İtopya teknik servis süreci

carpexx

Hectopat
İtopyadan DADG2 adlı sistem arızalı çıktı zaten bununla ilgili bir konu açmıştım. Sonrasında iade istedik ve İtopyaya geri gönderdik geçen hafta cuma günü ellerine ulaştı. Dün müşteri hizmetlerini aradım(50 dakikada anca ulaşılıyor) dedim size gönderdik bilgisayarı durumunu öğrenebilir miyim? İsmimi vb istedi verdim. Sonra baktı fakat kasanızı şu an göremiyorum burada dedi. Ben yine not alayım dedi isminizi. Arıza tespit süreci 5 gün bugün tam 5. günü aradım yine(yine aradım ve 50 dk bekledim) İtopyayı müşteri hizmetleriyle konuştum dedim işte sistemim ne durumda beni teknik servise bağladı sonra teknik servisteki adam açtı tam ismimi sordu telefon kapandı bir 15 dk bekledim geri dönüş gelmedi. Şimdi İtopyayı arasam yine 50 dk bekleyeceğim artık beklemekten zaten dklarım bitti ama yine de umrumda değil yeter ki sistem düzgün gelmesini en kısa sürede çözülmesi için bekliyorum. Artık İtopyadan hiçbir şey ama var ya 1 kıl bile almıyacağım %100 kesinleşti. Bu saaten sonrada hep kötüleyeceğim kimseye önermiyorum aklı olan almaz. Artık şu an sinirden zor yazıyorum inanın. İletişim çok çok ama çok kötü tek müşteri hizmetlerinden ulaşabiliyorsun onda da ulaşamıyorsun. Tüketici hakem heyetine vermek isterdim fakat o kadar çok şeyle uğraşmak istemiyorum. Ne yapacağım şaşırdım 2 haftadır aklım yerinde değil zaten hep sistemi düşünüyorum. Acaba siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bence tekrar arayıp sorun. Eğer yeterli bilgi alamazsanız Tüketici hakları hakem heyetine başvuracaģınızı söylesin. Yine mi sonuc yok. THHH 'ye başvurun.

Öncelikle geçmiş olsun. Eğer itopya mağazasını ziyaret şansınız varsa ziyaret edin. Yoksa ürünün onlara ulaştığını teyit edin. Ürün tutarının iade edilmesini talep edin, kabul etmezlerse Tüketici Hakları Mahkemesine gidersiniz. Umarım 15 gün olmamıştır. Sırf iade yapmamak için işlem yapmıyor olabilirler. 2 haftadır aklım yerinde değil demişsiniz, olur öyle şeyler. Ucuz etin yahnisi bu kadar olur. Lafım size değil, bu itopya denen firmadan alışveriş yapan tüm forumdaşlara. Yüz milyon kere konu açıldı teknik servis ve iletişim kısımlarının berbat olduğu hakkında. Benim başıma gelmez düşüncesiyle insanlar hala almaya devam ediyor. 300-400 fazla ver kafan rahat olsun. Önemli olan ürünü satmak değil, arkasında durabilmek. 2 hafta çok uzun bir süre. İşiniz zor, allah kolaylık versin size.

Sanıyorum ki yoğunluktan dolayı böyle oluyor lakin yoğunluk bahane edilip hizmette aksaklık devam ettirilemez.Bir süre daha bekleyin eğer bir gelişme olmuyorsa online olarak tüketici hakem heyetine başvuru yapın.Belki bu onları biraz daha hızlandırır.

İtopya'nın kötü müşteri hizmetleri olduğunu bilmeniz gerekiyordu her yerde bu bilgi mevcut. Paraları yayıncılar yerine müşteri hizmetlerine harcasalar daha iyi olacak ama umurlarında gibi durmuyor. Olmuşa ölmüşe çare yok geçmiş olsun umarım en kısa sürede çözüme kavuşur. Mail ile ulaşmaya çalış belki dönerler.

İtopya'nın kötü müşteri hizmetleri olduğunu bilmeniz gerekiyordu her yerde bu bilgi mevcut. Paraları yayıncılar yerine müşteri hizmetlerine harcasalar daha iyi olacak ama umurlarında gibi durmuyor. Olmuşa ölmüşe çare yok geçmiş olsun umarım en kısa sürede çözüme kavuşur. Mail ile ulaşmaya çalış belki dönerler.

Adı sanı duyulmamış SSD,RAM markalarını çıkartıp, Youtuber'lara para karşılığında reklam yaptırıyorlar. İşin komiği adam ballandıra ballandıra kalitesiz SSD,RAM'i övüp, kendi sisteminde bilindik birinci kalite ürünleri kullanıyor. 18 yaşını doldurmayan kardeşlerimiz, bu kan emicileri ağabey gibi görüp koşa koşa paralarını yatırıyorlar. Hadi bakalım o youtuber'lar versin size sistemin parasını geri.

Geçmiş olsun..bu ülkede herşey ürünü satana kadar..satış sonrası destek ürünün arkasında durma vs gibi şeyler neredeyse yok gibi..parayı alırken güzel sıkıntı çıkarsa ara ki bulasın..umarız problemin çözülür..

