Casper G770 servisi 100 derece işlemciye normal diyor

Servise göndermeden önce oyunda 65 derece olan laptop servisten geldikten sonra 100 derece oluyor ve buna normal mi diyorlar?

İade nasıl edeceğim alalı neredeyse 1 yıl oldu

İade için çok geç. En iyi ihtimalle tekrar gönderip macun değişimi isteyin. Servise gönderdikten sonra 100 derece olduğunu, önceden 65 derecede çalıştığını üstüne basa basa söyleyin.

Servise göndermeden önce oyunda 65 derece olan laptop servisten geldikten sonra 100 derece oluyor ve buna normal mi diyorlar?

İade için çok geç. En iyi ihtimalle tekrar gönderip macun değişimi isteyin. Servise gönderdikten sonra 100 derece olduğunu, önceden 65 derecede çalıştığını üstüne basa basa söyleyin.

Bunu söyledim bana dedikleri şey siz bizi anlamıyorsunuz Intel'in sitesinden bakabilirsiniz 100 dereceye kadar gayet normaldir diyorlar dava etme hakkım falan var mı acaba böyle bir konuda

İşlemciyi sürekli 100 derecede çalıştırmak işlemciye çok büyük zarar verir. Intel'in sitesinde işlemcinin en fazla 100° kabul ettiği görülüyor. Yani zarar görüyor işlemci.

Bunu söyledim bana dedikleri şey siz bizi anlamıyorsunuz Intel'in sitesinden bakabilirsiniz 100 dereceye kadar gayet normaldir diyorlar dava etme hakkım falan var mı acaba böyle bir konuda

100 derecenin üzerine çıkmasına zaten işlemci izin vermiyor bilgisayarı kapatıyor nereye normalmiş 100 derece? Vallahi hocam söyleyin önceden 65 derece olduğunu servisten gelince 100 derece olduğunu. Normal diyemezler çünkü önceden 65 dereceydi.

Dedikleri doğru ama sürekli bu sıcaklıkta çalışması bir zaman sonra işlemcide lehim atma sorununa neden olabilir ama dediğim gibi suç yalnızca Casper ın değil Intel in bu modeli herkeste zaten 90-95-100 derecenin altında çalışmıyor ki.
C4E24A45-DF44-4257-9462-7C27C9132AA0.jpeg

i7 10750H ısınan bir işlemci aslında hangi testini izlesem 90-95'den aşağı değil. Ha Casper kasası olduğu için +5 derece daha ekleniyor orası ayrı da kullandığın işlemci zaten cayır cayır yanan bir işlemci maalesef.

İşlemci kötü mü peki ben pek anlamıyorum bir LoL bir Valorant oynuyorum yetiyordu dereceylede ilgilenmiyorum arkadaş söyledi bu çok diye

Dedikleri doğru ama sürekli bu sıcaklıkta çalışması bir zaman sonra işlemcide lehim atma sorununa neden olabilir ama dediğim gibi suç yalnızca Casper'ın değil Intel'in bu modeli herkeste zaten 90-95-100 derecenin altında çalışmıyor ki. Eki Görüntüle 1294939

İşte normalde 90 95 100 değildi 60 65 Ti ki LoL'de neredeyse ekran kartı çalışmıyor bile ekran kartı çalışan bir oyun oynarsam 100 üde geçer
İşlemci iyi de çok ısınıyor bunun yerine farklı marka bir laptop Ryzen 5 5600Hlı bir model alabilirdin.

Bana Intel'in Ryzen'den daha iyi olup uzun yıllardır olduğunu söylediler.

Geçmiş olsun hocam. Termal macun bakımı falan diyeceğimde Max 95 dereceye falan düşer. Önceki sıcaklıklar nasılsa ona düşebilir belki. Ve 100 derece normal değil. İnsanlarla resmen dalga geçiyorlar. İnşallah en kısa sürede batar firma. Çözüm olarak 100 derece' de laptop çok sıcak oluyor, 100 derece olunca performans' ım normal' e göre çok düşüyor gibi şeyler söyleyin. Olmazsa satın

Son düzenleme:

Geri
Yukarı