi genellikle PC yük altında olduğu zaman olur yani demek istediğim arka planda ekstra çalışan uygulama vs. olabilir sisteminize temiz bir kurulum yapıp sürücülerinizi güncelleyip aynı zamanda Windows güncel tutun sorununuz ortada kalkacaktır ayrıca virüs ve yönet kısmından oyuna gireceğiniz zaman tüm her şeyi kapatın ekstra bir rahatlama sağlar PC'ye.

Görünürde arkada çalışan bir program yok. Virüs taramasıda yaptım ama hiçbir şey bulamadı.

Single. Son 1 aydır bu sıkıntıyı yaşıyorum. Termal macun sürdürmeye götürmüştüm, adam gözümün önünde yaptı her şeyi. Ondan sonra sorun yaşamaya başladım zaten. Onlarla alakalı bir durum mudur acaba. Eğer ondansa ne olabilir?

1.cisi thermal grizzy termal macunu öneririm farkını direkt hissedersin 2.cisi Single RAM ekran kartıdan tam verim almanı engeller arada gerçekten çok fark var. İnternette bakabilirsin Dual geç geçebiliyorsan 3.sü temiz güncel ve en önemlisi oynanmış değil orijinal Windows 10 Pro'ya da Home kurman sistemine tüm sürücüler güncellemen gerek zaten artık yeni nesil PC'lerde sadece ekran kartı güncelliyorsun geresini Windows hallediyor sadece format sırasında interneti bağla PC'ye yeter :)

1.cisi thermal grizzy termal macunu öneririm farkını direkt hissedersin 2.cisi Single RAM ekran kartıdan tam verim almanı engeller arada gerçekten çok fark var. İnternette bakabilirsin Dual geç geçebiliyorsan 3.sü temiz güncel ve en önemlisi oynanmış değil orijinal Windows 10 Pro'ya da Home kurman sistemine tüm sürücüler güncellemen gerek zaten artık yeni nesil PC'lerde sadece ekran kartı güncelliyorsun geresini Windows hallediyor sadece format sırasında interneti bağla PC'ye yeter :)

Bilgisayarı ilk aldığımda Windows'u sitesinden kurdum ve key aldım. Hiç sıkıntı yaşamadım neredeyse. En son formatı 1.5 ay önce attım ve crackli Windows kurdum. Ondan dolayı böyle oluyor olabilir o zaman değil mi?

Bilgisayarı ilk aldığımda Windows'u sitesinden kurdum ve key aldım. Hiç sıkıntı yaşamadım neredeyse. En son formatı 1.5 ay önce attım ve crackli Windows kurdum. Ondan dolayı böyle oluyor olabilir o zaman değil mi?

Key alıp neden crack kurdunuz onu anlamadım ayrıca OEM key alırsanız ömür boyu kullanabilirsiniz hocam ondan olabilir oynanmış Windows'lara pek güvenmiyorum açıkçası.

Key alıp neden crack kurdunuz onu anlamadım ayrıca OEM key alırsanız ömür boyu kullanabilirsiniz hocam ondan olabilir oynanmış Windows'lara pek güvenmiyorum açıkçası.

Tek kullanımlık almıştım. Sonra format atmam gerekti. OEM key ve dediğiniz termal macundan alacağım. Teşekkürler.

Geri
Yukarı