Casper Excalibur G911 Sürekli termal kesintisi

Benim gördüğüm bakırla kaynıyor. Temizledikten sonra bakır yüzey pütür pütür kalıyor. Zımparalamak gerekiyor. Youtube'da vardı videoları.
Sanırım benim PC'de de borular bakır, rengine bakılırsa.
Termal macun olarak "ARCTIC MX-5" almayı düşünüyorum hocam. Bu sorun o kadar canımı sıktı ki, fiyata bakmaksızın piyasadaki en iyi macunu alacağım. Sizin bildiğiniz en iyisi hangisi? Bütçe limiti olmadan söyleyebilirsiniz.

Thermal Grizzly Kryonaut olduğunu söylüyor herkes ama arada çok fiyat farkı varsa MX-5'i alın. Çünkü sorun hatalı, kuru, eksik vb. termal macun uygulamasından kaynaklanıyorsa, zaten her türlü termal macun yenileme sorunu çözer. Yok sorun macun değilse, istediğin kadar kaliteli al işe yaramayacaktır. Çünkü sizin 3-5 derece fazlanız değil, sınır sıcaklıklar için bile -10 dereceye ihtiyacınız var anladığım kadarı ile. 90 derece civarına düşürebilirsiniz yeterli gelecektir başka birşey (undervolt vs.) yapmadan kullanmak için. (ekran kartının tam yükte ısısıda çok değilse tabi).

@Nvidia Rat Racing hocam ekran kartı 70-80 dolaylarında, daha yukarı çıkmıyor. İşlemcide 107'yi bile gördüm. Umarım termal macun eksik/yanlış sürülmüştür. Bu ülkede sorunu çözemezsem en kötü ihtimalle dönüşte sıvı metal alacağım. Son karar olarak bu ürünü alayım diyorum. Ne diyorsunuz?

O zaman sogutma kismina bir goz at belki bir sorun vardir.
Sanırım PC'nin içine bakmadan bunu çözemeyeceğim hocam.

Durum güncellemesi:

Thermal Grizzly Kryonaut termal macun uygulayarak sorundan kurtuldum Allah'a şükür. Şimdi tam performans sorunsuz kullanabiliyorum. Gerçekten de videolardaki gibi epey etkiliymiş. 1 gramı 200 TL olması dışında negatif bir durumu yok.

Son düzenleme:
Sanırım PC'nin içine bakmadan bunu çözemeyeceğim hocam.

Durum güncellemesi:

Thermal Grizzly Kryonaut termal macun uygulayarak sorundan kurtuldum Allah'a şükür. Şimdi tam performans sorunsuz kullanabiliyorum. Gerçekten de videolardaki gibi epey etkiliymiş. 1 gramı 200 TL olması dışında negatif bir durumu yok.
Kaça indi sıcaklıklar

Kaça indi sıcaklıklar
Hocam işlemci 100-107 arası çalışıyordu. 80-92 derecelere düştü.
Ekran kartı 80-87 arası çalışıyordu. 70-76 derecelere düştü.

Macun çok pahalı ama aşırı performanslı çıktı. Bir daha ki sefere yine aynısını alacağıma şüphem yok. 1 gram olan paket çok küçük, hiç hata yapmadan sürmeniz lazım. Ucu ucuna yetiyor.

Hocam işlemci 100-107 arası çalışıyordu. 80-92 derecelere düştü.
Ekran kartı 80-87 arası çalışıyordu. 70-76 derecelere düştü.

Macun çok pahalı ama aşırı performanslı çıktı. Bir daha ki sefere yine aynısını alacağıma şüphem yok. 1 gram olan paket çok küçük, hiç hata yapmadan sürmeniz lazım. Ucu ucuna yetiyor.
Hangi oyunlarda bu değerler peki

Geri
Yukarı