Öncelikle geçmiş olsun. İtopya'dan bu zamana kadar bir alışverişim oldu. Onda da çok memnun kalmıştım. Şöyle ki yazın indirime girmişken 499₺'ye Corsair K68 RGB klavye siparişi vermiştim. Bir gün sonra müşteri hizmetleri tarafından şöyle bir e-mail aldım. Önerdikleri klavye de indirimdeydi ancak
100₺ daha pahalıydı. Ben de yaptığım araştırma sonucu önerdikleri klavyeyi almaya karar verdim. Aynı gün içerisinde e-maile cevap verip tekliflerini kabul ettiğimi söyledim. 2 gün sonra kargoya verip yolladılar.
Ben sizin durumunuzda kötü bir niyetlerinin olduğunu sanmıyorum. Bir tane sorumsuz çalışanın bilgisayarınızı sisteme girmediğini düşünüyorum. Tabi ki bu kabul edilebilir birşey değil. Firma çalışanlarını bilmeli ve izlemeli.
Umarım bana yaptıkları gibi size de güzel bir telafi yaparlar. Tekrar geçmiş olsun.

mail.png

Öncelikle geçmiş olsun. İtopya'dan bu zamana kadar bir alışverişim oldu. Onda da çok memnun kalmıştım. Şöyle ki yazın indirime girmişken 499₺'ye Corsair K68 RGB klavye siparişi vermiştim. Bir gün sonra müşteri hizmetleri tarafından şöyle bir e-mail aldım. Önerdikleri klavye de indirimdeydi ancak
100₺ daha pahalıydı. Ben de yaptığım araştırma sonucu önerdikleri klavyeyi almaya karar verdim. Aynı gün içerisinde e-maile cevap verip tekliflerini kabul ettiğimi söyledim. 2 gün sonra kargoya verip yolladılar.
Ben sizin durumunuzda kötü bir niyetlerinin olduğunu sanmıyorum. Bir tane sorumsuz çalışanın bilgisayarınızı sisteme girmediğini düşünüyorum. Tabi ki bu kabul edilebilir birşey değil. Firma çalışanlarını bilmeli ve izlemeli.
Umarım bana yaptıkları gibi size de güzel bir telafi yaparlar. Tekrar geçmiş olsun.

Eki Görüntüle 471393
Bende klavyemi itopyadan aldığım sıkıntısız geldi zaten o yüzden hazır sistemide oradan almak istedim.Fakat bu sonucu gördüm artık nefret ediyorum ya bi empati yapsanıza belki ben hala iyi sabır ediyorum cidden bazen evde kendi kendime durup neden böyle oldu ne yaptım ne suçum vardı gibi deliler gibi kafamda soru işareti oluyor.
Herkese geçmiş olsun dileklerini sundukları için teşekkür ediyorum. En azından birazda olsa bozulan moralim iyileşti gibi sağolun varolun.
Öncelikle geçmiş olsun. Eğer itopya mağazasını ziyaret şansınız varsa ziyaret edin. Yoksa ürünün onlara ulaştığını teyit edin. Ürün tutarının iade edilmesini talep edin, kabul etmezlerse Tüketici Hakları Mahkemesine gidersiniz. Umarım 15 gün olmamıştır. Sırf iade yapmamak için işlem yapmıyor olabilirler. 2 haftadır aklım yerinde değil demişsiniz, olur öyle şeyler. Ucuz etin yahnisi bu kadar olur. Lafım size değil, bu itopya denen firmadan alışveriş yapan tüm forumdaşlara. Yüz milyon kere konu açıldı teknik servis ve iletişim kısımlarının berbat olduğu hakkında. Benim başıma gelmez düşüncesiyle insanlar hala almaya devam ediyor. 300-400 fazla ver kafan rahat olsun. Önemli olan ürünü satmak değil, arkasında durabilmek. 2 hafta çok uzun bir süre. İşiniz zor, allah kolaylık versin size.
Çok teşekkür ediyorum aynen çok uzun bir süre usb diskini bile oluşturmuştum. O gün için bile hayallerim vardı ama gel gör ki kader buna izin vermedi 3 hafta oldu.Benim elime ulaşana kadarda 1 ay olur.
Merhaba arkadaşlar tekrardan 06.12.2019 tarihinde ellerine ulaştı kasam. 2 haftadır arıyorum hergün bir gün dediler kasanız burda değil gözükmüyor 2.gün dediler burada 3.gün dediler kasanız burada değil en son cuma günü tekrar aradım ve tüketici hakem heyetine başvuracağımı söyledim.Sonda tekrar dediler kasanız bulundu işleme koyuldu diye.Bugün arıyorum yine kasa ortada yok adam 20 dk boyunca telefonu açık bıraktı bütün depoya baktı fakat kasayı bulamadı.Artık kafayı yemek üzereyim arkadaşlar 1 ay etti sistemi alalı hala ortada bi haber yok.Ne yapacağım ben tüketici hakem heyetine başvursam 3 ayda sonuçlanıyor ne yapayım ben 3 ayı 3 aya kadar sistem gelir zaten.Adam telefon numaramı aldı bu müşteri hizmetleri diğerlerine göre daha ilgili çıktı.UPS Gönderi takibinden baktığım zaman teslim edilmiş gözüküyor.Fakat itopya diyorki kasanız burada yok.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı