Asus Teknik Servis Rezaleti

• Konuyu başlatan NITRO
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 1B

NITRO

Hectopat
Makaleler
4
Arkadaşlar öncelikle hepinize bolca selamlar. Bu konuyu gündeme getirip getirmemek için çok düşündüm, zahmetime değer mi değmez mi diye çok kafa yordum velevki insanların gözünde namı değer dev ve kaliteli bir firma gibi görünen Asus'us Türkiye teknik servis rezaletini çoğu kişinin bilmesi gerektiğine kanaat getirdim. İnceleme tadında bir şikayet yazısı olacak şimdiden keyifli vakitler geçirmenizi dilerim.

Öncelikle tam tarihi yazmaksızın 2020.08 tarihli Asus teknik servis maceram ile başlamak istiyorum. Öncelikle 2 adet 8 lik 3200 MHZ Corsair RGB Pro RAM'lerimi dedimki aynı marka ve modeller ile 32 ye tamamlayayım. Bu arada aklınızdan geçtiğini sezer gibiyim cevaplıyorum RAM'ler dual. Neyse gel zaman git zaman ben bu RAM'leri 32 yaptım. Ama PC bir türlü çalışmadı. Normal hızları 2333 MHZ olan bu donanımlar ile bilgisayarım ne stok hızda ne de XMP li hızlarda düzgün çalışmadılar. Başlıca sorunlar; mavi ekran, sistem donması, oyun veya program açılmaması vs. Sorunun kaynağını ararken RAM ile alakalı olabileceğini öğrendim, zaten ondan şüpheleniyordum. Daha sonra bu donanımları teste taabi tuttum, sorunsuzca geçtiler. Daha sonra her bir RAM i tek tek, çifter çifter, karışık veya dual olarak her slotta denedim. Sorunun 1. Ve 3. Slotlarda meydana geldiğini gözlemledim. Bunun üzerine artık atılacak adımlar belliydi. TEKNİK SERVİS.

Servise gönderdiğim anakart hakkında tüm bu sorunlardan bahseden bir yazı yazarak ilgili birimlere ilettim, 3 hafta sonra bana CPU slotun bozuk kardeşim öde parasını yapalım dediler. Bu arada ürünüö garantilidir. Neyse itirazlarım havada uçuştu günlerce direttim ama nafile. 143 TL ödeyerek CPU slotunu değiştirttim. Slotun bozuk olduğuna dair kanıt istedim bana allaki resmi gönderdiler. Ve CPU slotu değiştiğinde sorunumun çözüleceğini belirttiler.

Screenshot_20201002-161340_Gallery.jpg

Neyse anakartım geldi geri. İşlemcimi taktım RAM leri taktım sevinçten uçuyorum derken bastım starta. Bir de ne göreyim, daha masa üstü gelmeden mavi ekran vs. Velasıl burayı uzatmicam 1. konudaki şikayet ve problemler devam ediyor, 2. Kez gönderdim garantiye ama bu sefer aynı zokayı yutmamak için bilhassa CPU sokeyinin birçok video ve resmini çektim. En ince ayrıntısına kadar not kağıtlarına derdimi yazıp analart kutusunun içine yapıştırarak hemde, öyle gönderdim Aradan geçti 3 hafta bugün telefonuma gelen mesajla artık insanlığımı kaybettim. CPU slotu bozuk parasını öde değişelim. Bugün itibari ile servise göndermeden önce çekmiş olduğum resimleri ve 1 adet 1 dakikalık videoyu genel merkeze şikayet oluşturup, arayarak vs gönderdim. Dönüş yapmalarını bekliyorum. 2. Seferki sorunda bana gönderdikleri CPU slotu hatalı resmi aşağıdadır.
P_20201001_122539_p.jpg

Arkadaşlar, ne anakart benim anakartım mı o belli ne slot benim slotum mu o belli. 1. Ve 2. Resimdeki bozukluklar aşırı farklı olmasına rağmen ne hikmetse sorun hala 1. Ve 3. RAM slotlarında. Ama PC nin başka aksamında zerre sorun yok. İşlemci OC bile yapıyorum. Neyse takdiri sizlere bırakıyorum. Aşağıya da anakartın 2. Kez servise gönsermeden önceki CPU slot resim ve 480p lik youtube videosunu bırakıyorum. Asus Türkiye benim artık gözümden düşmüş Allah'ın belası rezalet bir kurumdır MSI veya AMD veya diğerleri candır.

IMG-20201002-WA0037.jpg
IMG-20201002-WA0036.jpg
IMG-20201002-WA0038.jpg
IMG-20201002-WA0034.jpg
IMG-20201002-WA0035.jpg
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam buradan şikayet oluşturun. Dönüyorlar genelde.
Önerinizi dikkate alıp ağır bir eleştiri şeklinde şikayetimi dile getirdim. Bu tarz siteler için görevlendirdikleri otomatik cevapçı elemanları vardır. Herkese aynı cevabı copy paste yaparlar. Pek ümidim yok bu yüzden ama belki daha çok insana ulaşır Asus kalitesizliğimin belgesi.

Önerinizi dikkate alıp ağır bir eleştiri şeklinde şikayetimi dile getirdim. Bu tarz siteler için görevlendirdikleri otomatik cevapçı elemanları vardır. Herkese aynı cevabı copy paste yaparlar. Pek ümidim yok bu yüzden ama belki daha çok insana ulaşır Asus kalitesizliğimin belgesi.
JBL için şikayet oluşturmuştum. İşe yaramıştı. Sizde deneyin.

Geri
Yukarı