Casper Excalibur G770'te FPS düşüyor

• Konuyu başlatan xmv
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 662
İyi günler. Bir süredir oyun oynarken FPS düşmesi yemeye başladım. Genellikle Rainbow 6 ve GTA 5 oynuyorum. Gaming modunda 90 derecelere çıkarken (GTA 5 ve Rainbow) power saving modunda 65-70 derecelerde takılıyor. FPS'te sıkıntı yok ama iki türlü de FPS düşmesi yiyorum. Sorun ne olabilir acaba? Half-Life oynarken bile drop yiyorum.
  • 1650 Ti.
  • i5 10300H.
  • 16 GB RAM.
Merhabalar oyun içindeyken MSI Afterburnerdan bakabiliyorsanız değerlere bakmanızı öneririm bu FPS düşüşü anlık oluyorsa sorun bilgisayara yeterli enerji gelmiyor da olabilir.
Güç ayarlarından maksimum performansı seçmeyi unutma ayrıca BIOS ayarlarından "Battery Boost" özelliği var onu disable yapıp birde öyle deneyebilirsiniz. Olmazsa geri enable yapabilirsiniz.

Merhaba oyun içindeyken MSI Afterburner'dan bakabiliyorsanız değerlere bakmanızı öneririm bu FPS düşüşü anlık oluyorsa sorun bilgisayara yeterli enerji gelmiyor da olabilir.
Güç ayarlarından maksimum performansı seçmeyi unutma ayrıca BIOS ayarlarından "battery Boost" özelliği var onu disable yapıp bir de öyle deneyebilirsiniz. Olmazsa geri enable yapabilirsiniz.

BIOS sürümüm cp171. battery Boost özelliği yok. Casper'in kendi sitesinde BIOS güncelleme dosyası yok. Güncellemeli miyim? Eğer gerekliyse nereden indirebilirim? Ayrıca güç ayarı olarak Gaming modunu kullanıyorum.

Son düzenleme:
BIOS sürümüm cp171. battery Boost özelliği yok. Casper'in kendi sitesinde BIOS güncelleme dosyası yok. Güncellemeli miyim? Eğer gerekliyse nereden indirebilirim? Ayrıca güç ayarı olarak Gaming modunu kullanıyorum.
Merhabalar, o ayar yoksa BIOS güncellemesini yapın son sürümmü bende bilmiyorum açıkçası tekrardan güncellemeniz bir sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum.
bıos.PNG

Driver indirebileceğiniz site linkte, ayrıca mode işlemci nesli vs. bunları oradan seçerken dikkatli seçin, orada bir yerde BIOS güncellemesi olması lazım.
Benim bilgisayarım G770 modeli I7 11. nesil var BIOS sürümüm de ekte duruyor.

Bilgisayarımın modeli g770.1030-BFJ0X. Bu şekilde iki farklı sürücü çıkıyor ama bunlar 11xx modeli için. Ne yapmalıyım.

1668863327180.png

Merhaba, o ayar yoksa BIOS güncellemesini yapın son sürümmü bende bilmiyorum açıkçası tekrardan güncellemeniz bir sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum.
Eki Görüntüle 1577911
Driver indirebileceğiniz site linkte, ayrıca mode işlemci nesli vs. bunları oradan seçerken dikkatli seçin, orada bir yerde BIOS güncellemesi olması lazım.
Benim bilgisayarım G770 modeli ı7 11. nesil var BIOS sürümüm de ekte duruyor.

Cevapla yapmayı unuttum.

1.cisi thermal grizzy termal macunu öneririm farkını direkt hissedersin 2.cisi Single RAM ekran kartıdan tam verim almanı engeller arada gerçekten çok fark var. İnternette bakabilirsin Dual geç geçebiliyorsan 3.sü temiz güncel ve en önemlisi oynanmış değil orijinal Windows 10 Pro'ya da Home kurman sistemine tüm sürücüler güncellemen gerek zaten artık yeni nesil PC'lerde sadece ekran kartı güncelliyorsun geresini Windows hallediyor sadece format sırasında interneti bağla PC'ye yeter :)

16 GB RAM'ın yanına 8 GB RAM alsam performansımı etkiler mi?

Benimki sağdaki. Soldakinden almak mantıklı mı?
1668864053500.png

Son düzenleme:
Bilgisayarımın modeli g770.1030-BFJ0X. Bu şekilde iki farklı sürücü çıkıyor ama bunlar 11xx modeli için. Ne yapmalıyım.

Eki Görüntüle 1577997

Cevapla yapmayı unuttum.

16 GB RAM'ın yanına 8 GB RAM alsam performansımı etkiler mi?

Benimki sağdaki. Soldakinden almak mantıklı mı?
Eki Görüntüle 1578003
Hocam ramlik bir sıkıntı yok burada BIOS u güncellemeniz lazım eğer devam ederse ram alırsınız, işlemci neslinizi windows sürümünüzü öğrenebilir miyim?

Hocam model dediğiniz yer yalnız bilgisayarın seri yeri orası Windows 10 sa pc win10 olanı
indirin. Sizin bilgisayarınız zaten G770 modeli direkt g770 olanı indirebilirsiniz.

Hocam RAM'lik bir sıkıntı yok burada BIOS'u güncellemeniz lazım eğer devam ederse RAM alırsınız, işlemci neslinizi Windows sürümünüzü öğrenebilir miyim?

Hocam model dediğiniz yer yalnız bilgisayarın seri yeri orası Windows 10 sa PC Windows 10 olanı.
İndirin. Sizin bilgisayarınız zaten G770 modeli direkt G770 olanı indirebilirsiniz.

1668946065147.png

1668946081955.png

Bir arkadaşa sordum da o sürümü indirme diyor. Bilgisayar bozulur demişti.
Benim bilgisayar modeli g770.1030-BFJ0X olarak geçiyor. Orada ise 11xx sürümünü yazıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı