Casper Excalibur G900 PUGB Mobile FPS düşmesi

GizliGölge

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelikle Herkese iyi forumlar.

Emulatör ile PUBG Mobile oynuyorum. FPS düşüşleri ve droplar yaşıyorum normalde 90 FPS almam gerekirken 65'lerde hatta daha da aşagıya düşüyor. BIOS'tan
Intel(R) UHD Graphics devre dışı bıraktıgımda sabit 90 FPS alıyorum donmalar takılmalar olmuyor. Ama
Intel(R) UHD Graphics etkin hale getirdigimde drop sorunu yaşıyorum. Forumları araştırdım kapatılması önerilmiyor ancak kapatmadıgım zamanda dedigim gibi FPS sorunu yaşıyorum.
Intel(R) UHD Graphics BIOS'tan kapalı bir şekilde oyun oynamam da bir sakınca var mı var ise buna nasıl bir çözüm bulabilirim.

FPS ve Drop sorunları ile alakalı hemen hemen her şeyi yaptım Ama maalesef durum bu.

Sistem Bilgileri
Casper Excalibur G900

İşlemci: Intel(R) Core(TM) i7-10750H CPU @ 2.60GHz 2.59 GHz
RAM: 32 GB DDR4
İşletim sistemi: Windows10
Harici Ekran kartı: GeForce NVIDIA 2060

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese iyi forumlar.

Emulatör ile PUBG Mobile oynuyorum. FPS düşüşleri ve droplar yaşıyorum normalde 90 FPS almam gerekirken 65'lerde hatta daha da aşagıya düşüyor. BIOS'tan.
Intel(r) UHD Graphics devre dışı bıraktıgımda sabit 90 FPS alıyorum donmalar takılmalar olmuyor. Ama.
Intel(r) UHD Graphics etkin hale getirdigimde drop sorunu yaşıyorum. Forumları araştırdım kapatılması önerilmiyor ancak kapatmadıgım zamanda dedigim gibi FPS sorunu yaşıyorum.
Intel(r) UHD Graphics BIOS'tan kapalı bir şekilde oyun oynamam da bir sakınca var mı var ise buna nasıl bir çözüm bulabilirim.

FPS ve drop sorunları ile alakalı hemen hemen her şeyi yaptım ama maalesef durum bu.

Sistem bilgileri.
Casper Excalibur G900.

İşlemci: Intel(r) Core(tm) i7-10750H CPU @ 2.60GHz 2.59 GHz.
RAM: 32 GB DDR4.
İşletim sistemi: Windows10.
Harici ekran kartı: GeForce NVIDIA 2060.

Ekran kartı ayatarlarını yapmamış olabilirsin oyun da UHD grafikler ile açılıyordur NVIDIA kontrol masasından programın hangi ekran kartı ile açılacağını değiştir normalde oyunlar harici ekran kartı ile açılır ama emulatörü oyun olarak görmediği için öyle bir sorun olmuş olabilir.

Evet @Mehmet2131 hocamın dediği gibi. Oyun intelin dahili grafik birimiyle çalışıyor. Oyunun hangi ekran kartıyla çalışacağını seçmen lazım. Uhd yi devre dışı bırakınca oyun otomatik olarak 2060 üzerinden çalışıyor (Normalde olmasi gerektiği gibi). Yani ya hangi ekran kartıyla çalıştığını seçeceksiniz yada devre dışı bırakıcaksınız. Uhd hackintosh kurulumunda falan işe yarar ama windowsta devredışı bırakırsanız daha iyi olabilir çünkü bu sorunu diğer oyunlardada yaşmanız muhtemel :)

Öncelikle herkese iyi forumlar.

Emulatör ile PUBG Mobile oynuyorum. FPS düşüşleri ve droplar yaşıyorum normalde 90 FPS almam gerekirken 65'lerde hatta daha da aşagıya düşüyor. BIOS'tan.
Intel(r) UHD Graphics devre dışı bıraktıgımda sabit 90 FPS alıyorum donmalar takılmalar olmuyor. Ama.
Intel(r) UHD Graphics etkin hale getirdigimde drop sorunu yaşıyorum. Forumları araştırdım kapatılması önerilmiyor ancak kapatmadıgım zamanda dedigim gibi FPS sorunu yaşıyorum.
Intel(r) UHD Graphics BIOS'tan kapalı bir şekilde oyun oynamam da bir sakınca var mı var ise buna nasıl bir çözüm bulabilirim.

FPS ve drop sorunları ile alakalı hemen hemen her şeyi yaptım ama maalesef durum bu.

Sistem bilgileri.
Casper Excalibur G900.

İşlemci: Intel(r) Core(tm) i7-10750H CPU @ 2.60GHz 2.59 GHz.
RAM: 32 GB DDR4.
İşletim sistemi: Windows10.
Harici ekran kartı: GeForce NVIDIA 2060.

Kapatmanın önerilmemesinin sebebi güç tüketimi ve bataryada kullanım ömrünü arttırması (tarayıcı YouTube film dizi izlerken falan ) senin için sıkıntı olmaz zaten evde duruyor bunları da yapmayayım dersen kendi kararın.

Dediginiz seçenekleri yaptım grafik ayarlarından çalışan ugulamayı yüksek performans NVIDIA olarak da seçtim ancak yine iniş çıkışlar oluyordu ama BIOS'tan kapanınca böyle bir şey olmuyor gayet stabil çalışıyor. PUBG Steam'de bu şekilde FPS düşüşü vardı. Bu yolla düzeldi. İlginiz için teşekkür ederim.

En güzeli BIOS'tan kapalı bir şekilde yoluma devam etmek gibi gözüküyor zaten prizde takılı kullanıyorum eger dışarıda vs. prize takılı olmadan kullanacak olursam BIOS'tan acar öyle kullanırım. Ekran kartına bir sorun cıkarmayacaksa en stabil olanı tercih edeyim en güzeli.

Bu arada daha önce de bu konuyu araştırmıştım ve droplar filan giriyordu her şeyi yaptım ama ancak bu şekilde bir sonuç alabildim bu sorundan muzdarip olan kardeşlerimiz var ise onlarında denemesini tavsiye ederim.

Dediginiz seçenekleri yaptım grafik ayarlarından çalışan ugulamayı yüksek performans NVIDIA olarak da seçtim ancak yine iniş çıkışlar oluyordu ama BIOS'tan kapanınca böyle bir şey olmuyor gayet stabil çalışıyor. PUBG Steam'de bu şekilde FPS düşüşü vardı. Bu yolla düzeldi. İlginiz için teşekkür ederim.

En güzeli BIOS'tan kapalı bir şekilde yoluma devam etmek gibi gözüküyor zaten prizde takılı kullanıyorum eger dışarıda vs. prize takılı olmadan kullanacak olursam BIOS'tan acar öyle kullanırım. Ekran kartına bir sorun cıkarmayacaksa en stabil olanı tercih edeyim en güzeli.

Bu arada daha önce de bu konuyu araştırmıştım ve droplar filan giriyordu her şeyi yaptım ama ancak bu şekilde bir sonuç alabildim bu sorundan muzdarip olan kardeşlerimiz var ise onlarında denemesini tavsiye ederim.

Konuyu çözüldü olarak işaretlerseniz diğer arkadaşlarada faydası olabilir:)

Geri
Yukarı