Casper Excalibur Teknik Servis İle Yaşadıklarım

BrackishBeast

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar direkt şikayet var üzerinden yaptığım paylaşımı kopyalayacağım.

30.10.20 tarihinde Casper Excalibur G770 serisi i5 10. nesil işlemcili oyuncu Notebook'unu Teknosa bayisinden satın aldım. Aldıktan 3 ay sonra ısı problemi, FPS düşüşleri yüzünden yetkili servise gönderme kararı aldım. 18.01.2021 tarihinde Notebook'umu Teknosa vasıtasıyla teknik servise gönderdim. 22.01.2021 tarihinde kullanıcı kaynaklı sorunlar olduğu dolayısıyla 955 TL tamir bedeli istendi. Nedeni ise klavye enter tuşunun bir tırnağı kırık ve C panelinde darbe olduğunu söylediler ama ben servise gönderirken bilgisayarda herhangi bir darbe yoktu. Alırken kasko yaptırdığım için kasko şirketine göndermeye karar verip cihazı geri istedim. 01.02.2021 tarihinde bilgisayarı teslim almaya gittim. Bilgisayarı teslim aldığımda darbeyi merak ettim. Teknosa çalışanıyla beraber ürünü açıp kontrol ettiğimizde Notebook'un kasasında vidalamadan kaynaklı çıkıntılar ve göçükler olduğunu tespit ettik. Gönderdiğimde kasasında herhangi bir sorun yoktu. Öyle bir sorun olsaydı eğer Teknosa çalışanları bunu fark edip bunu sisteme geçirirlerdi. Benden kaynaklı olması imkansız olan hasarları görünce şok geçirdim. Cihazımı da 01.02.2021 tarihinde yani teslim aldığım gün kaskoya gönderdim. Bu kadar bilinen büyük bir kurumun bu denli müşterisini mağdur etmesi kabul edilemez.

Dosya Ekleri

• IMG-20210201-WA0010.jpg
    IMG-20210201-WA0010.jpg
    146,8 KB · Görüntüleme: 160
  • IMG-20210201-WA0009.jpg
    IMG-20210201-WA0009.jpg
    96,5 KB · Görüntüleme: 137
Son düzenleyen: Moderatör:
Niye Excalibur önermiyoruz şimdi almak isteyenlerin okuması gereken konu.

Gerçekten de pişmanım. Alın veya almayın diyemem kimseye sonuçta herkesin kendi kararı ama benim yaşadığım şeyler bu. Şikayet var sitesine şikayetim onay aşamasında şu an. Onaylandığında buradan bildireceğim. Herkese iyi günler.
Samsung olu pikseli toz lekesi diye geri yollamıştı, siz dusunun.

Yaşadığınız durumu anlayabiliyorum şu anda ben de aynı durumu yaşıyorum. Umarım hepimiz bir gün sorunsuz teknolojik aletler kullanırız.

Paneldeki darbenin ve tuştaki kırığın FPS düşmesiyle alakasını anlamadım. İstersen tuşların yarısı eksik veya monitör çatlak olsun donanımla bunun ne ilgisi var. Böyle teknik servis mantığı olmaz "bunun kozmetiği düzgün değil var kesin düşürüp bozdu" lafını sokaktaki adam da söyler.

Şarjda bile güç kesme sorunu yüzünden söz konusu marka ile 4 ay kadar uğraştım (kendi bilgisayarım değildi) her gönderdiğimde bir tarafları sorunlu geliyordu en son arızalı haliyle satıp sistem topladık ilk ve son Casper maceramız olmuştu o gün bu gündür ne önerir ne aldırırım diğer markalarla da sorun yaşadık fakat bu kadar işkenceli bir süreç yaşatmadılar.

Paneldeki darbenin ve tuştaki kırığın FPS düşmesiyle alakasını anlamadım. İstersen tuşların yarısı eksik veya monitör çatlak olsun donanımla bunun ne ilgisi var. Böyle teknik servis mantığı olmaz "bunun kozmetiği düzgün değil var kesin düşürüp bozdu" lafını sokaktaki adam da söyler.
İşin komik kısmı 3 aylık bir cihazda böyle sorunların olması. Üstüne bir de servisten geldikten sonraki durumu var. Söyleyecek birşey bulamıyorum.
Şarjda bile güç kesme sorunu yüzünden söz konusu marka ile 4 ay kadar uğraştım (kendi bilgisayarım değildi) her gönderdiğimde bir tarafları sorunlu geliyordu en son arızalı haliyle satıp sistem topladık ilk ve son Casper maceramız olmuştu o gün bu gündür ne önerir ne aldırırım diğer markalarla da sorun yaşadık fakat bu kadar işkenceli bir süreç yaşatmadılar.

Bu da benim ilk ve son tecrübem sanırım. Umarım gerekli mevkilere ulaşıp mağduriyetimi giderirler. Bir de üstüne onlardan kaynaklı olduğu bariz bir hatanın giderilmesi için bana çıkardıkları 955 TL'lik fatura ayrı bir komedi.

Eger bu serviste olduysa, gercekten rezalet gibi rezalet. Gecmis olsun. Iste bu yuzden Monster markasi servis memnuniyeti olarak daha cok oneriliyor. Casper da bu tarz magduriyetler daha cok yasaniyor diye biliyorum. Maalesef bildigim kadariyla Teknosa kaskosku cok vasifsiz ve islemeyen bir sistem, onunla ilgili iyi tecrubesi olan duymadim, eger gelisme olursa bizi de haberdar edin.

Gerekirse tuketi hakem heyetine verin, dava edin ve bir daha cihazi servise gonderirken video kaydi alin, gunun tarihini kayitta soyleyin. Elinizde bir kanit olmus olur inkar edemezler. Devlet su teknik servislerin rezaletine bir an once el atmali ve duzeltmeli.

Kasım ayında da Casper Excalibur WhatsApp destek hattı ile bir diyalog geçti aramızda. Haziran'dan kalma driverler ile sürücülerimi güncellememi söylediler. Sonrasında ise format atmamı.

Geri
Yukarı