Casper F600 laptopta mavi ekran

Makaleler
8
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Laptop normal kullanımda durduk yerde mavi ekran veriyor. Her türlü şeyi denedim ancak çözemedim. Minidump dosyalarını okuyunca hepsi RAM hatası veriyor ancak RAM'e yaptığım Memtest sıfır hata ile tamamlandı. Denediğim yollar:
1) Memtest yaptım, sıfır hata ile bitti
2) Temiz bir format attım. (diğer bilgisayarımda da kullandığım İSO'yu ve USB Belleği kullandım. İSO'da veya USB'de bir sıkıntı olsa diğer bilgisayarımda da sorun yaşardım)
3) Başka depolama ile denedim, içindeki 1TB HDD yerine 240GB sıfır SSD takıp temiz kurulum yaptım.
4) Ekran kartını ( 940MX 2GB ) tamamen aygıt yöneticisinden silip devre dışı bıraktım.
5) 95 dereceleri gören işlemci ve GPU'nun macununu değiştirdim. Stres testinde 84 dereceyi geçmiyor cihaz.
Laptop'un Özellikleri : İ5 7200U, 1X8GB DDR4 RAM, Nvidia 940MX 2GB harici GPU, 1TB WD HDD.
Minidump dosyaları mevcut ama buraya ekleyemedim. Nasıl eklemem gerekiyorsa yardımcı olursanız ekleyeyim.

Son düzenleme:
Sorun değil. Sorun hala ntkrnlmp.exe çıkartıyor. RAM uyumsuzluğu olabilir mi? Artık çok fazla aklıma bir şey gelmiyor.
Fabrikanın koyduğu RAM. Sonradan değişmedi yani. Daha önceden de böyle yapmıyormuş. Gerçekten yapmadığımız şey kalmadı insanın aklına bir şey gelmiyor :(
Elimde başka RAM olsa denerdim ama yok maalesef.

Dediğim gibi çok fazla artık bir yöntem kalmıyor bende.
Normalde teşekkür yerine beğeni kuralı var ama cidden çok vakit ayırıp yardımcı oldunuz, çok teşekkür ederim. Bulabilirsem başka bir RAM ile deneme yapayım. Bir de cihaz şarjda iken daha az yapıyormuş gibime geldi, batarya bağlantısını söküp tek adaptör ile deneyeceğim. Belki batarya yeterli voltajı sağlayamıyordur.

Normalde teşekkür yerine beğeni kuralı var ama cidden çok vakit ayırıp yardımcı oldunuz, çok teşekkür ederim. Bulabilirsem başka bir RAM ile deneme yapayım. Bir de cihaz şarjda iken daha az yapıyormuş gibime geldi, batarya bağlantısını söküp tek adaptör ile deneyeceğim. Belki batarya yeterli voltajı sağlayamıyordur.

Rica mesajlarına çok bir uyarı işlemi uygulanmıyor. Rica ederim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı